RSS
Ważne:
Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej      Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej      Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej      Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Samorząd IV Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Zgłoszone produkty turystyczne do konkursu na najlepszy produkt turystyczny Polsko - niemieckie pogranicze
 

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Konkurs na opracowanie projektu graficznego - logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY.

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-29 10:54:55
Zarząd Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej LOTUR ogłasza konkurs na opracowanie projektu graficznego logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY. Głównym jego celem jest wyłonienie znaku identyfikacji wizualnej, który będzie mógł być wykorzystywany we wszystkich materiałach promocyjnych i informacyjnych III LST. Dla autora najlepszej pracy przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Logo III Lubuskiego Sejmiku Turystycznego powinno kojarzyć się z lubuską turystyką, związaną z wykorzystaniem swojego położenia pośród lasów, jezior i rzek, z ofertą i potencjałem turystycznym Ziemi Lubuskiej.

Prace konkursowe, z dopiskiem na kopercie "Logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY " zgodnie z regulaminem wraz z załącznikami, należy przesłać lub złożyć w zamkniętej kopercie do 22.04.2017 roku.

Konkurs ma charakter otwarty, więc mogą wziąć w nim udział graficy, projektanci, artyści plastycy, uczniowie, studenci i absolwenci szkół oraz uczelni wyższych - osoby fizyczne i osoby prawne oraz podmioty nie posiadające osobowości prawnej, zamieszkałe na terenie Rzeczypospolitej Polskiej lub też mające siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

LUBUSKIE na ITB-BERLN 2017

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-10 12:12:45
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna „LOTUR” wspólnie z Samorządem Województwa Lubuskiego przygotowała promocje naszego regionu podczas Największej giełdy turystycznej ITB-Berlin 2017. Na Ziemie LUBUSKĄ oprócz LOTUR, Urzędu Marszałkowskiego zapraszali także Żagań, Iłowa, Muzeum w Kostrzynie prezentują oferty , ciekawe propozycje wypoczynku na Ziemi Lubuskiej. Tematem przewodnim naszej prezentacji były zamki, dworki pałace znajdujące się na Ziemi Lubuskiej. Na lubuskim stoisku oprócz materiałów promocyjnych ekspozycje produktów regionalnych i ich degustacje, loterie losowanie nagród regionalnych W sobotę podczas loterii losowanie nagrody ufundowanej przez Pałac w Mierzęcinie - voucher na pobyt trzydniowy (dwa noclegi) dla dwóch osób, ze śniadaniem w pokojach w budynku pałacu w Mierzęcinie voucher zawiera jeszcze dwukrotne, jednorazowe nielimitowane wejście OPEN do strefy Wellness (świat saun, łaźni i grot wraz z basenem) Składamy podziękowanie za przygotowanie i prowadzenie wspólnej prezentacji naszego regionu Urzędowi Marszałkowskiemu, miastu Żagań, Gminie Iłowa, Muzeum w Kostrzynie, Właścicielom Pałacu w Mierzęcinie za przekazanie nagrody do loterii fantowych. Teraz czekamy na efekty naszych wspólnych działań!

„Nie siedź w domu – chodź z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-09 11:46:54
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 12 marca 2017 na spacer z Zawady przez Stożne do Jan doliną Zimnego Potoku. Trasa liczy ok. 8 km. Zbiórka uczestników na przystanku MZK przy Lumelu w kierunku Zawady o godz. 10.35, wyjazd do Zawady o godz. 10.42 (bilet 3,-zł). Zakończenie na przystanku MZK w Janach około godz. 13.00. Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki do Zielonej Góry. Wycieczkę poprowadzi Beata Musiałowska – przewodnik turystyczny PTTK. Zadanie współfinansowane przez Miasto Zielona Góra

Zapraszamy na "Happy Hour" - ITB Berlin 2017

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-03 12:25:10
Serdecznie zapraszamy Państwa na Happy Hour - podczas targów ITB Berlin 2017, będą mieli Państwo możliwość wygrać atrakcyjny weekend w Polsce w tym również w Pałacu Mierzęcin!

9 MARCA, HALA 15.1 ZAPRASZAMY!!!

Zapraszamy na koncert Czesława do Żar!

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-23 13:01:45
Kolejny raz Urząd Miasta w Żarach ma dla Państwa niespodziankę. Tym razem dla kobiet z okazji Waszego Święta. 1 marca w godz. od 13.00 do 18.00 będą rozdawane w pokoju 102 Urzędu Miejskiego w Żarach darmowe bilety na koncert Czesława. Liczba biletów ograniczona. Zapraszamy wszystkie Panie.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Muzeum Twierdzy Kostrzyn

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-23 12:39:37
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Muzeum Twierdzy Kostrzyn zaprasza na koncert Tadeusza Polkowskiego, polskiego rapera zwanego pod pseudonimem artystycznym „Tadek”, podejmującego w swojej twórczości tematykę patriotyczną. W wielu swoich utworach oddaje hołd Żołnierzom Wyklętym. Po zakończeniu koncertu organizatorzy planują ognisko oraz bezpłatne zwiedzanie ekspozycji w Bastionie Filip. Koncert na wolnym powietrzu przy Bastionie Filip. Wstęp wolny.
więcej Tagi: imprezy,

Zapraszamy na pokaz filmu „Sztuka kochania – historia Michaliny Wisłockiej”

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-23 12:29:23
Zapraszamy na pokaz filmu „Sztuka kochania – historia Michaliny Wisłockiej” - 10 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubniewicach o godz. 17.00.

„Nie siedź w domu – wędruj z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-23 12:23:31
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 26 lutego 2017 r. na pieszą wędrówkę leśnymi i polnymi ścieżkami na trasie Barcikowice - Kiełpin - Zatonie (10 km). Zbiórka uczestników w autobusie MZK linii 30 odjeżdżającym z przystanku przy placu Kolejarza o godz. 10.00. Powrót do Zielonej Góry z Zatonia autobusem linii 30 o godz. 15.16 (bilety po 3,00 zł). Zapraszamy serdecznie sympatyków tej formy spędzania czasu.

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-22 12:42:52
Weź udział w największej kampanii promocyjnej kierowanej do krajowych turystów !!! Zgłoś swoją ofertę do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” !!! Został ostatni tydzień na dołączenie do projektu !!! Wiosenna edycja już w weekend 31 marca - 2 kwietnia !!!

Lubuski Certyfikat POT na targach Tour Salon w Poznaniu

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-20 13:12:11
17 lutego br. na Targach Tour Salon odbyła się gala, podczas, której został rozstrzygnięty konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Do konkursu zostało zgłoszonych przez Regionalne Organizacje Turystyczne 46 produktów turystycznych. W głosowaniu jawnym Kapituła wybrała 10 najlepszych produktów turystycznych, które wyróżniono Certyfikatem POT i przyznała 3 wyróżnienia. Na podstawie punktowego rankingu zgłoszeń zakwalifikowano do finału 3 zgłoszenia do nagrody głównej – Złotego Certyfikatu POT. Spośród 3 nominowanych produktów turystycznych wybrano jeden produkt turystyczny, któremu przyznano Złoty Certyfikat POT. Pośród laureatów znalazł się także produkt zgłoszony przez Lubuską Regionalną Organizację Turystyczną LOTUR. Certyfikat Internautów otrzymał „Rejsy statkami Zefir i Laguna po Odrze – oferta dla dzieci i młodzieży”. Jest to dla nas radość tym większa , że jest to jeden z nielicznych produktów z zachodniej Polski uhonorowanych w tej edycji konkursu.

ITB Berlin 2017

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-16 13:55:10
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" wspólnie z Lubuskim Urzędem Marszałkowskim, serdecznie zaprasza na Targi w ITB w Berlinie 8-12 marca 2017 r. (hala nr 15, stoisko nr 38. Wspólnie z Iłową, Miastem Żagań, Muzeum Twierdzy Kostrzyn, będziemy promować naszą przepiękną Ziemię Lubuską! Nie może Państwa zabraknąć! Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!