RSS
Ważne:
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Mapy z atrakcjami lubuskiego 11.2019


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą mapą ścienną z atrakcjami województwa lubuskiego. To nasze kolejne wydawnictwo dofinansowane w ramach zadania publicznego ze środków województw lubuskiego- Urzędu Marszałkowskiego .

Orginał mapy do pozyskania w biurze LOTUR. Prosimy o informację per email lub tel. 

http://lotur.eu/news/show/1911

 

Odznaczenia Ministra Sportu i Turystyki - "Zasłużeni dla Turystyki" Podczas Jubileuszu Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej "LOTUR"

Autor: Administrator, dodano: 2014-10-17 14:42:15

 

Na podstawie rozporządzenia  Rady Ministrów z dnia 26 sierpnia 2002r w sprawie ustanowienia odznaki honorowej " Za zasługi dla Turystyki" - za zasługi  położone na rzecz rozwoju turystyki, wyróżnione  i odznaczone zostają:

 


Jolanta Taberska

 

Zaangażowana od prawie 40 lat w rozwój turystyki w województwie lubuskim. Wspólnie z mężem prowadzą Agroturystykę Agro-Tabera składającą się z dwóch przepięknych gościńców: Karczmy Taberskiej położonej w Janowcu koło Nowego Kramska oraz otwartego w kwietniu 2014 Dworu Kolesin w Kolesinie koło Babimostu. To wyjątkowa osoba, która może służyć za przykład w rozwoju działalności turystyczno-gospodarczej. Dzięki umiejętnym wykorzystaniu środków europejskich błyskawicznie rozwija swoją działalność turystyczną,  inwestując w  infrastrukturę i rozbudowując swoje obiekty. Pani Jolanta zadbała o to, aby każdy turysta odwiedzający w/w obiekty dotknął historii regionu, wspaniałych łużyckich tradycji oraz daje możliwość zapoznania się z całością bogatej oferty turystycznej województwa lubuskiego.


Bruno Aleksander Kieć

 

Od 20 lat tworzy projekty związane z kulturą i turystyką,  pozytywną atmosferę,  oraz warunki techniczne dla działań młodych ludzi w przestrzeni miejskiej będących elementem promocji oraz ofertą dla turystów odwiedzających Zieloną  Górę i Polskę. Od 2009 roku Członek Zarządu Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, czynnie uczestniczący w pracach związanych z promocją, rozwojem i podnoszeniem standardów turystyki w Lubuskim regionie.


Antoni Ryszard Oleszkiewicz


Pełni od 2008r funkcję wójta gminy Łagów. W swoich działaniach od lat aktywnie wspiera rozwój turystyki poprzez aktywną promocję walorów turystycznych Gminy Łagów w mediach, imprezach turystycznych rozwijając infrastrukturę turystyczna oraz aktywnie wspierając lokalnych przedsiębiorców i społeczników działających na rzecz rozwoju branży turystycznej. Bardzo aktywnie i czynnie uczestniczy w pracach związanych z promocją turystyki w Województwie Lubuskim oraz w działaniach „LOTUR"


Zbigniew Wlodarczak


Zbigniew Włodarczak  osoba, z której należy brać przykład patrząc na hobbystę turystyki.  Aktywny członek od początku działalności Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Uczestnik w przeprowadzaniu projektów LOTUR. W okresie pomiędzy 1995 a 2014 działalność typowo turystyczna m.in. Owocna współpraca z organizacjami turystycznymi z Niemiec. Wnioskodawca i realizator projektów z zakresu działań gospodarczych i turystycznych w ramach współpracy Polsko-Niemieckiej z dofinansowaniem z funduszy UE. Uczestnik w cyklicznych spotkaniach z firmami turystycznymi i  gminami powiatu gorzowskiego nt. aktualności na rynku turystycznym, to człowiek, którego należy docenić za bardzo wysoki wkład w rozwój turystyki w województwie lubuskim, zwłaszcza w jego północnej części.


Muzeum Obozów Jenieckich


Jest samorządową instytucją kultury, której organizatorem jest miasto Żagań. Muzeum powstało w 1971 roku na terenach obozów jenieckich w celu upamiętnienia wszystkich jeńców przebywających w różnych okresach historii w żagańskich obozach. Muzeum to miejsce pamięci, gdzie zgromadzone są liczne eksponaty związane z żagańskimi stalagami. Jest miejscem spotkań jeńców dawnych obozów oraz ich potomków z całego świata. Muzeum Obozów Jenieckich to prężne i coraz nowocześniejsze centrum edukacyjne. Znajduje się tu ekspozycja stała poświęcona żagańskim obozom oraz makieta sektora północnego Stalagu Luft 3.  Na terenie placówki można zobaczyć także zrekonstruowaną wieżę wartowniczą, model tunelu ucieczkowego „Harry" oraz replikę baraku jenieckiego nr 104.


Pałac Mierzęcin


Wieloletnie zasługi w zakresie propagowania i popularyzowania zabytków i historii okolic majątku Pałac Mierzęcin. ( od 1998). Przeprowadzeniu skrupulatnej renowacji majątku (budynki i rozległe tereny zielone) i ciągła troska o jego wysoki poziom oraz rozwój uwzględniający historyczny charakter obiektu. Organizowanie różnorodnych form turystyki kwalifikowanej (pieszej, kajakowej, rowerowej, konnej itp.) Organizowanie imprez, przedsięwzięć, imprez turystycznych dla regionu, jak i turystów z całego kraju promując w ten sposób Pałac Mierzęcin, jego zabytkową zabudowę i historię oraz utrwalając tradycje i regionalne zwyczaje. (np. Święto Konia, Hubertus, Winobranie - Dni Otwartych Winnic - Szlak miodu i wina) i wiele innych przedsięwzięć.


Ośrodek Wypoczynkowy Kormoran


Rodził się przez wiele lat. Dzisiaj jest to centrum wypoczynku i rozrywki, a także wizytówka nie tylko miasta, gminy, powiatu ale całej Ziemi Lubuskiej. Ośrodek „Kormoran" jest położony na powierzchni 80 hektarów, z czego 40 hektarów zajmują stawy hodowlane. Całość położona jest na obrzeżach Sulęcina wśród zieleni, lasów i ciszy. Na 40 hektarach wodnego obszaru nieskażonego cywilizacją, właściciele oferują gościom cztery łowiska dla wędkarzy, wypożyczalnię sprzętu wędkarskiego, mini plażę z kąpieliskiem i molo. Wszystkie akweny zasilane są tylko czystą wodą gruntową. Właściciele Ośrodka bardzo aktywnie współpracują z Lubuską Regionalną Organizacją Turystyczną.


 

 

             SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

 

zdjęcia