RSS
Ważne:
                       
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Samorząd IV Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Zgłoszone produkty turystyczne do konkursu na najlepszy produkt turystyczny Polsko - niemieckie pogranicze
 

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Konkurs na opracowanie projektu graficznego - logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY.

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-29 10:54:55
Zarząd Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej LOTUR ogłasza konkurs na opracowanie projektu graficznego logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY. Głównym jego celem jest wyłonienie znaku identyfikacji wizualnej, który będzie mógł być wykorzystywany we wszystkich materiałach promocyjnych i informacyjnych III LST. Dla autora najlepszej pracy przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Logo III Lubuskiego Sejmiku Turystycznego powinno kojarzyć się z lubuską turystyką, związaną z wykorzystaniem swojego położenia pośród lasów, jezior i rzek, z ofertą i potencjałem turystycznym Ziemi Lubuskiej.

Prace konkursowe, z dopiskiem na kopercie "Logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY " zgodnie z regulaminem wraz z załącznikami, należy przesłać lub złożyć w zamkniętej kopercie do 22.04.2017 roku.

Konkurs ma charakter otwarty, więc mogą wziąć w nim udział graficy, projektanci, artyści plastycy, uczniowie, studenci i absolwenci szkół oraz uczelni wyższych - osoby fizyczne i osoby prawne oraz podmioty nie posiadające osobowości prawnej, zamieszkałe na terenie Rzeczypospolitej Polskiej lub też mające siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

„Tajemnice krzyży pamięci”- Audycja

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-24 11:37:35
Zachęcamy do wysłuchania reportażu Marzeny Wróbel „Tajemnice krzyży pamięci”.

„Tajemnice krzyży pamięci”- reportaż Marzeny Wróbel

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-22 12:50:58
Odnalezionych i opisanych jest 49, a każdy ma swoją unikalną historię. Te znajdujące na terenach Ziemi Lubuskiej należą do najciekawszych i najliczniejszych w Polsce. Kamienne krzyże pokutne, zwane również krzyżami pojednania stawiano od czasów średniowiecza w miejscach popełnienia przestępstwa. To właśnie sprawca musiał postawić kamienny krzyż lub wręcz kapliczkę. Rodzina ofiary po pewnymi warunkami wyrzekała się zemsty i zawierane tam było pojednanie z zabójcą. Po spełnieniu pokuty grzesznik mógł powrócić do normalnego życia. Wybaczanie sprawcy skończyło się z wiekiem XV, ale tradycja stawiania krzyży przetrwała znacznie dłużej.

Premiera w środę po godzinie 18.00 na antenie Radio Zachód!

Pierwszy Żarski Zlot Foodtrucków

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-21 12:00:16
Kuchnia amerykańska, włoska, meksykańska, molekularna, burgery, frytki, zapiekanki i słodycze - na spróbowanie tego wszystkiego jednego dnia będą mieli Państwo szansę w Żarach podczas pierwszego zlotu " Foodtrucków". 19-18 marca godz. 10:00 - 18:00, Zapraszamy!

Obchody "Wielkiej Ucieczki" - Zapraszamy do Żagania!

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-21 11:51:50
W piątek 24 marca o godz.12.00 przy Muzeum Obozów Jenieckich, przy ul. Lotników Alianckich odbędzie się uroczystość z okazji 73. rocznicy "Wielkiej Ucieczki". Serdecznie zapraszamy

Wiosenna oferta Pałacu Mierzęcin

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-21 11:39:49
Pożegnajmy zimę i cieszmy się urokiem rozkwitającej wiosny w Mierzęcinie. Kilka dni wśród budzącej się do życia przyrody doda energii, kąpiele saunowe w Strefie Wellness– wzmocnią a lekkie i smaczne posiłki w Restauracji Pałacowej dopełnią przyjemności.

„Nie siedź w domu – wędruj z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-21 11:33:42
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 26 marca 2017 r. na pieszą wycieczkę na trasie: Nowogród Bobrzański - Turów - Podgórzyce - Nowogród Bobrzański .Trasa liczy 14,5 km. Zbiórka uczestników na dworcu PKS o godz. 8.50 Odjazd autobusu (Feniks V) o godz. 9.00 (bilet 4,80 zł). Powrót z Nowogrodu autobusem o godz. 16.02 (bilet 4,80 zł). Wycieczkę poprowadzi Przodownik Turystyki Pieszej Mariola Szydło. Dofinansowane ze środków Miasta Zielona Góra.

Zachęcamy do Głosowania na Strzelce Krajeńskie! - "Top 5 kurortów, letnisk i uzdrowisk" - etap ogólnopolski

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-15 14:21:33
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej edycji konkursu "Top 5 kurortów i letnisk w Polsce"! Głosujemy na najlepsze miejscowości wypoczynkowe i rekreacyjne w poszczególnych regionach. W edycji regionalnej Polska Organizacja Turystyczna zaproponowała po 5 atrakcyjnych turystycznie miejsc, posiadających walory przyrodnicze i krajobrazowe. Przede wszystkim uzdrowiska, kurorty i letniska. W Województwie Lubuskim w etapie regionalnym zwyciężyły Strzelce Krajeńskie - zachęcamy Państwa do oddania głosów na lubuskiego reprezentanta w etapie ogólnopolskim!

Konkurs Wielkanocny w Iłowej – czas start!

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-15 12:14:33
To już IX edycja Wielkanocnego Konkursu na Wypieki Ludowe i Plastykę Obrzędową. Tradycyjnie oceniane będą prace o tematyce wielkanocnej: pisanki, pieczywo, palmy, koszyczki wielkanocne ze święconką. Kompozycje należy dostarczyć do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej do 12.04.2017 r. godz. 18.00. Komisja konkursowa oceniać będzie prace w następujących grupach wiekowych: do lat 16 oraz powyżej lat 16.
więcej Tagi: konkursy,

LUBUSKIE na ITB-BERLN 2017

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-10 12:12:45
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna „LOTUR” wspólnie z Samorządem Województwa Lubuskiego przygotowała promocje naszego regionu podczas Największej giełdy turystycznej ITB-Berlin 2017. Na Ziemie LUBUSKĄ oprócz LOTUR, Urzędu Marszałkowskiego zapraszali także Żagań, Iłowa, Muzeum w Kostrzynie prezentują oferty , ciekawe propozycje wypoczynku na Ziemi Lubuskiej. Tematem przewodnim naszej prezentacji były zamki, dworki pałace znajdujące się na Ziemi Lubuskiej. Na lubuskim stoisku oprócz materiałów promocyjnych ekspozycje produktów regionalnych i ich degustacje, loterie losowanie nagród regionalnych W sobotę podczas loterii losowanie nagrody ufundowanej przez Pałac w Mierzęcinie - voucher na pobyt trzydniowy (dwa noclegi) dla dwóch osób, ze śniadaniem w pokojach w budynku pałacu w Mierzęcinie voucher zawiera jeszcze dwukrotne, jednorazowe nielimitowane wejście OPEN do strefy Wellness (świat saun, łaźni i grot wraz z basenem) Składamy podziękowanie za przygotowanie i prowadzenie wspólnej prezentacji naszego regionu Urzędowi Marszałkowskiemu, miastu Żagań, Gminie Iłowa, Muzeum w Kostrzynie, Właścicielom Pałacu w Mierzęcinie za przekazanie nagrody do loterii fantowych. Teraz czekamy na efekty naszych wspólnych działań!

„Nie siedź w domu – chodź z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-09 11:46:54
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 12 marca 2017 na spacer z Zawady przez Stożne do Jan doliną Zimnego Potoku. Trasa liczy ok. 8 km. Zbiórka uczestników na przystanku MZK przy Lumelu w kierunku Zawady o godz. 10.35, wyjazd do Zawady o godz. 10.42 (bilet 3,-zł). Zakończenie na przystanku MZK w Janach około godz. 13.00. Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki do Zielonej Góry. Wycieczkę poprowadzi Beata Musiałowska – przewodnik turystyczny PTTK. Zadanie współfinansowane przez Miasto Zielona Góra