RSS
Ważne:
                       
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Samorząd IV Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Zgłoszone produkty turystyczne do konkursu na najlepszy produkt turystyczny Polsko - niemieckie pogranicze
 

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Gmina Iłowa

Autor: Administrator, dodano: 2016-06-08 13:03:17
Rozwój ogrodnictwa w XVII w. i założenie parku na początku XX w. określiły charakter Iłowej. Znajdujące się u nas ogrody, zwłaszcza chiński i japoński, wyznaczyły nowy kierunek w zagospodarowywaniu przestrzeni miejskiej. Miasto i okolice urzekają również obiektami o ciekawej architekturze – pamiątkami po niemieckiej przeszłości. Przyjedź tutaj, a poczujesz siłę magnetyzmu Iłowej.

Muzeum Twierdzy Kostrzyn

Autor: Administrator, dodano: 2015-12-10 10:54:24
Muzeum Twierdzy Kostrzyn stanowi specyficzny zespół muzealny. Obejmuje on jedyny w swoim rodzaju powierzchniowy pomnik - zniszczoną w 1945 r. i nieodbudowaną kostrzyńską Starówkę wraz z obiektami XVI-wiecznej twierdzy bastionowej. Od roku 2014 w Bastionie Filip prezentowana jest stała multimedialna ekspozycja muzealna. Prezentuje ona wybrane aspekty dziejów miasta i garnizonu od początku istnienia twierdzy oraz zmagań wojennych toczących się w okolicy na przestrzeni wieków.

Restauracja Marinero Ladsberg

Autor: Administrator, dodano: 2013-06-04 10:11:19
Restauracja Marinero - Landsberg Marine W stylowym i ciepłym wnętrzu naszej restauracji, przeuroczym kolorowym ogródku serwujemy dania kuchni polskiej i europejskiej. Nasi kucharze dbają o to, aby posiłki były nie tylko smaczne, ale również zdrowe i wykwintnie podane. Bogate menu oraz specjały naszej kuchni zadowolą najlepsze podniebienia. O dobrą atmosferę dba dyskretna i gotowa na każde skinienie obsługa. Restauracja Marinero, to idealne miejsce na organizację wszelkiego rodzaju wydarzeń : spotkań biznesowych,uroczystości rodzinnych -wesela,komunie ,chrzciny , oraz bankietów. Można do nas dotrzeć drogą lądową jak i wodną nawet dla turystów z Berlina .

Fundacja Inicjatyw Społecznych "Dla Przyszłości"

Autor: Administrator, dodano: 2013-05-22 09:09:11
Fundacja Inicjatyw Społecznych "Dla Przyszłości" powstała w 2008 r. Łączy twarde zasady biznesowe z wrażliwością społeczną dzięki wykorzystywaniu zasad ekonomii społecznej. Ważnym aspektem działań członków organizacji jest pobudzanie inicjatyw społecznych w tym przedsiębiorczych. Fundacja realizuje swoje cele prowadząc działania edukacyjne, poradnictwo, informację, promocję, rzecznictwo, wspieranie finansowe i techniczne oraz działania animujące aktywność społeczną. Zespół kieruje się profesjonalizmem przejrzystością oraz zasadą "empowerment". Główne zasady przyświecające Fundacji Inicjatyw Społecznych to: upowszechnianie zasad demokratycznego państwa prawa, działanie na rzecz ochrony praw i swobód obywatelskich, działanie wspierające rozwój społeczności lokalnej, samorządnych wspólnot, organizacji pozarządowych oraz innych instytucji i podmiotów działających na rzecz dobra publicznego.

Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek”

Autor: Administrator, dodano: 2013-05-21 14:49:52
Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” jako samodzielna instytucja kultury rozpoczęła swoją działalność w lutym 2010 r. Siedzibą Centrum jest Zamek Piastowski, mieszczący się przy ul. Szkolnej 1 w Krośnie Odrzańskim.Terenem działania Centrum Kultury jest Gmina Krosno Odrzańskie. Centrum Kultury może również działać na terenie województwa lubuskiego i całej Polski, a także poza granicami kraju. Głównym celem CAK „Zamek” jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej i zaspokajającej potrzeby kulturalne mieszkańców oraz upowszechnianie i promocja kultury lokalnej w kraju i zagranicą.

Gmina Lubniewice

Autor: Administrator, dodano: 2013-05-07 12:36:32
Miasto położone jest w środkowej części województwa lubuskiego w powiecie sulęcińskim na terenach o dużej lesistości. Miasto rozłożone jest w wąskim pasie pomiędzy dwoma jeziorami Lubiąż i Krajnik. Lubniewice zamieszkuje 2020 osób, co czyni je jednym z najmniejszych miast w Polsce. Duże akweny wodne (jezioro Lubiąż, Krajnik, Lubniewsko), nad którymi znajdują się zadbane plaże z kąpieliskami i przystaniami stwarzają doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych m. in. żeglarstwa, pływania, surfingu i windsurfingu. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt pływający i wędkarski. Bogate i urozmaicone lasy zachęcają do wycieczek konnych, pieszych i rowerowych. Wyznaczone są trasy konne, szlaki piesze oraz ok. 100 km ścieżek rowerowych. Dla wszystkich, których pasją jest natura, atrakcją będzie 1400 ha rezerwatu błotnego "JANIE" i zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Uroczysko Lubniewsko" z wieżą widokową. Tu właśnie można spotkać okazy fauny i flory takie jak rosiczka, bielik, zimorodek, wydra czy borsuk i rzadko spotykane pofałdowania terenu z licznymi jeziorami i strumieniami. W Lubniewicach działa 10 ośrodków wypoczynkowych, w tym 4 całoroczne, wyposażone w całe zaplecze noclegowe, żywieniowe, oraz rekreacyjno-sportowe (sprzęt pływający, rowery, boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa), są małe hoteliki, pensjonaty, pola campingowe, biwakowe, a także kwatery prywatne. Rozwija się też coraz szerzej agroturystyka.Można także u nas nauczyć się jazdy konnej lub korzystać z przejażdżek bryczką.

Gmina Kargowa

Autor: Administrator, dodano: 2013-05-07 12:15:58
Gmina Kargowa położona jest na południowo-wschodnich krańcach Wysoczyzny Lubuskiej w Kotlinie Kargowskiej. Miasto Kargowa zlokalizowane jest przy drodze krajowej E-32 w odległości 40 km od Zielonej Góry, 120 km od granicy niemieckiej. Obszar gminy zajmuje 12.847 ha, z tego na użytki rolne przypada 5.382 ha, natomiast na lasy i grunty leśne 6.257 ha. W gminie mieszka ponad 5 700 osób. Atrakcyjność oferty inwestycyjnej wynika z położenia Kargowej w Kotlinie Kargowskiej, wśród lasów i jezior, nad rzeką Obrzycą. Dogodne połączenie komunikacyjne przy drodze krajowej nr 32 Poznań – Zielona Góra, bliskość granicy zachodniej, sąsiedztwo z Wielkopolską i nieskażona przyroda z łagodnym klimatem sprzyjają osiedlaniu się na terenie gminy nowych mieszkańców, a także przedsiębiorców. Wojnowo wraz ze szpitalem leczącym choroby układu oddechowego u dzieci, położone nad jeziorem, wśród lasów sosnowych podkreśla uzdrowiskowy charakter klimatu w gminie Kargowa. Dobrze rozwinięta infrastruktura i uzbrojenie terenów w mieście, a przede wszystkim posiadanie gazu ziemnego zachęca turystów i przedsiębiorców do osiedlania się w naszej gminie. Gmina Kargowa posiada certyfikaty: Gmina Fair Play 2005, 2006, 2007, 2008 oraz w 2009 złota statuetka - prestiż dla gminy, gwarancja dla inwestora na bardzo poważne traktowanie na terenie gminy.

GEOVITA S.A. HOTEL Bukowy Dworek

Autor: Administrator, dodano: 2013-05-07 10:29:34
Hotel Bukowy Dworek powstał w roku 1994 roku, jako trzygwiazdkowy obiekt posiadający 45 miejsc noclegowych w 24 pokojach. Właścicielem obiektu była firma PGNiG S.A. a zarządzającym PGNiG S.A. Oddział w Zielonej Górze. W 1996 roku Hotel połączono z nowym budynkiem posiadającym 11 pokoi oraz sale konferencyjne i kryty basen. Baza noclegowa obiektu zwrosła do 70 miejsc. W kolejnym roku (1997) podjęto działania mające na celu zagospodarowanie 6 hektarowego terenu parkowo-rekreacyjnego otaczającego budynek. Na jego ternie postawiono również 15 całorocznych domków fińskich, Hotel zyskał boisko sportowe, dwa korty tenisowe, pole do gry w szachy, domek grillowy, a baza noclegowa wzrosła do 119 miejsc. W lutym 2000 roku Hotel Bukowy Dworek uzyskał zaszeregowanie do 4 gwiazdkowej kategorii obiektów hotelarskich i stał się pierwszym obiektem w województwie o tym standardzie. Na przestrzeni kolejnych lat obiekt był sukcesywnie modernizowany zgodnie z najnowszymi trendami na rynku obiektów hotelowych, tak aby spełniać zmieniające się oczekiwania i potrzeby naszych Gości. W maju 2011 r. oddano do dyspozycji Gości po kapitalnym remoncie restaurację, recepcję i hall główny z panoramiczną windą to wszystko w całkowicie nowej, eleganckiej aranżacji. Od października 2011 roku obiektem zarządza sieć hotelii obiektów marzeń GEOVITA S.A.

Hotel "U Marii"

Autor: Administrator, dodano: 2013-05-07 09:27:15
Zapraszamy Państwa do hotelu "U Marii", położonego w samym sercu Gorzowa Wlkp., w przytulnym i cichym miejscu. Hotel znajduje się na terenie przepięknego parku w bardzo bliskim sąsiedztwie amfiteatru. Hotel dysponuje 66-cioma miejscami noclegowymi, ceny pokoi są bardzo przystępne. Do Państwa dyspozycji są pokoje 1, 2 i 3-osobowe komfortowo wyposażone (łazienka , telefon , tv - kablówka, dostęp do internetu), pokoje o podwyższonym standardzie (dwa pokoje, dwie łazienki) oraz sale konferencyjne. Naszym gościom oferujemy również restaurację z wykwintną i zdrową kuchnią, wyróżnioną w 1993 roku certyfikatem Złotej Księgi Gastronomii Polskiej, oraz Drinc Bar i Night Bar. Zapraszamy także do letniej kawiarni widokowej. Nasz hotel organizuje szkolenia, sympozja, seminaria, bankiety, uroczyste kolacje oraz różnego rodzaju imprezy.

Gmina Maszewo

Autor: Administrator, dodano: 2012-11-16 13:15:09
Gmina Maszewo znajduje się w południowo zachodniej części województwa lubuskiego. Liczy niewiele ponad 3 tys. ludności, która zamieszkuje powierzchnię około 214 km2. Gmina zalesiona jest w 67%, z urozmaiconą rzeźbą terenu z przepływającą rzeką Odrą, ze stawami i jeziorami, stanowi obszar typowo rekreacyjny bez większych "skażeń cywilizacyjnych", który może okazać się atrakcyjny nie tylko dla zbieraczy runa leśnego i wędkarzy, ale także dla turystów pieszych, rowerowych i kajakarzy. Urokliwy krajobraz podziwiać można również z powierzchni rzeki Odry płynąc szlakiem kajakowym wynoszącym około 60 km długości: Nietkowice - Radnica - Krosno Odrzańskie - Osiecznica - Połęcko - Szydłowo. Na terenie gminy znajduje się obszar przyrodniczy o ponadregionalnej wartości, obejmujący dolinę niewielkiej, czystej rzeki Pliszki (na wysokości Rzeczycy), z kompleksem lasów bagiennych, torfowisk i źródlisk. Występują tam stanowiska wielu rzadkich gatunków zwierząt i roślin.