RSS
Ważne:
Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej      Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej      Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej      Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Samorząd IV Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Zgłoszone produkty turystyczne do konkursu na najlepszy produkt turystyczny Polsko - niemieckie pogranicze
 

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Konkurs na opracowanie projektu graficznego - logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY.

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-29 10:54:55
Zarząd Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej LOTUR ogłasza konkurs na opracowanie projektu graficznego logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY. Głównym jego celem jest wyłonienie znaku identyfikacji wizualnej, który będzie mógł być wykorzystywany we wszystkich materiałach promocyjnych i informacyjnych III LST. Dla autora najlepszej pracy przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Logo III Lubuskiego Sejmiku Turystycznego powinno kojarzyć się z lubuską turystyką, związaną z wykorzystaniem swojego położenia pośród lasów, jezior i rzek, z ofertą i potencjałem turystycznym Ziemi Lubuskiej.

Prace konkursowe, z dopiskiem na kopercie "Logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY " zgodnie z regulaminem wraz z załącznikami, należy przesłać lub złożyć w zamkniętej kopercie do 22.04.2017 roku.

Konkurs ma charakter otwarty, więc mogą wziąć w nim udział graficy, projektanci, artyści plastycy, uczniowie, studenci i absolwenci szkół oraz uczelni wyższych - osoby fizyczne i osoby prawne oraz podmioty nie posiadające osobowości prawnej, zamieszkałe na terenie Rzeczypospolitej Polskiej lub też mające siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
więcej Tagi: imprezy,

"Zakochaj się w Lubuskim" - Walentynkowe Oferty

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-10 14:11:47
Zachęcamy do zapoznania się z ofertami walentynkowymi!
więcej Tagi: imprezy,

Druga edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny"

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-10 10:38:27
Druga edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowana jest przez Polską Organizację Turystyczną odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia 2017 r. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią akcji w zakładce "więcej"

Stoisko narodowe na targach ITB. Oszczędniej, funkcjonalniej, zwięźlej

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-10 10:04:49
Postęp cywilizacyjny, zmiany kulturowe i zastosowanie nowych technologii w procesie doskonalenia technik sprzedaży, zmniejszyło zainteresowanie wystawców udziałem w targach turystycznych. Ten spadkowy trend dotyczy wielu krajów, lecz o ile w ogóle, to w niewielkim stopniu, dotyka berlińskich ITB, których popularność nie maleje. Na narodowym stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej w tym roku zaprezentuje oferty o połowę większa liczba regionalnych organizacji turystycznych, biur podróży i miast, aniżeli w roku ubiegłym.

„Nie siedź w domu – chodź z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-08 14:55:29
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 12 lutego 2017 r. na pieszą wędrówkę leśnymi i polnymi ścieżkami na trasie Gronów -Leśniów Mały -Laski. (12 km). Zbiórka uczestników na dworcu PKS. Odjazd do Gronowa o godz. 10.15. Powrót z Lasek o godz. 14.05 lub 15.20 (bilety po 4,80 zł). Wycieczkę poprowadzi PTP Krystyna Paśko. Dofinansowane ze środków Miasta Zielona Góra.

Koniec Ferii w Lubuskim

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-08 14:39:38
Ferie w naszym województwie powoli dobiegają końca. Czas zimowego zapomnienia kończy się... pora wracać do szkoły i pracy. W tym roku w naszym regionie mieliśmy przebogatą ofertę oraz pomysły rodem z bajek - dobrym przykładem będzie tutaj pomysł stworzenia w żagańskim Pałacu Książęcym lodowiska. Lubuskie miasta i gminy przygotowały szereg ofert: koncerty, bale, oferty edukacyjne oraz wycieczki. Nasze lubuskie perełki również nie zawiodły, Specjalne oferty dla najmłodszych m. in.: Pałacu Wiechlice, Pałacu Mierzęcin czy Dworu Kolesin przyciągnęły turystów z wielu zakątków Polski i nie tylko. Lubuskie, kojarzone z krystalicznymi jeziorami, turystyką wodną staje się nie tylko coraz bardziej popularną ofertą letnią, ale od pewnego czasu możemy zauważyć wzmożony zimowy ruch turystyczny. Polecamy lubuskie za rok o tej samej porze i zapraszamy do nas na wakacje!

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-08 14:18:45
17 lutego podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu dowiemy się, kto uzyskał Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Przypominamy Państwu, iż o certyfikat POT walczą trzy produkty z naszego województwa które uzyskały Lubuską Perłę Turystyczną 2016:

- „Pętla Boryszyńka –lubuski skarb miejsce tylko dla odkrywców”
- „Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą”
- „Rejsy statkami Zefir i Laguna po Odrze”

Rejsy statkami Zefir i Laguna po Odrze, już odniosły wielki sukces. Decyzją Zarządu Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zostały nominowane do plebiscytu organizowanego przez Wirtualną Polskę (WP.PL) oraz Polską Organizację Turystyczną do plebiscytu o „Certyfikat internautów”, pokonując bardzo silnych konkurentów z całej Polski, tym samym zyskały Certyfikat POT INTERNAUTÓW . Jeszcze raz dziękujemy Państwu za oddane głosy na nasz lubuski produkt turystyczny. Liczymy również na to, iż Krajowa Kapituła Konkursowa przy Polskiej Organizacji Turystycznej, nie pominie w swojej ocenie lubuskich produktów. Trzymamy kciuki za wszystkich trzech lubuskich reprezentantów !

Ferie w Lubniewicach

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-03 13:43:48
Warsztaty, spotkania, zajęcia sportowe, teatrzyk – to propozycje zajęć, z którymi spotkacie się jeszcze podczas ferii zimowych w Lubniewicach.

Zaplanuj ferie w Iłowej

Autor: Administrator, dodano: 2017-01-25 15:39:08
Wyczekiwane nie tylko przez najmłodszych, białe i wesołe – ferie zimowe. Tegoroczny odpoczynek od zajęć szkolnych warto zaplanować w Iłowej. Gminne Centrum Kultury i Sportu przygotowało dla uczestników liczne atrakcje. Tworzenie biżuterii z filcu, zumba dla dzieci, zajęcia taneczne i szachowe – to tylko kilka z propozycji dla najmłodszych. Na uczestników zajęć w GCKiS czekają warsztaty artystyczne, bębniarskie a także kulig leśnym traktem z pieczeniem kiełbasek.

Lodowisko w Pałacu

Autor: Administrator, dodano: 2017-01-25 15:34:59
Burmistrz Miasta Żagań oraz spółka Pałac Książęcy zapraszają od poniedziałku 23 stycznia w godz. 14.00-18.00 na lodowisko na pałacowym dziedzińcu. Od 28 stycznia do 12 lutego – czyli w czasie ferii lodowisko będzie czynne codziennie w godz. 11.00-18.00. Przerwa techniczna 14.0-15.00. Grupy zorganizowane, powyżej 10 osób mogą korzystać z lodowiska w godz. 11.00-12.00 – najlepiej po uprzedniej rezerwacji telefonicznej: 68 453 91 56 i 68 477 64 64. Serdecznie zapraszamy. Wstęp na lodowisko jest bezpłatny.

Ferie w Żarach!

Autor: Administrator, dodano: 2017-01-25 15:27:14
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ferii zimowych w Żarach.