RSS
Ważne:
Ruszyła XV edycja konkursu na " Najlepszy Produkt Turystyczny"      Ruszyła XV edycja konkursu na " Najlepszy Produkt Turystyczny"      Ruszyła XV edycja konkursu na " Najlepszy Produkt Turystyczny"      Ruszyła XV edycja konkursu na " Najlepszy Produkt Turystyczny"     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny
 

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Ruszyła XV edycja konkursu na "Najlepszy Produkt Turystyczny"

Autor: Administrator, dodano: 2017-07-19 12:09:05
Jest Nam miło poinformować, że rozpoczyna się kolejna edycja Konkursu na "Najlepszy Produkt Turystyczny - O Lubuską Perłę Turystyczną - Certyfikat POT". Po raz 15 zostaną przyznane Lubuskie Perły Turystyczne oraz Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Konkurs, co roku wyłania najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów produkty turystyczne. Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 20 września br. Podobnie jak w latach ubiegłych będzie on obsługiwany za pomocą prostej w obsłudze aplikacji.

ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

Druga edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny"

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-10 10:38:27
Druga edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowana jest przez Polską Organizację Turystyczną odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia 2017 r. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią akcji w zakładce "więcej"

Stoisko narodowe na targach ITB. Oszczędniej, funkcjonalniej, zwięźlej

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-10 10:04:49
Postęp cywilizacyjny, zmiany kulturowe i zastosowanie nowych technologii w procesie doskonalenia technik sprzedaży, zmniejszyło zainteresowanie wystawców udziałem w targach turystycznych. Ten spadkowy trend dotyczy wielu krajów, lecz o ile w ogóle, to w niewielkim stopniu, dotyka berlińskich ITB, których popularność nie maleje. Na narodowym stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej w tym roku zaprezentuje oferty o połowę większa liczba regionalnych organizacji turystycznych, biur podróży i miast, aniżeli w roku ubiegłym.

„Nie siedź w domu – chodź z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-08 14:55:29
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 12 lutego 2017 r. na pieszą wędrówkę leśnymi i polnymi ścieżkami na trasie Gronów -Leśniów Mały -Laski. (12 km). Zbiórka uczestników na dworcu PKS. Odjazd do Gronowa o godz. 10.15. Powrót z Lasek o godz. 14.05 lub 15.20 (bilety po 4,80 zł). Wycieczkę poprowadzi PTP Krystyna Paśko. Dofinansowane ze środków Miasta Zielona Góra.

Koniec Ferii w Lubuskim

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-08 14:39:38
Ferie w naszym województwie powoli dobiegają końca. Czas zimowego zapomnienia kończy się... pora wracać do szkoły i pracy. W tym roku w naszym regionie mieliśmy przebogatą ofertę oraz pomysły rodem z bajek - dobrym przykładem będzie tutaj pomysł stworzenia w żagańskim Pałacu Książęcym lodowiska. Lubuskie miasta i gminy przygotowały szereg ofert: koncerty, bale, oferty edukacyjne oraz wycieczki. Nasze lubuskie perełki również nie zawiodły, Specjalne oferty dla najmłodszych m. in.: Pałacu Wiechlice, Pałacu Mierzęcin czy Dworu Kolesin przyciągnęły turystów z wielu zakątków Polski i nie tylko. Lubuskie, kojarzone z krystalicznymi jeziorami, turystyką wodną staje się nie tylko coraz bardziej popularną ofertą letnią, ale od pewnego czasu możemy zauważyć wzmożony zimowy ruch turystyczny. Polecamy lubuskie za rok o tej samej porze i zapraszamy do nas na wakacje!

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-08 14:18:45
17 lutego podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu dowiemy się, kto uzyskał Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Przypominamy Państwu, iż o certyfikat POT walczą trzy produkty z naszego województwa które uzyskały Lubuską Perłę Turystyczną 2016:

- „Pętla Boryszyńka –lubuski skarb miejsce tylko dla odkrywców”
- „Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą”
- „Rejsy statkami Zefir i Laguna po Odrze”

Rejsy statkami Zefir i Laguna po Odrze, już odniosły wielki sukces. Decyzją Zarządu Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zostały nominowane do plebiscytu organizowanego przez Wirtualną Polskę (WP.PL) oraz Polską Organizację Turystyczną do plebiscytu o „Certyfikat internautów”, pokonując bardzo silnych konkurentów z całej Polski, tym samym zyskały Certyfikat POT INTERNAUTÓW . Jeszcze raz dziękujemy Państwu za oddane głosy na nasz lubuski produkt turystyczny. Liczymy również na to, iż Krajowa Kapituła Konkursowa przy Polskiej Organizacji Turystycznej, nie pominie w swojej ocenie lubuskich produktów. Trzymamy kciuki za wszystkich trzech lubuskich reprezentantów !

Ferie w Lubniewicach

Autor: Administrator, dodano: 2017-02-03 13:43:48
Warsztaty, spotkania, zajęcia sportowe, teatrzyk – to propozycje zajęć, z którymi spotkacie się jeszcze podczas ferii zimowych w Lubniewicach.

Zaplanuj ferie w Iłowej

Autor: Administrator, dodano: 2017-01-25 15:39:08
Wyczekiwane nie tylko przez najmłodszych, białe i wesołe – ferie zimowe. Tegoroczny odpoczynek od zajęć szkolnych warto zaplanować w Iłowej. Gminne Centrum Kultury i Sportu przygotowało dla uczestników liczne atrakcje. Tworzenie biżuterii z filcu, zumba dla dzieci, zajęcia taneczne i szachowe – to tylko kilka z propozycji dla najmłodszych. Na uczestników zajęć w GCKiS czekają warsztaty artystyczne, bębniarskie a także kulig leśnym traktem z pieczeniem kiełbasek.

Lodowisko w Pałacu

Autor: Administrator, dodano: 2017-01-25 15:34:59
Burmistrz Miasta Żagań oraz spółka Pałac Książęcy zapraszają od poniedziałku 23 stycznia w godz. 14.00-18.00 na lodowisko na pałacowym dziedzińcu. Od 28 stycznia do 12 lutego – czyli w czasie ferii lodowisko będzie czynne codziennie w godz. 11.00-18.00. Przerwa techniczna 14.0-15.00. Grupy zorganizowane, powyżej 10 osób mogą korzystać z lodowiska w godz. 11.00-12.00 – najlepiej po uprzedniej rezerwacji telefonicznej: 68 453 91 56 i 68 477 64 64. Serdecznie zapraszamy. Wstęp na lodowisko jest bezpłatny.

Ferie w Żarach!

Autor: Administrator, dodano: 2017-01-25 15:27:14
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ferii zimowych w Żarach.

Wnioski i Rekomendacje Kongresu Turystyki Polskiej

Autor: Administrator, dodano: 2017-01-24 13:00:46
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wnioskami płynącymi z Kongresu Turystyki Polskiej.