RSS
Ważne:
Zapraszamy na III Lubuski Sejmik Turystyczny ZIELONA GÓRA 12 czerwca 2017 godz.10.00 sala kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego       Zapraszamy na III Lubuski Sejmik Turystyczny ZIELONA GÓRA 12 czerwca 2017 godz.10.00 sala kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego       Zapraszamy na III Lubuski Sejmik Turystyczny ZIELONA GÓRA 12 czerwca 2017 godz.10.00 sala kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego       Zapraszamy na III Lubuski Sejmik Turystyczny ZIELONA GÓRA 12 czerwca 2017 godz.10.00 sala kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego      
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Samorząd IV Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Zgłoszone produkty turystyczne do konkursu na najlepszy produkt turystyczny Polsko - niemieckie pogranicze
 

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

III Lubuski Sejmik Turystyczny -„Przyszłość w turystyce- turystyka w przyszłości”

Autor: Administrator, dodano: 2017-05-04 11:00:43
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna”LOTUR” zaprasza na III Lubuski Sejmik Turystyczny

12 czerwca 2017 godz.10.00 Zielona Góra

III Lubuski Sejmik Turystyczny organizujemy w formie sesji plenarnej z udziałem wybitnych specjalistów oraz 3 sesji panelowych o charakterze warsztatów.

Chętnych do udziału prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej „LOTUR” bądź scan na gorzow@lotur.eu Na zgłoszenia czekamy do 31 maja br.

Zachęcamy do Głosowania na Strzelce Krajeńskie! - "Top 5 kurortów, letnisk i uzdrowisk" - etap ogólnopolski

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-15 14:21:33
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej edycji konkursu "Top 5 kurortów i letnisk w Polsce"! Głosujemy na najlepsze miejscowości wypoczynkowe i rekreacyjne w poszczególnych regionach. W edycji regionalnej Polska Organizacja Turystyczna zaproponowała po 5 atrakcyjnych turystycznie miejsc, posiadających walory przyrodnicze i krajobrazowe. Przede wszystkim uzdrowiska, kurorty i letniska. W Województwie Lubuskim w etapie regionalnym zwyciężyły Strzelce Krajeńskie - zachęcamy Państwa do oddania głosów na lubuskiego reprezentanta w etapie ogólnopolskim!

Konkurs Wielkanocny w Iłowej – czas start!

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-15 12:14:33
To już IX edycja Wielkanocnego Konkursu na Wypieki Ludowe i Plastykę Obrzędową. Tradycyjnie oceniane będą prace o tematyce wielkanocnej: pisanki, pieczywo, palmy, koszyczki wielkanocne ze święconką. Kompozycje należy dostarczyć do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej do 12.04.2017 r. godz. 18.00. Komisja konkursowa oceniać będzie prace w następujących grupach wiekowych: do lat 16 oraz powyżej lat 16.
więcej Tagi: konkursy,

LUBUSKIE na ITB-BERLN 2017

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-10 12:12:45
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna „LOTUR” wspólnie z Samorządem Województwa Lubuskiego przygotowała promocje naszego regionu podczas Największej giełdy turystycznej ITB-Berlin 2017. Na Ziemie LUBUSKĄ oprócz LOTUR, Urzędu Marszałkowskiego zapraszali także Żagań, Iłowa, Muzeum w Kostrzynie prezentują oferty , ciekawe propozycje wypoczynku na Ziemi Lubuskiej. Tematem przewodnim naszej prezentacji były zamki, dworki pałace znajdujące się na Ziemi Lubuskiej. Na lubuskim stoisku oprócz materiałów promocyjnych ekspozycje produktów regionalnych i ich degustacje, loterie losowanie nagród regionalnych W sobotę podczas loterii losowanie nagrody ufundowanej przez Pałac w Mierzęcinie - voucher na pobyt trzydniowy (dwa noclegi) dla dwóch osób, ze śniadaniem w pokojach w budynku pałacu w Mierzęcinie voucher zawiera jeszcze dwukrotne, jednorazowe nielimitowane wejście OPEN do strefy Wellness (świat saun, łaźni i grot wraz z basenem) Składamy podziękowanie za przygotowanie i prowadzenie wspólnej prezentacji naszego regionu Urzędowi Marszałkowskiemu, miastu Żagań, Gminie Iłowa, Muzeum w Kostrzynie, Właścicielom Pałacu w Mierzęcinie za przekazanie nagrody do loterii fantowych. Teraz czekamy na efekty naszych wspólnych działań!

„Nie siedź w domu – chodź z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-09 11:46:54
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 12 marca 2017 na spacer z Zawady przez Stożne do Jan doliną Zimnego Potoku. Trasa liczy ok. 8 km. Zbiórka uczestników na przystanku MZK przy Lumelu w kierunku Zawady o godz. 10.35, wyjazd do Zawady o godz. 10.42 (bilet 3,-zł). Zakończenie na przystanku MZK w Janach około godz. 13.00. Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki do Zielonej Góry. Wycieczkę poprowadzi Beata Musiałowska – przewodnik turystyczny PTTK. Zadanie współfinansowane przez Miasto Zielona Góra

Zapraszamy na "Happy Hour" - ITB Berlin 2017

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-03 12:25:10
Serdecznie zapraszamy Państwa na Happy Hour - podczas targów ITB Berlin 2017, będą mieli Państwo możliwość wygrać atrakcyjny weekend w Polsce w tym również w Pałacu Mierzęcin!

9 MARCA, HALA 15.1 ZAPRASZAMY!!!

Zapraszamy na koncert Czesława do Żar!

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-23 13:01:45
Kolejny raz Urząd Miasta w Żarach ma dla Państwa niespodziankę. Tym razem dla kobiet z okazji Waszego Święta. 1 marca w godz. od 13.00 do 18.00 będą rozdawane w pokoju 102 Urzędu Miejskiego w Żarach darmowe bilety na koncert Czesława. Liczba biletów ograniczona. Zapraszamy wszystkie Panie.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Muzeum Twierdzy Kostrzyn

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-23 12:39:37
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Muzeum Twierdzy Kostrzyn zaprasza na koncert Tadeusza Polkowskiego, polskiego rapera zwanego pod pseudonimem artystycznym „Tadek”, podejmującego w swojej twórczości tematykę patriotyczną. W wielu swoich utworach oddaje hołd Żołnierzom Wyklętym. Po zakończeniu koncertu organizatorzy planują ognisko oraz bezpłatne zwiedzanie ekspozycji w Bastionie Filip. Koncert na wolnym powietrzu przy Bastionie Filip. Wstęp wolny.
więcej Tagi: imprezy,

Zapraszamy na pokaz filmu „Sztuka kochania – historia Michaliny Wisłockiej”

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-23 12:29:23
Zapraszamy na pokaz filmu „Sztuka kochania – historia Michaliny Wisłockiej” - 10 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubniewicach o godz. 17.00.

„Nie siedź w domu – wędruj z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-23 12:23:31
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 26 lutego 2017 r. na pieszą wędrówkę leśnymi i polnymi ścieżkami na trasie Barcikowice - Kiełpin - Zatonie (10 km). Zbiórka uczestników w autobusie MZK linii 30 odjeżdżającym z przystanku przy placu Kolejarza o godz. 10.00. Powrót do Zielonej Góry z Zatonia autobusem linii 30 o godz. 15.16 (bilety po 3,00 zł). Zapraszamy serdecznie sympatyków tej formy spędzania czasu.

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-22 12:42:52
Weź udział w największej kampanii promocyjnej kierowanej do krajowych turystów !!! Zgłoś swoją ofertę do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” !!! Został ostatni tydzień na dołączenie do projektu !!! Wiosenna edycja już w weekend 31 marca - 2 kwietnia !!!