RSS
Ważne:
Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do VI edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. rejestracja do 12 lutego      Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do VI edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. rejestracja do 12 lutego      Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do VI edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. rejestracja do 12 lutego      Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do VI edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. rejestracja do 12 lutego     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Festiwal Rowerowy 2012 w Sulęcinie 14-16.09.2012

Autor: Administrator, dodano: 2012-08-30 09:52:53
Urząd Miejski w Sulęcinie, Sulęciński Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Oddział PTTK „Ziemia Sulęcińska” mają przyjemność zaprosić miłośników turystyki rowerowej z Polski, Niemiec i innych krajów do udziału w Międzynarodowym Zjeździe Cyklistów „POLSKA – NIEMCY BIKE FESTIVAL”, który odbędzie się w dniach od 14 do 16 września 2012 r. w Sulęcinie. Oferta programowa gwarantuje, że cykliści nie będą mieli czasu narzekać na nudę. Na osoby spragnione kontaktu z przyrodą, kochające jazdę rowerem czeka około 360 km urokliwych tras rowerowych. Dla amatorów kolarstwa górskiego, jak i szosowego zorganizowane zostaną liczne imprezy towarzyszące: turnieje sportowe i rekreacyjne z nagrodami, wyścig szosowy, wyścig w podjeżdżaniu Uphill, koncerty i pokazy oraz spotkanie integracyjne w Klubie „u Bulka”.

"III Polsko-Niemiecki Rajd Nordic Walking" 22.09.2012

Autor: Administrator, dodano: 2012-08-30 08:57:41
Nordic Walking jest obecnie jedną z najbardziej popularnych form rekreacji. Dlatego też gmina Sulęcin realizuje projekt pn. „III Polsko – Niemiecki Rajd Nordic Walking”. W celu promocji aktywnej formy spędzania wolnego czasu, jaką jest uprawianie Nordic Walking w Sulęcinie 22 września 2012 r. na obiektach Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odbędzie się III Polsko – Niemiecki Rajd Nordic Walking. Weźmie w nim udział ponad 200 osób z Sulęcina i ościennych miejscowości oraz z Beeskow i Friedland.

Lubniewice zapraszają na polsko-niemieckie spinningowe zawody wędkarskie z łodzi 15.09.2012

Autor: Administrator, dodano: 2012-08-28 13:19:44
W dniu 15 września 2012 r. na jeziorze „Lubiąż” w Lubniewicach odbędą się „Polsko-niemieckie, spinningowe zawody wędkarskie z łodzi o puchar Burmistrza Lubniewic”. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń. Regulamin zawodów znajduje się na: www.lubniewice.pl

DOBRE, SMACZNE, BO LUBUSKIE

Autor: Administrator, dodano: 2012-08-22 10:33:46
Muzeum Etnograficzne w Ochli, zaprasza w niedzielę 26 sierpnia 2012 roku w godz. 12.00 – 18.00 na plenerową imprezę „Dobre, smaczne, bo Lubuskie”. Wydarzenie jest prezentacją kulinarnego dorobku mieszkańców naszego regionu. Różnorodność to klucz do zrozumienia lubuskiego smaku. Spotkało się tu wiele tradycji – od Bukowiny Rumuńskiej, przez Kresy Wschodnie, Karpaty i Polskę Centralną po współczesne wariacje kulinarne inspirowane kuchnią przodków. W plenerze skansenu najlepsze wiktuały serwować będą gospodynie, rodzinni wytwórcy, winiarze, miodziarze i piwowarzy. Obecność zapowiadają także myśliwi. Na stołach pojawi się rosół z bażanta, comber jeleni w grzybach, dwa rodzaje gulaszu łowczego, bigos myśliwski z wkładką w postaci kiełbasy z dziczyzny, pieczone dziki a także duża ilość wędlin z dziczyzny podawana w postaci koreczków, tartinek z ogórkiem i sałatą. Każdy posiłek zasygnalizują myśliwskie rogi.

Gmina Sulęcin zaprasza na Dożynki Gminne - 26.08.2012

Autor: Administrator, dodano: 2012-08-13 10:21:47
W dniu 26 sierpnia 2012 r. w Sulęcinie odbędą się Dożynki Gminne, na które w imieniu organizatorów zapraszamy. Szczegółowy program imprezy znajduje się na załączonym plakacie.

Festiwal Kultury Łowieckiej w Bytnicy 18.08.2012

Autor: Administrator, dodano: 2012-08-10 09:09:47
Festiwal Kultury Łowieckiej już po raz piąty organizowany w miejscowości Bytnica z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dlaczego właśnie tutaj promuje się kulturę łowiecką? Na łąkach i nieużytkach, zwanych “Łąkami Dobrosułowskimi” co roku od września rozgrywa się największe w Europie rykowisko, gdzie króluje jeleń szlachetny. Do bogactw tego terenu zalicza się także dziki, sarny, lisy, borsuki, kaczki, dzikie gęsi, słonki. Tutaj można obserwować orła bielika, bociana czarnego, żurawia oraz wiele innych chronionych gatunków ssaków i ptaków. Nigdzie indziej dzika przyroda nie jest tak różnorodna, a tereny tak pięknie ukształtowane.

Muzyczno-sportowy piknik w Długiem

Autor: Administrator, dodano: 2012-07-31 09:34:33
Burmistrz Strzelec Krajeńskich i Strzelecki Ośrodek Kultury zapraszają 4 sierpnia na muzyczno - sportowy piknik w miejscowości Długie. W programie m.in. piosenka harcerska i turystyczna, turniej piłki plażowej oraz regaty żeglarskie. Szczegóły imprezy znajdują się na załączonym plakacie.

Lubniewice CUP

Autor: Administrator, dodano: 2012-07-31 09:27:38
Lubniewice zapraszają na II Otwarty Turniej w Plażowej Piłce Siatkowej. Impreza odbędzie się 5 sierpnia 2012 r. na Plaży Miejskiej w Lubniewicach. Szczegóły turnieju znajdują się na załączonym do wiadomości plakacie.

"Zwiedzaj Żary ze Smartfonem"

Autor: Administrator, dodano: 2012-07-05 14:06:01
Zapraszamy Państwa do zwiedzania miasta Żary z wykorzystaniem profesjonalnego przewodnika multimedialnego „Spacerem po Żarach”. Aplikacja przygotowana jest w dwóch wersjach językowych - polskiej lub niemieckiej. Każda z wersji zawiera w sobie obszerny materiał zdjęciowy i audio. Używanie przewodnika wymaga posiadania smartfona lub innego urządzenia z zainstalowanym systemem Android. Szczegóły w załączeniu.

"Lato z Telemannem" w Żarach

Autor: Administrator, dodano: 2012-07-05 13:56:29
W załączeniu znajduje się plakat dot. koncertów "Lato z Telemannem", które są organizowane w każdą niedzielę lipca w mieście Żary. W imieniu organizatorów zapraszamy!