RSS
Ważne:
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków LOTUR 17.05.2018r.      Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków LOTUR 17.05.2018r.      Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków LOTUR 17.05.2018r.      Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków LOTUR 17.05.2018r.     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny
 

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny"

Autor: Administrator, dodano: 2018-01-17 11:24:18
Założeniem Akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane w wybrany weekend na terenie całego kraju. „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony i przeniesienie jej na poziom krajowy. Pierwszą inicjatywą wykorzystującą pomysł weekendowych obniżek do promocji turystycznej była akcja „Poznań za pół ceny”, która jest organizowana corocznie od 2008 roku przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. Akcja Polskiej Organizacji Turystycznej ma na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenia rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie całego kraju, również poza głównym sezonem wakacyjnym.

Certyfikat Internautów - Zachęcamy do Głosowania !!!

Autor: Administrator, dodano: 2017-11-06 10:05:40
Serdecznie zachęcamy Państwa do oddania głosu w konkursie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną o bardzo prestiżowy certyfikat przyznawany przez internautów. W tegorocznej edycji decyzją Zarządu Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej - nasz region reprezentuje "Pałac Wiechlice - Rodzinne miejsce szczęśliwości". Warto przypomnieć, iż w roku ubiegłym nasz region tryumfował w tej kategorii - "Rejsy Statkami Zefir i Laguna po Odrze". Jeszcze raz zachęcamy do wsparcia tegorocznego lubuskiego kandydata!

„Nie siedź w domu – chodź z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-10-30 12:16:35
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 05 listopada 2017 r. na pieszą wycieczkę leśnymi i polnymi ścieżkami z Krępy przez Zielonogórski Las Nadodrzański do Łężycy . Trasa liczy 12 km. Zbiórka uczestników w autobusie MZK linii 17 odjeżdżającym z przystanku przy ul. Bema (portiernia Lumelu) o godz. 9.35. Powrót do Zielonej Góry autobusem MZK z Łężycy o godz.15.09 (bilety po 3,-zł) Wycieczkę poprowadzi Anna Szpręglewska. Dofinansowane ze środków Miasta Zielona Góra.

Jesienny pakiet dla Par w Dworze Kolesin

Autor: Administrator, dodano: 2017-10-23 13:19:56
Dwór Kolesin to doskonałe miejsce na jesienny relaks – dla Par przygotowaliśmy pakiet pełen aktywności! Bliskość lasów, sporo ścieżek rowerowych, wiele szlaków pieszych i atrakcji w okolicy gwarantują aktywny wypoczynek i świetną zabawę.

Łagowskie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej

Autor: Administrator, dodano: 2017-10-23 11:22:35
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z fotorelacją z wycieczki do rezerwatu "Pawski Ług" zorganizowanej przez Łagowskie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej.

Ostatnia szansa obejrzenia „Memento Küstrin“

Autor: Administrator, dodano: 2017-10-17 12:40:16
Przez 2 ostatnie lata w naszej sali wykładowej funkcjonowała wystawa „Memento Küstrin“. Wystawa poświęcona była codziennemu życiu mieszkańców niemieckiego Kostrzyna (do roku 1945) i została zaaranżowana na bazie zgromadzonych przez Muzeum przedmiotów codziennego użytku pozyskanych z terenu Starego Miasta oraz od kolekcjonerów. Czas na zmianę ekspozycji.

7 Nowych Cudów Polski

Autor: Administrator, dodano: 2017-10-16 08:41:59
Jeszcze raz chcielibyśmy serdecznie pogratulować lubuskim prod. uktom wspaniałego wyniku w konkursie organizowanym przez National Geographic - "7 NOWYCH CUDÓW POLSKI". Oficjalna gala wręczenia nagród zwycięzcom plebiscytu będzie mieć miejsce 20 października o godz. 15 podczas Targów Turystycznych World Travel Show w Ptak Warsaw Expo w warszawskim Nadarzynie.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, o Lubuską Perłę Turystyczną 2017 został rozstrzygnięty !

Autor: Administrator, dodano: 2017-10-13 12:29:55
Miło nam poinformować Państwa , że tegoroczny Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny o LUBUSKĄ PERŁĘ TURYSTYCZNĄ - został rozstrzygnięty.

Lubuska Kapituła wybrała trzy najlepsze Produkty:1. Pałac Wiechlice - rodzinne miejsce szczęśliwości

2. Rejsy tematyczne po Odrze - statki pasażerskie Zefir i Laguna

3. Zespół średniowiecznych fortyfikacji obronnych w Strzelcach Krajeńskich

Wyróżnienie przyznano Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego

Gratulujemy!

„Nie siedź w domu – wędruj z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-10-11 09:38:27
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 15 października 2017 na pieszą wycieczkę na trasie z Gronowa do Łagowa przez Trzebule Trasa liczy 15 km. Zbiórka uczestników na dworcu PKS o godz. 10:30. Odjazd autobusu w kierunku Gronowa o godz. 10:45 (bilet 5,30 zł). Powrót z Łagowa do Zielonej Góry autobusem PKS o godz. 17.30 (bilet 4,50 zł). Wycieczkę poprowadzi: Przodownik Turystyki Pieszej: Olga Sikorska. Zadanie współfinansowane przez Miasto Zielona Góra

Tradycyjne winobranie w skansenie - Ochla

Autor: Administrator, dodano: 2017-10-05 10:33:35
W niedzielę 8 października br. w godz. 11.00 – 16.00 Muzeum Etnograficzne w Ochli zaprasza na tradycyjne winobranie w skansenie. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną techniki pozyskiwania wina z użyciem zabytkowych urządzeń z muzealnych zbiorów. Będzie to również doskonała okazja do skosztowania lubuskiego wina z lokalnych winnic oraz potraw świetnie komponujących się z winem.

Szkolenie w zakresie założenia, prowadzenia, certyfikacji Informacji Turystycznej

Autor: Administrator, dodano: 2017-10-05 10:25:29
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna ”LOTUR” przy wsparciu finansowym z Urzędu Marszałkowskiego organizuje "Szkolenie w zakresie założenia, prowadzenia, certyfikacji Informacji Turystycznej” . Szkolenie jest bezpłatne , serdecznie Państwa zapraszamy do udziału. Ilość miejsc ograniczona. W zakładce więcej - formularz zgłoszeniowy.