RSS
Ważne:
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków LOTUR 17.05.2018r.      Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków LOTUR 17.05.2018r.      Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków LOTUR 17.05.2018r.      Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków LOTUR 17.05.2018r.     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny
 

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny"

Autor: Administrator, dodano: 2018-01-17 11:24:18
Założeniem Akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane w wybrany weekend na terenie całego kraju. „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony i przeniesienie jej na poziom krajowy. Pierwszą inicjatywą wykorzystującą pomysł weekendowych obniżek do promocji turystycznej była akcja „Poznań za pół ceny”, która jest organizowana corocznie od 2008 roku przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. Akcja Polskiej Organizacji Turystycznej ma na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenia rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie całego kraju, również poza głównym sezonem wakacyjnym.

Łagowski Piknik Kulturalny

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-09 12:05:29
Serdecznie zapraszamy Państwa 22 czerwca 2017 roku na wyjątkowy Łagowski Piknik Kulturalny!!!

„Nie siedź w domu – wędruj z nami”

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-06 11:42:58
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza wszystkich sympatyków turystyki pieszej w niedzielę 11 czerwca 2017 r. na pieszą wycieczkę leśnymi ścieżkami z Niedoradza do Drzonkowa przez Ługowo i Suchą. Trasa liczy 18 km. Zbiórka uczestników na dworcu PKP o godzinie 8:15. Odjazd pociągu o godz. 8:31 – „PERON 3”. (bilet: 5,30 zł) Powrót z Drzonkowa do Zielonej Góry autobusem MZK o godzinie 15:26 lub 16:26. (bilet: 3,00 zł) UWAGA!! Prosimy o zabranie ze sobą coś prowiantu, ponieważ po drodze nie ma sklepu oraz czegoś przeciwko komarom!! Wycieczkę poprowadzi: Przodownik Turystki Pieszej – Anna Zmaczyńska

Zapraszamy na Rajd "Śladami Maurycego"

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-06 11:26:19
Rajd ma charakter gry terenowej, polegającej na przebyciu określonej trasy pieszo lub rowerem, wykonaniu zadań zgodnie z instrukcją i dostarczeniu karty odpowiedzi na miejsce zakończenia rajdu. Zadania związanie będą m. in. z biografią Maurycego von Nassau, historią związaną z zakonem joannitów oraz przyrodą Rzeczpospolitej Ptasiej.

Kryterium Uliczne "Ognia i Czarów"

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-01 19:51:20
Zapraszamy 2 lipca 2017 r. do malowniczych Strzelec Krajeńskich na wielki wyścig kolarski będący częścią eliminacji do Mistrzostw Polski!

Spływ kajakowy w Kolesinie

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-01 19:09:33
Wiosenna, ładna pogoda nastraja pozytywnie i zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Polecamy czas z rodziną lub przyjaciółmi spędzić w Dworze Kolesin podczas spływów kajakowych zakończonych biesiadą przy przystani. Wybór trasy dostosowujemy do Państwa (początek - jezioro Wojnowskie), służymy pomocą przy wodowaniu oraz na zakończenie wiosłowania. Spływ kajakowy to świetna zabawa dla całych rodzin! Dla grup minimum 10 osobowych oferujemy spływ, który może być zakończony ogniskiem tuż nad brzegiem jeziora.

Żagański Dzień Dziecka

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-01 18:55:23
Serdecznie zapraszamy 4 czerwca 2017 r. w godzinach 15,00 -19,00. na żagański dzień dziecka! Miasto przygotowało moc atrakcji dla najmłodszych.

Wakacje w Pałacu Mierzęcin

Autor: Administrator, dodano: 2017-06-01 17:47:26
Wypocznij, wypiękniej, zapomnij o zgiełku miasta. Ciesz się ciszą i spokojem otaczającej majątek przyrody lub znajdź swój sposób na aktywne spędzanie czasu. Stadnina, korty, basen, bowling, rowery, kajaki czy może spacer w winnicy? - a po aktywnym dniu relaks w Grape Spa. Zapraszamy!

Wycieczka Küstrin-Neustadt / Kostrzyn-Nowe Miasto

Autor: Administrator, dodano: 2017-05-25 19:43:32
Najciekawszą pod względem historycznym dzielnicą Kostrzyna było oczywiście Stare Miasto. To tam znajdował się zamek, kościół farny, rynek główny z ratuszem i potężna twierdza. Od wielu lat staramy się przybliżyć Państwu historię kostrzyńskiej Starówki. Tym razem zapraszamy jednak na wycieczkę po, zdawałoby się, nieco mniej atrakcyjnej części Kostrzyna, na Nowe Miasto. Będzie to typowa objazdowa, dwugodzinna wycieczka autokarowa (Rundfahrt) po ulicach obecnego Kostrzyna. Jego przedwojenne dzieje postara się przybliżyć uczestnikom i opowiedzieć o zachowanych do dzisiaj, ale także o nieistniejących już obiektach, były mieszkaniec Kostrzyna Klaus Thiel. Jego relacje będą oczywiście tłumaczone na język polski.

Classica Mierzęcin - Zlot samochodów zabytkowych

Autor: Administrator, dodano: 2017-05-25 19:10:48
Zorganizowanie spotkania miłośników zabytkowej motoryzacji, wymiana doświadczeń w pięknym miejscu z historią i duszą oraz dzielenie się tym, co w Mierzęcinie najlepsze – gościnnością, kuchnią i winem, to nasz główny cel. Czerpiąc z doświadczeń jakie zdobyliśmy organizując pierwszy zlot, zapewniamy, że również w kolejnej edycji nie zabraknie ciekawych atrakcji i spotkań. W programie m.in. parada zabytkowych samochodów i zwiedzanie najciekawszych zabytków regionu, prelekcje i panele dyskusyjne, ciekawe osobowości świata motoryzacji, Bal Komandorski, Mini Classica – strefa dla dzieci. Do dyspozycji Gości oddajemy również najważniejsze atrakcje obiektu – Winnicę, Grape Spa i restaurację Destylarnię. Sobota i niedziela to tradycyjnie dni otwarte dla zwiedzających i chociaż główną atrakcją są piękne i unikatowe auta, to również w te dni przewidzieliśmy liczne niespodzianki i wydarzenia towarzyszące.

XV Święto Konia w Pałacu Mierzęcin Wellness & Wine Resort

Autor: Administrator, dodano: 2017-05-25 18:45:47
28 maja 2017roku o godzinie 12:00 zapraszamy miłośników koni i konkurencji jeździeckich na XV Święto Konia w Pałacu Mierzęcin Wellness & Wine Resort. Ta cykliczna impreza co roku cieszy się niesłabnącą popularnością i przyciąga tysiące gości. Konnym atrakcjom towarzyszą zabawy i konkursy dla najmłodszych oraz pokazy kulinarne Szefa Kuchni Pałacu Mierzęcin.