RSS
Ważne:
Zapraszamy do udziału w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 0 Lubuską Perłę Turystyczną zgłaszamy do 18 września 2018      Zapraszamy do udziału w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 0 Lubuską Perłę Turystyczną zgłaszamy do 18 września 2018      Zapraszamy do udziału w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 0 Lubuską Perłę Turystyczną zgłaszamy do 18 września 2018      Zapraszamy do udziału w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 0 Lubuską Perłę Turystyczną zgłaszamy do 18 września 2018     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny
 

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Ruszyła XVI edycja konkursu na "Najlepszy Produkt Turystyczny"

Autor: Administrator, dodano: 2018-06-19 09:21:42
Jest Nam miło poinformować, że rozpoczęła się kolejna edycja Konkursu na "Najlepszy Produkt Turystyczny - O Lubuską Perłę Turystyczną - Certyfikat POT". Po raz 16 zostaną przyznane Lubuskie Perły Turystyczne oraz Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Konkurs, jak co roku wyłoni najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów produkty turystyczne. Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 18 września br. Podobnie jak w latach ubiegłych jest on obsługiwany za pomocą prostej w obsłudze aplikacji.

Wakacyjny Wypoczynek w Lubniewicach !

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-27 17:44:11
Zapraszamy na wakacyjny wypoczynek do jednej z perełek naszego regionu! Krystalicznie czyste jeziora, "dziewicze" lasy , aktywny lub leniwy wypoczynek - wszystko to znajdą Państwo w Lubniewicach!

Wakacje , Czas Start! - Gmina Iłowa

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-27 17:04:11
Serdecznie zapraszamy na wakacyjne przygodny w Iłowej!

"Wspaniałe Wakacje" w Żaganiu

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-27 15:56:33
W miniony weekend rozpoczeły się „Wspaniałe Wakacje w Żaganiu”. W piątek 23 czerwca o godz. 19:00 na dziedzińcu pałacu wystartowała strefa Chillu, gdzie mogliśmy zrelaksować się na leżakach słuchając dobrej muzyki miksowanej przez Andrzeja Kiddlucky Nowakowskiego. Uczestnicy strefy mieli przyjemność oglądać zapierające dech w piersiach przejścia, triki na linie – slackline. W piątek o godzinie 22:00 na podzamczu pałacu z okazji rozpoczęcia wakacji odbył się niezapomniany pokaz sztucznych ogni. W sobotę 24 czerwca o godz. 19:00 ponownie ruszyła Żagańska Strefa Chillu. W tym dniu o dobrą atmosferę i zabawę gości zadbali wschodzący iluzjonista Hubert PANDA Sieńko oraz Filip CZARODZIEJ. O muzyczną oprawę zadbał Łukasz Drzewicki z Decybelle Studio Żary. W niedzielę 25 czerwca o godz. 16:00 na podzamczu zaPARKowaliśmy na kocyku, gdzie na wszystkich czekały leżaki, gry i zabawy, kącik malucha. O godz. 19:00 na scenie tuż przy fontannie wystąpiła znana formacja reggae – Bethel, która swoimi przebojami przegoniła deszczowe chmury nad miastem. Wspaniałe Wakacje tylko w Żaganiu. Szczegóły w zakładce "WIĘCEJ"

46 Lubuskie Lato Filmowe

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-25 16:55:47
Podobnie jak w latach poprzednich, 46. Lubuskie Lato Filmowe – Łagów 2017, będzie festiwalem międzynarodowym z konkursem o nagrody Złotego, Srebrnego i Brązowego Grona w kategorii filmów fabularnych, Złotego, Srebrnego i Brązowego Grona w kategorii filmów dokumentalnych oraz Złotego, Srebrnego i Brązowego Grona w kategorii krótkich filmów fabularnych.

„Nie siedź w domu — wędruj z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-21 19:28:10
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w sobotę 24 czerwca 2017 roku Na pieszą wycieczkę leśnymi i polnymi ścieżkami. Trasa: Zielona Góra — Łężyca — Wysokie — Czerwieńsk 12 km) Zbiórka uczestników na pętli autobusowej MZK na Chynowie o godzinie 10:20. Dojazd autobusami linii nr 1 oraz linii nr 17. Podczas wędrówki zobaczymy dolinę Odry. Zakończenie wycieczki biesiadą turystyczną. Przyjazd do Zielonej Góry około godziny 16:00. Wycieczkę poprowadzi przodownik OTP Józef Stański. Zapraszamy do udziału wszystkich sympatyków tej formy wypoczynku.

III Lubuski Sejmik Turystyczny - wnioski pokonferencyjne

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-20 15:02:13
III Lubuski Sejmik Turystyczny zorganizowany przez Lubuską Regionalną Organizację Turystyczną „LOTUR” . Rozpoczęliśmy organizacją sesji plenarnej z wprowadzeniem do tematu poprzez referaty prelegentów związane z główną przewodnią tematyką „Przyszłość w turystyce-turystyka w przyszłości”, które poświęcone były aktualnym i przyszłym zagadnieniom rozwoju turystyki. Po przerwie uczestnicy sejmiku rozeszli się do sla na dyskusje w trzech panelach tematycznych:

- PANEL HOTELARSKI: Celem panelu było przedyskutowanie wspólnie z udziałem hotelarzy i fachowców problemów lubuskiej bazy noclegowej oraz próby znalezienia rozwiązań tych problemów, a także nakłonienie hotelarzy do nowatorskich rozwiązań w dziedzinie promocji obiektów noclegowych. Zaprezentowanie ruchu turystycznego aktualnie i w przyszłości.

-PANEL SZLAKI TURYSTYCZNE W LUBUSKIM: Celem panelu było przede wszystkim wprowadzenie do problemu związanego ze znaczeniem szlaków turystycznych, kulturowych ich znaczenie dla rozwoju turystyki, ich rozwój, zasady tworzenia i znakowania a przede wszystkim zmierzenie się z tematem inwentaryzacji obecnych szlaków . Innowacyjne i niekonwencjonalne rozwiązania w turystyce.

- PANEL DLA OSÓB ZAINTERESOWANYCH INWESTYCJAMI W LUBUSKĄ TURYSTYKĘ: Turystyka jest gałęzią gospodarki przynoszącą pokaźne dochody. Ten panel był poświęcony inwestowaniu w lubuską turystykę. Osoby zainteresowane inwestycjami usłyszały od fachowców i znawców tematu jak i gdzie trafnie zainwestować swoje środki w naszym regionie, aby przyniosły one dochód dla inwestora i pożytek dla naszego regionu. Panel został poświęcony potrzebami turystów w zakresie infrastruktury turystycznej, przedstawione zostały rozwiązania, ( skąd i jak pozyskać fundusze na rozwój turystyki) oraz co jest rzeczą najważniejszą i budzącą w naszym regionie wiele emocji, poruszona została kwestia wsparcia lubuskich produktów turystycznych oraz różne propozycje z programów UE.

III Lubuski Sejmik Turystyczny -„Przyszłość w turystyce- turystyka w przyszłości” FOTO RELACJA

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-16 17:16:33
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z III Lubuskiego Sejmiku Turystycznego.

Zapraszamy do Bytnicy na „IX Festiwal Kultury Łowieckiej”

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-14 11:20:18
Tegoroczny IX Festiwal Kultury Łowieckiej odbędzie się w sobotę 20 sierpnia w Bytnicy. Będzie to jednodniowa impreza integrująca mieszkańców regionu oraz środowiska łowieckie i przyrodnicze z Polski i Niemiec. Festiwal jest realizowany przez Gminę Bytnica w partnerstwie z Radą Sołecką w Bytnicy. Głównymi atrakcjami Festiwalu będzie bogaty program artystyczny nawiązujący do tematyki łowieckiej, degustacja specjalnie przygotowanych potraw myśliwskich oraz pokazy trofeów i sprzętu myśliwskiego. Tego dnia swoją twórczość przedstawią lokalni artyści, rękodzielnicy i muzycy. Każdy gość może spróbować specjałów kuchni myśliwskiej, przygotowanych specjalnie na tę okazję, wśród których będzie można znaleźć pieczone dziki, kiełbasy, szynki. Obejrzeć można także wystawę trofeów myśliwskich w przygotowanej do tego celu galerii oraz pokazy malarstwa o tematyce ściśle związanej kulturą łowiecką. Tego dnia ma także miejsce międzynarodowy koncert muzyki myśliwskiej, gdzie na przygotowanej do tej ceremonii scenie odbędą się koncerty zespołów łowieckich, pokazy gry na rogach, pokazy wabienia zwierzyny oraz pokazy sygnalistyki łowieckiej. Dodatkowymi atrakcjami będą pokazy psów myśliwskich, pokazy sokoła oraz wystawa literatury historycznej o tematyce łowieckiej.

Łagowski Piknik Kulturalny

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-09 12:05:29
Serdecznie zapraszamy Państwa 22 czerwca 2017 roku na wyjątkowy Łagowski Piknik Kulturalny!!!

„Nie siedź w domu – wędruj z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-06 11:42:58
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza wszystkich sympatyków turystyki pieszej w niedzielę 11 czerwca 2017 r. na pieszą wycieczkę leśnymi ścieżkami z Niedoradza do Drzonkowa przez Ługowo i Suchą. Trasa liczy 18 km. Zbiórka uczestników na dworcu PKP o godzinie 8:15. Odjazd pociągu o godz. 8:31 – „PERON 3”. (bilet: 5,30 zł) Powrót z Drzonkowa do Zielonej Góry autobusem MZK o godzinie 15:26 lub 16:26. (bilet: 3,00 zł) UWAGA!! Prosimy o zabranie ze sobą coś prowiantu, ponieważ po drodze nie ma sklepu oraz czegoś przeciwko komarom!! Wycieczkę poprowadzi: Przodownik Turystki Pieszej – Anna Zmaczyńska