RSS
Ważne:
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków LOTUR 17.05.2018r.      Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków LOTUR 17.05.2018r.      Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków LOTUR 17.05.2018r.      Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków LOTUR 17.05.2018r.     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny
 

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny"

Autor: Administrator, dodano: 2018-01-17 11:24:18
Założeniem Akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane w wybrany weekend na terenie całego kraju. „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony i przeniesienie jej na poziom krajowy. Pierwszą inicjatywą wykorzystującą pomysł weekendowych obniżek do promocji turystycznej była akcja „Poznań za pół ceny”, która jest organizowana corocznie od 2008 roku przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. Akcja Polskiej Organizacji Turystycznej ma na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenia rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie całego kraju, również poza głównym sezonem wakacyjnym.

Noc Nenufarów 2017 Lubrza

Autor: Administrator, dodano: 2017-07-07 12:08:29
Serdecznie zapraszamy 15 lipca na wyjątkowe święto w Lubrzy - Noc Nenufarów!

REGIONALNE ZAWODY W UJEŻDŻENIU - Drzonków

Autor: Administrator, dodano: 2017-07-05 10:20:43
W terminie 15-16 lipca 2017 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbędą się Regionalne Zawody w ujeżdżeniu oraz eliminacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu. Zawody wpisały się już na stałe w kalendarz imprez sportowych jakie odbywają się w Drzonkowie. Ostatnio mieliśmy zaszczyt gościć zawodników nie tylko z całej Zachodniej Polski, ale również zawodników z Niemiec. Ujeżdżenie jest olimpijską konkurencja jeździectwa wspieraną przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). W nowoczesnym ujeżdżeniu, jeździec i koń wykonują serię określonych wcześniej ruchów, zwanych figurami na czworokątnej arenie, zwanej czworobokiem. Znajomość podstaw tej dyscypliny jest konieczna przy uprawianiu innych dyscyplin jeździeckich, np. skoków. Tym razem program zawodów został rozszerzony o eliminacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu oraz programy dowolne z muzyką (tzw. Kür). Jeździec wykonuje w nich własny program ułożony z określonego zestawu ruchów i figur (w zależności od klasy trudności programu) z odpowiednio dobranym podkładem muzycznym. Program dowolny zawiera jednakże określone elementy obowiązkowe.
więcej Tagi: imprezy,

Wakacyjny Wypoczynek w Lubniewicach !

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-27 17:44:11
Zapraszamy na wakacyjny wypoczynek do jednej z perełek naszego regionu! Krystalicznie czyste jeziora, "dziewicze" lasy , aktywny lub leniwy wypoczynek - wszystko to znajdą Państwo w Lubniewicach!

Wakacje , Czas Start! - Gmina Iłowa

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-27 17:04:11
Serdecznie zapraszamy na wakacyjne przygodny w Iłowej!

"Wspaniałe Wakacje" w Żaganiu

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-27 15:56:33
W miniony weekend rozpoczeły się „Wspaniałe Wakacje w Żaganiu”. W piątek 23 czerwca o godz. 19:00 na dziedzińcu pałacu wystartowała strefa Chillu, gdzie mogliśmy zrelaksować się na leżakach słuchając dobrej muzyki miksowanej przez Andrzeja Kiddlucky Nowakowskiego. Uczestnicy strefy mieli przyjemność oglądać zapierające dech w piersiach przejścia, triki na linie – slackline. W piątek o godzinie 22:00 na podzamczu pałacu z okazji rozpoczęcia wakacji odbył się niezapomniany pokaz sztucznych ogni. W sobotę 24 czerwca o godz. 19:00 ponownie ruszyła Żagańska Strefa Chillu. W tym dniu o dobrą atmosferę i zabawę gości zadbali wschodzący iluzjonista Hubert PANDA Sieńko oraz Filip CZARODZIEJ. O muzyczną oprawę zadbał Łukasz Drzewicki z Decybelle Studio Żary. W niedzielę 25 czerwca o godz. 16:00 na podzamczu zaPARKowaliśmy na kocyku, gdzie na wszystkich czekały leżaki, gry i zabawy, kącik malucha. O godz. 19:00 na scenie tuż przy fontannie wystąpiła znana formacja reggae – Bethel, która swoimi przebojami przegoniła deszczowe chmury nad miastem. Wspaniałe Wakacje tylko w Żaganiu. Szczegóły w zakładce "WIĘCEJ"

46 Lubuskie Lato Filmowe

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-25 16:55:47
Podobnie jak w latach poprzednich, 46. Lubuskie Lato Filmowe – Łagów 2017, będzie festiwalem międzynarodowym z konkursem o nagrody Złotego, Srebrnego i Brązowego Grona w kategorii filmów fabularnych, Złotego, Srebrnego i Brązowego Grona w kategorii filmów dokumentalnych oraz Złotego, Srebrnego i Brązowego Grona w kategorii krótkich filmów fabularnych.

„Nie siedź w domu — wędruj z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-21 19:28:10
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w sobotę 24 czerwca 2017 roku Na pieszą wycieczkę leśnymi i polnymi ścieżkami. Trasa: Zielona Góra — Łężyca — Wysokie — Czerwieńsk 12 km) Zbiórka uczestników na pętli autobusowej MZK na Chynowie o godzinie 10:20. Dojazd autobusami linii nr 1 oraz linii nr 17. Podczas wędrówki zobaczymy dolinę Odry. Zakończenie wycieczki biesiadą turystyczną. Przyjazd do Zielonej Góry około godziny 16:00. Wycieczkę poprowadzi przodownik OTP Józef Stański. Zapraszamy do udziału wszystkich sympatyków tej formy wypoczynku.

III Lubuski Sejmik Turystyczny - wnioski pokonferencyjne

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-20 15:02:13
III Lubuski Sejmik Turystyczny zorganizowany przez Lubuską Regionalną Organizację Turystyczną „LOTUR” . Rozpoczęliśmy organizacją sesji plenarnej z wprowadzeniem do tematu poprzez referaty prelegentów związane z główną przewodnią tematyką „Przyszłość w turystyce-turystyka w przyszłości”, które poświęcone były aktualnym i przyszłym zagadnieniom rozwoju turystyki. Po przerwie uczestnicy sejmiku rozeszli się do sla na dyskusje w trzech panelach tematycznych:

- PANEL HOTELARSKI: Celem panelu było przedyskutowanie wspólnie z udziałem hotelarzy i fachowców problemów lubuskiej bazy noclegowej oraz próby znalezienia rozwiązań tych problemów, a także nakłonienie hotelarzy do nowatorskich rozwiązań w dziedzinie promocji obiektów noclegowych. Zaprezentowanie ruchu turystycznego aktualnie i w przyszłości.

-PANEL SZLAKI TURYSTYCZNE W LUBUSKIM: Celem panelu było przede wszystkim wprowadzenie do problemu związanego ze znaczeniem szlaków turystycznych, kulturowych ich znaczenie dla rozwoju turystyki, ich rozwój, zasady tworzenia i znakowania a przede wszystkim zmierzenie się z tematem inwentaryzacji obecnych szlaków . Innowacyjne i niekonwencjonalne rozwiązania w turystyce.

- PANEL DLA OSÓB ZAINTERESOWANYCH INWESTYCJAMI W LUBUSKĄ TURYSTYKĘ: Turystyka jest gałęzią gospodarki przynoszącą pokaźne dochody. Ten panel był poświęcony inwestowaniu w lubuską turystykę. Osoby zainteresowane inwestycjami usłyszały od fachowców i znawców tematu jak i gdzie trafnie zainwestować swoje środki w naszym regionie, aby przyniosły one dochód dla inwestora i pożytek dla naszego regionu. Panel został poświęcony potrzebami turystów w zakresie infrastruktury turystycznej, przedstawione zostały rozwiązania, ( skąd i jak pozyskać fundusze na rozwój turystyki) oraz co jest rzeczą najważniejszą i budzącą w naszym regionie wiele emocji, poruszona została kwestia wsparcia lubuskich produktów turystycznych oraz różne propozycje z programów UE.

III Lubuski Sejmik Turystyczny -„Przyszłość w turystyce- turystyka w przyszłości” FOTO RELACJA

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-16 17:16:33
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z III Lubuskiego Sejmiku Turystycznego.

Zapraszamy do Bytnicy na „IX Festiwal Kultury Łowieckiej”

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-14 11:20:18
Tegoroczny IX Festiwal Kultury Łowieckiej odbędzie się w sobotę 20 sierpnia w Bytnicy. Będzie to jednodniowa impreza integrująca mieszkańców regionu oraz środowiska łowieckie i przyrodnicze z Polski i Niemiec. Festiwal jest realizowany przez Gminę Bytnica w partnerstwie z Radą Sołecką w Bytnicy. Głównymi atrakcjami Festiwalu będzie bogaty program artystyczny nawiązujący do tematyki łowieckiej, degustacja specjalnie przygotowanych potraw myśliwskich oraz pokazy trofeów i sprzętu myśliwskiego. Tego dnia swoją twórczość przedstawią lokalni artyści, rękodzielnicy i muzycy. Każdy gość może spróbować specjałów kuchni myśliwskiej, przygotowanych specjalnie na tę okazję, wśród których będzie można znaleźć pieczone dziki, kiełbasy, szynki. Obejrzeć można także wystawę trofeów myśliwskich w przygotowanej do tego celu galerii oraz pokazy malarstwa o tematyce ściśle związanej kulturą łowiecką. Tego dnia ma także miejsce międzynarodowy koncert muzyki myśliwskiej, gdzie na przygotowanej do tej ceremonii scenie odbędą się koncerty zespołów łowieckich, pokazy gry na rogach, pokazy wabienia zwierzyny oraz pokazy sygnalistyki łowieckiej. Dodatkowymi atrakcjami będą pokazy psów myśliwskich, pokazy sokoła oraz wystawa literatury historycznej o tematyce łowieckiej.