RSS
Ważne:
Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do VI edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. rejestracja do 12 lutego      Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do VI edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. rejestracja do 12 lutego      Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do VI edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. rejestracja do 12 lutego      Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do VI edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. rejestracja do 12 lutego     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Podróżowanie śladem krzyży pokutnych cz.II

Autor: Administrator, dodano: 2009-08-10 14:57:43
Trudno jest wyznaczyć typowy szlak krzyży pokutnych w naszym województwie. Z uwagi na duże rozproszenie zabytków Szlak Krzyży Pokutnych Województwa Lubuskiego jest nazwą umowną, która określa zbiór krzyży na określonym terenie. To turyści korzystając z informacji o poszczególnych krzyżach mogą tworzyć swoje indywidualne trasy, planować własne szlaki, łączyć je z już istniejącymi. Warto podróżowanie śladem krzyży pokutnych rozpocząć od małych obszarów np. jednego z powiatów, przy okazji zwiedzając inne zabytki napotkane po drodze. Będą to kościoły, stare dwory i pałace, cmentarze, parki krajobrazowe. Na pewno pomogą w tym lokalne mapy z zaznaczonymi miejscami występowania zabytków, drogowskazy, czy też informacje z lokalnych stron internetowych.

Zlot Miłośników Fortyfikacji Boryszyn 2009

Autor: Administrator, dodano: 2009-05-18 14:19:10
Największe wydarzenie promocyjne Gminy Lubrza, jakim niewątpliwie stał się "Zlot Miłośników Fortyfikacji" mamy juz za sobą. Po dokonaniu wstępnych podsumowań możemy śmiało powiedzieć, że tegoroczna edycja była jak dotychczas najbardziej udana. Dopisała pogoda, widzowie, militaryści, zespoły muzyczne, a i inscenizacja batalistyczna była huczna.

Wał Zielonogórski – kraina nordic walking

Autor: Administrator, dodano: 2009-03-24 15:59:22
Wał Zielonogórski to między Bałtykiem a Sudetami najwyższe wyniesienie w Zachodniej Polsce. W pogodne dni widać z Wału Karkonosze. Różnice względne wynoszą tu nawet 100 m! Poprzecinane duktami lasy dla miłośników chodzenia z kijami są idealnym miejscem do uprawiania nordic walking.

Lubuskie również ma swój szlak krzyży pokutnych

Autor: Administrator, dodano: 2009-03-22 16:36:23
KRZYŻE POKUTNE (nazywane również krzyżami pojednania) – prawie zapomniane zabytki dawnego prawa, obecne do dzisiaj na terenie Europy, w tym m.in. w Niemczech, Czechach, Szwajcarii, Francji, Austrii oraz Polsce. Choć najliczniej na terenie Polski zachowały się na Dolnym Śląsku, przemierzając Województwo Lubuskie nie sposób nie zauważyć tych charakterystycznych, osobliwych, kamiennych krzyży.

Rajd Karabanowa

Autor: Administrator, dodano: 2009-02-08 13:06:58
Pod koniec stycznia 1945 roku na Ziemię Lubuską zawitała wojna. Prące na zachód pancerne zagony Armii Czerwonej po otoczeniu i pozostawieniu piechocie Poznania, uderzały w kierunku Odry i Berlina. Ale na ich drodze był Międzyrzecki Rejon Umocniony – pas fortyfikacji wybudowany jeszcze w latach 30-tych na przedwojennej granicy niemiecko – polskiej. Pomimo potężnych umocnień opór Niemców trwał tylko 3 dniu, Rosjanie szybko poradzili sobie z Wehrmachtem.

Noc Nenufarów

Autor: Administrator, dodano: 2009-02-01 16:32:18
„Noc Nenufarów ” jest sztandarową imprezą Gminy Lubrza, stała się wizytówką naszego regionu. Co roku udział w niej bierze ponad 10 tys. osób. 18 lipca 2009 będzie miała miejsce dwunasta edycja „Nocy Nenufarów”.

Jarmark Joannitów

Autor: Administrator, dodano: 2009-01-11 13:32:24
Jarmark został zorganizowany po raz pierwszy w 1727 r. i łączył się z uznaniem praw miejskich. Gmina Łagów zorganizowała w pierwszy weekend sierpnia 2008 r. festyn średniowieczny pt. ”Jarmark Joannitów”.

Zielona Kraina Zabawy i Wina

Autor: Administrator, dodano: 2008-09-30 11:18:21
„Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście..." śpiewał niegdyś Jonasz Kofta. Słowa te nabierają nowego kontekstu w obliczu Europejskich Ogrodów Sztuki (głównej część ZIELONEJ KRAINY ZABAWY I WINA), „zjawiska", a raczej idei wspólnych międzynarodowych działań które pod przewodnictwem Fundacji Kombinat KULTURY zadomowiły się na Zielonogórskiej Starówce.

Międzynarodowy Zjazd Cyklistów- Sulęcin

Autor: Administrator, dodano: 2008-09-24 00:00:00
Sieć szlaków rowerowych w okolicach Sulęcina liczy około 360 km długości. Przez miasto przebiega ważny międzynarodowy szlak rowerowy R1 z Berlina do Kaliningradu. Przebieg tras rowerowych wokół Sulęcina został zaprojektowany z myślą o pokazaniu turystom licznych, bardzo atrakcyjnych miejsc do zwiedzania i wypoczynku. Cyklicznie od czternastu lat Urząd Miejski w Sulęcinie wraz z Sulęcińskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji organizują Międzynarodowy Zjazd Cyklistów,

Winobranie

Autor: Administrator, dodano: 0000-00-00 00:00:00
Winobranie jest czołową imprezą miasta znaną w kraju jak i za granicą, nagrodzoną dwoma certyfikatami w konkursie POT-u – „ Na najlepszy Produkt Turystyczny 2007”. Wrześniowe święto związane jest z uwieńczeniem prac przy zbiorach na winnicach . Jak co roku, święto zaczyna się uroczystym przekazaniem kluczy do miasta bogowi wina i rozkoszy – Bachusowi. Towarzyszy mu orszak hałaśliwych lecz urodziwych Bachantek i nadużywający wina satyr. Pomysłodawcą jest Urząd Miasta Zielona Góra.