RSS
Ważne:
Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej      Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej      Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej      Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Samorząd IV Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Zgłoszone produkty turystyczne do konkursu na najlepszy produkt turystyczny Polsko - niemieckie pogranicze
 

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Konkurs na opracowanie projektu graficznego - logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY.

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-29 10:54:55
Zarząd Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej LOTUR ogłasza konkurs na opracowanie projektu graficznego logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY. Głównym jego celem jest wyłonienie znaku identyfikacji wizualnej, który będzie mógł być wykorzystywany we wszystkich materiałach promocyjnych i informacyjnych III LST. Dla autora najlepszej pracy przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Logo III Lubuskiego Sejmiku Turystycznego powinno kojarzyć się z lubuską turystyką, związaną z wykorzystaniem swojego położenia pośród lasów, jezior i rzek, z ofertą i potencjałem turystycznym Ziemi Lubuskiej.

Prace konkursowe, z dopiskiem na kopercie "Logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY " zgodnie z regulaminem wraz z załącznikami, należy przesłać lub złożyć w zamkniętej kopercie do 22.04.2017 roku.

Konkurs ma charakter otwarty, więc mogą wziąć w nim udział graficy, projektanci, artyści plastycy, uczniowie, studenci i absolwenci szkół oraz uczelni wyższych - osoby fizyczne i osoby prawne oraz podmioty nie posiadające osobowości prawnej, zamieszkałe na terenie Rzeczypospolitej Polskiej lub też mające siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Pierwsze efekty wizyty niemieckich dziennikarzy w Polsce

Autor: Administrator, dodano: 2016-12-21 11:39:18
Dzięki bardzo dobrej współpracy Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej „LOTUR” z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie zorganizowaliśmy wspólnie kolejną podróż dziennikarzy po naszym pięknym regionie tym razem z nutką jesieni, winnic, wina, zamków, pałacyków. 12 dziennikarzy zawitało do Winnego Dworku Pan Marek Krojcig wspaniale opowiadał o historii winiarstwa na Ziemi Lubuskiej, dziennikarze przeżyli piękne chwile w Winnym Dworku,krótki spacer po Zielonej Góra z odwiedzinami w Winiarnii Bachus u Adama Kremera, mnóstwo zdjęć,pytań, Bachusiki, Bachus , Konkatedra i dalej pałace w Wiechlicach, Brody.

„Plan działania Polskiej Organizacji Turystycznej na lata 2017-2018”

Autor: Administrator, dodano: 2016-12-20 14:52:02
Pragniemy poinformować, że Rada Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) w dniu 10 grudnia 2016 roku przyjęła „Plan działania POT na lata 2017-2018”

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Autor: Administrator, dodano: 2016-12-16 10:34:18
Wesołych spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2017, życzy Zarząd i Pracownicy Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej "LOTUR"
więcej Tagi: LOTUR,

„Nie siedź w domu – chodź z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2016-12-16 10:34:00
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w świąteczny poniedziałek 26 grudnia 16r. na pieszą wycieczkę leśnymi i polnymi drogami w okolicach Cigacic. Trasa liczy około 10 km . Zbiórka uczestników na dworcu PKS o godz. 12.20, odjazd autobusu do Cigacic o godz. 12.30 (bilet 6,- zł). Powrót z Cigacic o godz. 16.55 . Mile widziane przysmaki ze świątecznego stołu. Wycieczkę poprowadzi Olga Sikorska. Zadanie współfinansowane przez Miasto Zielona Góra

"Rejsy statkami Zefir i Laguna po Odrze" wygrały certyfikat internautów w plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej i Wirtualnej Polski!

Autor: Administrator, dodano: 2016-12-13 12:57:36
Z radością i dumą informujemy, że "Rejsy statkami Zefir i Laguna po Odrze" wygrały certyfikat internautów w plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej i Wirtualnej Polski! Produkt decyzją Zarządu Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej otrzymał nominację do plebiscytu i pokonał piętnastu wymagających rywali z pozostałych regionów. Jest to olbrzymie wyróżnienie dla naszego regionu i lubuskiej turystyki wodnej. Serdecznie gratulujemy stowarzyszeniu "Odrze dla turystów" - właścicielowi produktu oraz wszystkim glosującym internautom. Nie spoczywamy na laurach. Już niebawem nasze produkty (zwycięzcy Lubuskich Pereł Turystycznych 2016) będą "bić się" o certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Trzymamy mocno kciuki!

ITB-2017 akwizycja

Autor: Administrator, dodano: 2016-12-10 22:48:54
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna ”LOTUR” rozpoczyna akwizycję na międzynarodowe targi turystyczne ITB 2017, które odbędą się w Berlinie, w dniach 08 – 12 marca 2017r. W przypadku zgłoszeń informujemy , że stoisko regionalne będzie się znajdowało na stoisku narodowym POT Warunki zaprezentowane przez POT dla stoiska regionalnego Lada regionalna z ekspozycją logotypu, wysokie krzesło do lady, stolik do prowadzenia rozmów w części ogólnej stoiska oraz 2 krzesła. Maksymalna ilość osób obsługujących stoisko – 3 os. Udział każdej dodatkowej osoby jest dodatkowo płatny (350zł brutto) i powinien być zgłoszony na specjalnym formularzu przesłanym do POT. Koszty udostępnienia stoiska regionalnego na Polskim Stoisku Narodowym to m.innymi: rezerwację powierzchni, jednolitą zabudowę i wystrój stoisk (zgodnie z projektem POT), podłączenia techniczne na stoisku narodowym (elektryczność, woda, internet), montaż i demontaż stoiska, codzienne sprzątanie stoiska, obsługę i zaopatrzenie barku znajdującego się na stoisku (napoje zimne i gorące, przekąski), koszt rejestracji uprawniający wystawcę do podstawowego wpisu do katalogu i na listę wystawców. Koszt zakupu kart jest płatny i nie został ujęty w kosztach pakietu. Przewidywany koszt stoiska regionalnego ok.20 tys złotych ( tyle muszą zapłacić razem nasi podwystawcy ) W przypadku braku podwystawców na nasze regionalne stoisko nie będzie LUBUSKIEGO na ITB. Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej „LOTUR” nie stać na samodzielne finansowanie tych targów. Na zgłoszenia czekamy do 15 XII.br

Żagań na Święta!

Autor: Administrator, dodano: 2016-12-09 12:00:20
Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze świąteczną ofertą Żagania.
więcej Tagi: imprezy,

Zapraszamy do wspólnego kolędowania w Iłowej!

Autor: Administrator, dodano: 2016-12-09 11:12:20
Rozpoczęło się wielkie, świąteczne odliczanie! 18 grudnia w Iłowej odbędzie się, po raz drugi, Jarmark Bożonarodzeniowy połączony ze Spotkaniem Wigilijnym dla mieszkańców gminy. Ubiegłoroczne, wspólne kolędowanie na Placu Wolności cieszyło się dużym zainteresowaniem. W tym roku spróbujemy pobić rekord, zarówno w ilości odwiedzających świąteczne kramy, jak i biorących udział w Spotkaniu Wigilijnym.
więcej Tagi: imprezy,

Żarski Jarmark Bożonarodzeniowy - Oferta Świąteczna

Autor: Administrator, dodano: 2016-12-09 11:01:28
Zapraszamy Państwa do Żar! Miasto przygotowało szereg imprez i atrakcji. W te Święta warto być w Żarach!
więcej Tagi: imprezy,

Sylwester - "Dwór Kolesin"

Autor: Administrator, dodano: 2016-12-09 11:00:08
Szampańska zabawa na Balu Sylwestrowym, EKO SPA z kompleksem saun na świeżym powietrzu i relaks w magicznym miejscu. Drodzy Państwo, rozpocznijcie Nowy Rok w Kolesinie!
więcej Tagi: imprezy,