RSS
Ważne:
Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej      Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej      Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej      Znamy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Plebiscytu Gazety Lubuskiej     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Samorząd IV Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Zgłoszone produkty turystyczne do konkursu na najlepszy produkt turystyczny Polsko - niemieckie pogranicze
 

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Konkurs na opracowanie projektu graficznego - logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY.

Autor: Administrator, dodano: 2017-03-29 10:54:55
Zarząd Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej LOTUR ogłasza konkurs na opracowanie projektu graficznego logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY. Głównym jego celem jest wyłonienie znaku identyfikacji wizualnej, który będzie mógł być wykorzystywany we wszystkich materiałach promocyjnych i informacyjnych III LST. Dla autora najlepszej pracy przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Logo III Lubuskiego Sejmiku Turystycznego powinno kojarzyć się z lubuską turystyką, związaną z wykorzystaniem swojego położenia pośród lasów, jezior i rzek, z ofertą i potencjałem turystycznym Ziemi Lubuskiej.

Prace konkursowe, z dopiskiem na kopercie "Logo III LUBUSKI SEJMIK TURYSTYCZNY " zgodnie z regulaminem wraz z załącznikami, należy przesłać lub złożyć w zamkniętej kopercie do 22.04.2017 roku.

Konkurs ma charakter otwarty, więc mogą wziąć w nim udział graficy, projektanci, artyści plastycy, uczniowie, studenci i absolwenci szkół oraz uczelni wyższych - osoby fizyczne i osoby prawne oraz podmioty nie posiadające osobowości prawnej, zamieszkałe na terenie Rzeczypospolitej Polskiej lub też mające siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Lubuskie Agroturystyka

Autor: Administrator, dodano: 2016-08-04 13:34:53
"www.lubuskie.agroturystyka.pl" pod tym adresem znajdziecie Państwo wszelkie informacje dotyczące agroturystyki na lubuskiej wsi. Zapraszamy do odwiedzin! Jednocześnie zwracamy się z prośbą w imieniu Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej " Gospodarstwa Gościnne" o weryfikację i uzupełnianie danych zamieszczonych w serwisie, w szczególności danych dotyczących atrakcji i imprez. Wszelkie materiały prosimy przesyłać na adres: federacja@agroturystyka.pl

„Nie siedź w domu – chodź z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2016-08-04 11:12:58
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 07 sierpnia 2016r. na pieszą wycieczkę leśnymi i polnymi ścieżkami na trasie Dąbie – Brzeźnica – Gronów (14 km). Zbiórka uczestników na dworcu PKS koło zegara. Odjazd autobusem w kierunku Dąbia o godz. 10.15 (bilet 5,90 zł). Powrót z Gronowa autobusem PKS o godz. 15.46 lub 17.26 (bilet 4,80 zł). Zadanie współfinansowane przez Miasto Zielona Góra Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej Krystyna Paśko.

Zaproszenie do współpracy

Autor: Administrator, dodano: 2016-08-02 11:17:55
Ministerstwo Sportu i Turystyki prowadzi działania na rzecz rozwoju turystyki krajowej. W dniach 23-25 września 2016. przeprowadzona zostanie akcja pilotażowa "Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny. Termin skaładania ofert dotyczących współpracy został wydłużśony do 5 sierpnia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru

Autor: Administrator, dodano: 2016-07-27 13:24:22
W łagowskim amfiteatrze odbywa się do 28.07.2016r. Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Serdecznie zapraszamy na występy zespołów z Bułgarii, Indii, Maroka, Ukrainy, Czrnogóry i Indonezji.

VI spinningowe zawody wędkarskie w Lubniewicach

Autor: Administrator, dodano: 2016-07-27 13:19:05
Zapraszamy na VI spinningowe zawody wędkarskie z łodzi na jeziorze Lubiąż. Zmagania odbędą się w dniach 1-2 października. Zawody mają charakter towarzyski, będą promować ideę fair play i przeprowadzane zostaną na żywej rybie.

Zaproszenie na wycieczki!

Autor: Administrator, dodano: 2016-07-27 13:08:57
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wyjątkową ofertą zielonogórskiego oddziału PTTK.

Przystanek Woodstock 2016! 14-16.07.2016

Autor: Administrator, dodano: 2016-07-06 11:35:44
Serdecznie zapraszamy Państwa na 22 Przystanek Woodstock! Festiwal tradycyjnie odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą, jak co roku nie zabraknie gwiazd światowej sceny muzycznej i dobrej zabawy!

45 Lubuskie Lato Filmowe

Autor: Administrator, dodano: 2016-06-29 14:37:32
Zapraszamy do Łagowa na Lubuskie Lato Filmowe, czyli najstarszy festiwal filmów polskich!

„Nie siedź w domu – chodź z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2016-06-29 10:02:42
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 03 lipca 2016r. na pieszą wycieczkę na trasie Sudoł – Drzonów- Orzewo-Radomia- Zagórze-Płoty. Trasa liczy 16 km. Zbiórka uczestników na dworcu PKS i odjazd autobusu o godz. 10.15 (bilet 4,10 zł). Powrót z Płotów autobusem o godz. 15.46 lub 17.51 (bilet 3,50-zł). Wycieczkę poprowadzi Krystyna Paśko. Zadanie współfinansowane przez Miasto Zielona Góra

Zespół merytoryczny ds. turystyki przy Konwencie Marszałków Województw

Autor: Administrator, dodano: 2016-06-23 20:07:09
Powstał zespół merytoryczny ds. turystyki przy Konwencie Marszałków Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Zespół został powołany podczas Konwentu 22 czerwca. Zdaniem dr Wojciecha Fedyka Prezesa POT, któy był obecny na spotkaniu i złożył wniosek o powołanie takiego zespołu, to deklaracja współpracy obejmującej więcej zagadnień, niż dotychczas, nad którymi trzeba wspólnie pracować. Taka inicjatywa jest potrzebna aby wzmacniać rozwój polskiej turystyki i trójstopniowy model zarządzania promocją turystyczną w Polsce - POT/ROT-y/LOT-y i samorządy województw, jako ich partnerów.