RSS
Ważne:
Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019      Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019      Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019      Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Lubuskie Perły Turystyczne 2012 rozdane!

Autor: Administrator, dodano: 2012-10-15 13:32:30

 

Festiwal Piosenki Rosyjskiej 2011 - zgłoszony przez Miasto Zielona Góra


Festiwal Filmu i Teatru im. Maćka Kozłowskiego. Kozzi Gangsta Film - zgłoszony przez Gminę Kargowa


Dni Twierdzy Kostrzyn - zgłoszone przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn


Gry terenowe: Lubniewicki szlak tradycji kulturowych, Szlak lubniewickich legend - zgłoszone przez Gminę Lubniewice


Wystawa stała „Niemcy i inni mieszkańcy Międzyrzecza" - zgłoszona przez Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej


Pałac Wiechlice - zgłoszony przez Zbigniewa Czmudę, LONG INC. Zbigniew Czmuda


Gospodarstwo Agroturystyczne „Rancho u Zapotocznego" -
zgłoszone przez Tomasza Zapotocznego


„Polsko-Niemiecki Sulęciński Jarmark Koguci" - zgłoszony przez Gminę Sulęcin


Twierdza Kostrzyn nad Odrą - zgłoszona przez Miasto Kostrzyn nad Odrą


Zamek Piastowski w Krośnie Odrzańskim - zgłoszone przez Centrum Kulturalno-Artystyczne „ZAMEK"


Jarmark Joannitów
- zgłoszony przez Gminę Łagów

 

Lubuskie Perły Turystyczne oraz możliwość walki  o certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej na etapie ogólnopolskim,  z produktami zgłoszonymi przez pozostałe regiony otrzymały najwyżej ocenione trzy produkty:

Gry terenowe: Lubniewicki szlak tradycji kulturowych. Szlak lubniewickich legend - w kategorii szlak,

Jarmark Joannitów - w kategorii impreza,

oraz Pałac Wiechlice - w kategorii obiekt.

Są to produkty stosunkowo młode nawiązujące jednak do lokalnych i regionalnych tradycji kulturowych, które wyróżniają je na mapie produktów turystycznych w kraju.

Gmina Lubniewice chcąc uatrakcyjnić swoją ofertę turystyczną opracowała unikatowe na skalę kraju szlaki tematyczne: Szlak tradycji kulturowych (promujący lokalne rzemiosło, rękodzieło oraz kulinaria) oraz Szlak lubniewickich legend - w formie interesujących gier terenowych.

Jarmark Joannitów to średniowieczna impreza plenerowa odbywająca się w Łagowie, na terenie dawnego średniowiecznego miasteczka; podzamcza i parku przy Zamku Joannitów.

Pałac Wiechlice to pieczołowicie odrestaurowany obiekt na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu, który zasłynął w całym kraju w czasie tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego właściciel wystawił na licytacji dość oryginalny produkt - było nim mycie pałacowych okien. Orkiestrową walkę wygrała Wiceprezydent Zielonej Góry, która z wielką pieczołowitością przystąpiła do prac porządkowych w pałacu.

Złotą Lubuską Perłę Turystyczną, ufundowaną przez Marszałek Województwa Lubuskiego, a tym samym kandydaturę do Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej zyskała Wielka Ucieczka - The Great Escape, która Certyfikat POT uzyskała w 2010 roku. Wielka Ucieczka - The Great Escape to Muzeum Obozów Jenieckich z pieczołowicie przygotowanymi replikami Tunelu Harry i barakiem jenieckim, ekspozycja stała i sala projekcyjna, imprezy cykliczne związane z wydarzeniami Wielkiej Ucieczki, przygotowanie filmów i współpraca międzynarodowa z więźniami, ich rodzinami i grupami rekonstrukcyjnymi. Jest to produkt Miasta Żagań i Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu.

Przedstawiciele laureatów tegorocznego konkursu w przygotowanych prezentacjach przybliżyli zebranym charakterystykę reprezentowanych przez siebie produktów i odebrali przygotowane specjalnie na tę okazję Lubuskie Perły Turystyczne, które z pewnością zachęcą ich do wytężonej pracy nad rozwojem produktów i ich promocją na polskiej i i zagranicznej arenie turystycznej.

Zwycięzcom gratulujemy a właścicieli lubuskich produktów turystycznych zapraszamy do udziału w konkursie w roku 2013.

Patronat nad tegorocznym Konkursem Przyjęła Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak, a w skład Kapituły weszli przedstawiciele następujących instytucji:

Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna „LOTUR", Gazeta Lubuska, TVP Gorzów Wlkp., RTV Lubuska, Radio Zachód, Radio Plus, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wlkp., Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp., Kochaj Lubuskie, Tydzień Plus.

zdjęcia