RSS
Ważne:
Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019      Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019      Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019      Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

WORD TRAVEL MARKET LONDON 2011

Autor: Administrator, dodano: 2011-11-13 16:51:45

Targi te, na których tak naprawdę należy być, to impreza podczas której w odróżnieniu od większości innych imprez targowych, stoiska są w głównej mierze odwiedzane przez przedstawicieli branży, zaś w mniejszym stopniu przez klientów indywidualnych poszukujących nowych destynacji turystycznych. Nie inaczej było podczas tegorocznej edycji. Stoisko lubuskie - którego gospodarzem była Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna - odwiedzali głównie touroperatorzy, dziennikarze, firmy oferujące różnorakie usługi wspierające turystykę i kulturę oraz przedstawiciele portali turystycznych.
Stoisko Lubuskie promowało głównie oferty turystyczne swoich członków, Markę "Lubuskie Warte Zachodu", Żagań i Wielka Ucieczkę, lubuskie atrakcje turystyczne, hotele i obiekty Spa, Filmową Górę.
W trakcie rozmów z targowymi gośćmi padały pytania o MRU, "Wielką ucieczkę" Łagów Lubuski czy też Przystanek Woodstock. Sporo pytań dotyczyło samej Zielonej Góry. Nasze miasto wzbudziło spore zainteresowanie touroperatorów z Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii czy Portugalii. Interesowała ich baza noclegowa, winiarstwo, rozrywka i Stare Miasto z całą swoją ofertą. Stare Miasto z Klubami, Dyskotekami, Festiwalami, z całym swoim życiem nocnym. A wszystko poprzez Euro 2012 i możliwość stworzenia bazy noclegowej dla kibiców którzy pragną przyjechać do Polski.
Sporym zainteresowaniem cieszyły się Festiwale Filmowe KinoPozaKinem Filmowa Góra i Play Poland Film Festival (Play Poland odbywa się w wielkiej Brytanii i Irlandii i współorganizowany jest przez Fundację Kombinat Kultury). Padały pytania na temat możliwości współpracy medialnej, wymiany filmowej, pytania o możliwość pokazów specjalnych polskiego kina niezależnego oraz umiejscowieniu Filmowej Góry i Play Poland w Londynie i wybranych miastach Europy w ramach promocji Kultury Polskiej poza granicami kraju. Należy także wspomnieć że spoty reklamowe ( Hity Lubuskie, www.Lubuskie.pl) oraz Kombinatu Kultury ( Filmowa Góra, Róże Jazz Festiwal i Rock Nocą) prezentowane były na głównych ekranach promujących Polskę obok reklam Łodzi, EURO 2012, POT i innych.
Przez większość czasu na polskim standzie przebywał Dyrektor londyńskiego Ośrodka POT, Pan Bogdan Becla. Na targach w roli honorowego gościa pojawiła się również Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Pani Barbara Tuge - Erecińska.
Nawiązaliśmy wiele kontaktów. Wykazaliśmy w rozmowach z Potencjalnymi Partnerami że Ziemia Lubuska może być świetnym miejscem noclegowym dla kibiców meczy rozgrywających się w Poznaniu i Wrocławiu. Może być świetnym miejscem ze względu na bliskość i dobre połączenie z Berlinem, Poznaniem i Wrocławiem; infrastrukturę miejską czy lotnisko w Babimoście.
Apelujemy do właścicieli obiektów noclegowych w naszym regionie o jak najszybsze dostarczenie do LOTUR aktualnej oferty w jez .polskim i angielskim celem przesłania jej zainteresowanym touroperatorom, którzy przygotowują przyjazdy kibiców -turystów angielskich na mecze do Polski.