RSS
Ważne:
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Mapy z atrakcjami lubuskiego 11.2019


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą mapą ścienną z atrakcjami województwa lubuskiego. To nasze kolejne wydawnictwo dofinansowane w ramach zadania publicznego ze środków województw lubuskiego- Urzędu Marszałkowskiego .

Orginał mapy do pozyskania w biurze LOTUR. Prosimy o informację per email lub tel. 

http://lotur.eu/news/show/1911

 

Zwiedzaj powiat świebodziński i wygrywaj atrakcyjne nagrody! Nowe, bezpieczne trasy turystyczne czekają!

Autor: Administrator, dodano: 2020-11-26 09:20:37

Zwiedzaj powiat świebodziński i wygrywaj atrakcyjne nagrody! Nowe, bezpieczne trasy turystyczne czekają!

 

W powiecie świebodzińskim powstały 3 nowe trasy turystyczne – dla piechurów, rowerzystów
i zmotoryzowanych. Pierwsi turyści, którzy pokonają wszystkie wirtualne szlaki i udowodnią swój wyczyn, otrzymają atrakcyjne nagrody!

Mowa tu nie o typowych, oznakowanych w terenie ścieżkach, a o questach – bezobsługowej i bezpiecznej formie zwiedzania, która doskonale sprawdza się w czasie pandemii COVID-19.

 

Odkrywaj powiat świebodziński i zgarniaj nagrody!

 

Inauguracji 3 tras towarzyszy konkurs dla najwytrwalszych questowiczów. Zabawa związana jest z Paszportem. To najnowsze wydawnictwo Lokalnej Organizacji Turystycznej Świeboda,
w którym znajdziemy aż 6 questów.

 

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w zabawie?

– Wystarczy wejść na największą bazę questów w Polsce, stronę www.questing.pl, pobrać i wydrukować Paszport Questowicza i… wyruszyć w drogę. Na końcu questu czeka pieczątka, którą przybijamy w paszporcie. Jeśli zadanie kończy się w jakimś budynku, na przykład w muzeum czy restauracji, to w Paszporcie należy wpisać hasło, które odgadujemy przez cały quest.

Ten, kto zdobędzie 6 pieczątek i dostarczy skan paszportu na adres kontakt@questing.pl, może liczyć na upominek. Trzeba się jednak spieszyć, bo ilość nagród jest ograniczona!

  Pamiętajmy, że nowe trasy, które udostępniliśmy, to nie jedyne questy w powiecie świebodzińskim. – mówi Sylwia Kowalik-Lichuta z LOT Świeboda. – Łącznie mamy ich w powiecie już 6. Wszystkie zebraliśmy w jedno wydawnictwo: Paszport Questowicza Powiatu Świebodzińskiego.

Nowe trasy to szansa, by zwiedzić okolice Świebodzina, świetnie się bawić w gronie najbliższych, a przy okazji zdobyć atrakcyjne nagrody – gadżety, które przydadzą się każdemu turyście: plecaki, torby na rower, koce polarowe, parasole, latarki i wiele innych.

 

 

Czym jest questing?

Questing to forma zwiedzania wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych. Każdy znajdzie w niej elementy znane z dziecięcych zabaw w podchody czy gry terenowe.

  Zabawa polega na przejściu trasy opisanej w ulotce. Na szlaku nie znajdziemy typowego oznakowania i drogowskazów – tłumaczy Zbigniew Szumski, starosta świebodziński. – Czego zatem możemy się spodziewać? Przede wszystkim ogromnej dawki zaskakujących historii z powiatu świebodzińskiego. Pożary i procesy czarownic w Świebodzinie, fortyfikacje Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego czy dzieje kolejnictwa to tylko część tego, o czym opowiadają questy. Na turystów czeka moc zadań, zagadek i rebusów. Tylko poprawne rozwiązanie łamigłówek gwarantuje, że odkryjemy wszystkie tajemnice. I zdobędziemy nagrody w konkursie.

 

Bezpieczne zwiedzanie w czasie pandemii

Questować można samemu lub w gronie najbliższej rodziny. Ulotki z opisem tras pobierzemy łatwo z największej bazy questów w Polsce – strony www.questing.pl . Turyści mogą zwiedzać okolice samochodem, rowerem lub pieszo. Ta ostatnia opcja prowadzi przez ulice, park i rynek w Świebodzinie, gdzie łatwo zachowamy dystans społeczny.

 

Czym zaskoczy powiat świebodziński?

Jak mówią eksperci z Fundacji Questingu, powiat świebodziński to miejsce wymarzone dla amatorów zagadek, tajemnic i niepowtarzalnych historii. Wszystkie te elementy są podstawą udanego questu.

– Każdy quest prowadzi narrator, postać fikcyjna lub historyczna związana z powiatem świebodzinskim. – mówi Edyta Lenart-Wojna, prezes Fundacji Quesitngu –  Nie mogę zdradzić ich tożsamości, gdyż zepsułabym wtedy całą zabawę. Wspomnę tylko, że w Świebodzinie spotkamy tajemniczą kobietę. Pod osłoną nocy oprowadzi nas po zabytkach i opowie o mrocznych wydarzeniach z dziejów miasta: pożarach i słynnych procesach czarownic.

Na wycieczkę po okolicy zabierze nas też znawca fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Zwiedzimy z nim bunkry w okolicy Ciborza i w Staropolu, poznamy konstrukcję unikalnych mostów i tam.

Trzecia przewodniczka ma na imię Anna. Zaprasza na wyprawę rowerową. Trasa o długości ok. 17 kilometrów rozpoczyna się w Darnawie. Po drodze nie zabraknie urzekających panoram i ciekawych zabytków. Anna opowie też co nieco o ciekawej historii kolei.

– Powiat Świebodziński zaskakuje ilością historii, które są tu do opowiedzenia. Liczymy, że to nie jedyne questy, które powstaną w tej okolicy – podsumowuje Edyta Lenart-Wojna.