RSS
Ważne:
Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019      Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019      Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019      Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Lubuskie na ITB Berlin 2012

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-08 09:07:27

W dniach 7 - 11 marca odbywają się Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin 2012 - Jest to od lat jedno z najważniejszych światowych spotkań branży turystycznej. W hali nr 15.1 – na polskim stoisku - oferty wszystkich regionów oraz branży turystycznej, w tym również Lubuskie.

W tym roku tematem przewodnim lubuskiej prezentacji jest turystyka aktywna do której zachęcają „LOTUR”, Żagań, Zielona Góra, Sulęcin, Łagów oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Nasze propozycje to m.in. turystyka piesza z kijkami po lubuskich szlakach nordic walking, offroad na żagańskich poligonach, rowerowe eskapady w Sulęcinie, szlak atrakcji turystycznych Zielonej Góry oraz podziemnych tunele i budowle Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego z prezentacją makiety systemu umocnień. Regionalne przysmaki zapewniają: Ośrodek Kormoran z Sulęcina oraz Rezydencja Janków z Iłowej. W strefie lubuskiej również informacje na temat tegorocznego Festiwalu Przystanek Woodstock.


Pierwszy – branżowy - dzień berlińskich targów za nami. Stoisko Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej LOTUR gościło – touroperatorów, dziennikarzy, zaprzyjaźnione stowarzyszenia branży turystycznej z rynku niemieckiego. Wśród gości m.in. minister sportu i turystyki Joanna Mucha, wiceminister Katarzyna Sobierajska, ambasador RP w Berlinie Marek Prawda, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke, prezes Polskiej Izby Turystyki Janusz Korsak, dyrektorzy POiT za granicą z Włodzimierzem Szelągiem z Wiednia. Nasze stoisko odwiedziła takęe marszałek Wojewodztwa Lubuskiego Elżbieta Polak.

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie tradycyjnie są zorganizowane na terenach ekspozycyjnych Targów Berlińskich oraz w nowoczesnym Centrum Kongresowym ICC Messe Berlin, uznawanym za jedno z największych i najlepszych pod względem funkcjonalności na świecie.

 

Organizowane od 1966 roku Targi Berlińskie ITB są największą, najważniejszą i najbardziej prestiżową imprezą turystyczną na świecie. Są one przeznaczone dla specjalistów i praktyków branży turystycznej. Uczestnictwo w nich umożliwia bieżące śledzenie aktualnych tendencji oraz stwarza możliwość zapoznania się z wynikami badań naukowych ważnych zarówno dla administracji rządowych, jak i władz regionalnych i samych przedsiębiorców. W czasie trwania targów mają miejsce liczne seminaria i kongresy organizowane m.in. przez Światową Organizacje Turystyczną.

Co roku targi przyciągają rekordową ilość wystawców z ponad 200 krajów oraz odwiedzane są przez ponad 160 tysięcy osób z całego świata. Impreza gromadzi nie tylko reprezentantów światowej branży turystycznej, ale również przedstawicieli rządów, samorządów, członków korpusu dyplomatycznego, polityków i przedstawicieli biznesu.

W tym roku polska prezentacja na targach to przede wszystkim - przygotowania do UEFA EURO 2012TM. Makiety stadionów, reklamy, stoisko narodowe - wszystko będzie przypominało odwiedzającym, że to Polska jest gospodarzem turnieju. Goście mogą obejrzeć instalację multimedialną, wziąć udział w nowoczesnej zabawie interaktywnej, zobaczyć nowoczesne pokazy multimedialne, w tym także w 3D a na piłce „gigant" złożyć swoje podpisy. Część ekspozycji jest poświęcona czterem miastom – gospodarzom. Polska będzie widoczna nie tylko na targach. W wielu prestiżowych miejscach Berlina pojawiły się nasze reklamy. Na Dworcu Głównym Hauptbahnhof można, na przykład, obejrzeć stadiony w miniaturze, a w metrze i na największym ekranie Europy, w centrum Berlina przy ulicy Kurfürstendamm, najnowsze spoty reklamowe.

zdjęcia