RSS
Ważne:
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Mapy z atrakcjami lubuskiego 11.2019


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą mapą ścienną z atrakcjami województwa lubuskiego. To nasze kolejne wydawnictwo dofinansowane w ramach zadania publicznego ze środków województw lubuskiego- Urzędu Marszałkowskiego .

Orginał mapy do pozyskania w biurze LOTUR. Prosimy o informację per email lub tel. 

http://lotur.eu/news/show/1911

 

Uczestnicy

Autor: Administrator, dodano: 2010-04-01 13:59:42

------------------------------

HENRYKA CZAJOR

Turystka z zamiłowania, uwielbiam organizować „wyprawy" dla kilku osób, w miejsca, których jeszcze nie znamy. Nie lubię dalekich podróży, lubię, gdy te „wyprawy" odbywają się w najbliższe okolice, które okazują się bardzo ciekawe i pełne niespodzianek.


 

------------------------------

JOLANTA FURMANKIEWICZ

Żona, matka studiującej córki, z którą stara się spędzać jak najwięcej czasu. Zawodowo związana z administracją publiczną na jednym z wydziałów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Większość czasu wolnego spędza na działce ogrodniczej, gdzie odpoczywa zajmując się kwiatami i innymi roślinami. Relaksuje się również przy dobrej książce lub filmie, ale najbardziej lubi piesze wycieczki szczególnie po górach, a zimą bieganiem na nartach biegowych.

 

 

------------------------------

IRENEUSZ GORZELANNY

Rodowity Międzyrzeczanin, obecnie mieszkaniec Sulechowa. Z wykształcenia budowlaniec, absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze gdzie złapał bakcyla turystycznego. Przewodnik lubuski i pilot wycieczek, wykładowca na kursach przewodników i pilotów. Interesuje się historią, zwłaszcza swego regionu, szczególnie tą najdawniejszą. Miłośnik szlaków cysterskich w Polsce. Prowadzi najchętniej grupy zainteresowane turystyką w naszym regionie. Spotkać go można najczęściej w Zielonej Górze lub Sulechowie Znakomity gawędziarz, zainteresowany winiarstwem - Bachus. Urlop najchętniej spędza gdzieś w Polsce. Zamiłowany filatelista. Mówi także po rosyjsku.

 

 

------------------------------

MAREK GULA

Jestem związany z PTTK będąc przewodnikiem, pilotem, znakarzem.

 

 

------------------------------

ELŻBIETA GUZICKA

Urodziłam się i mieszkam w Zielonej Górze. Nie pracuje w branży turystycznej, ale mam zamiłowanie do turystyki, lubię wycieczki i podróże. Udział w kursie pozwoli mi na dalsze poszerzanie wiedzy w zakresie turystyki.

 

 

------------------------------

BŁAŻEJ KACZMAREK

Jestem mieszkańcem Ziemi Lubuskiej, o od ponad 7,5 lat nurkuję w jeziorach, rzekach i morzach. Rzeźbię w kamieniu i drewnie ora maluję obrazy olejne i okazyjnie twarze grafikę. Moimi zainteresowaniami objęta jest historia sztuki, historia regionalna i szczególną pasją jest zwiedzanie świata.

 

 

------------------------------

AGNIESZKA KAJTANIAK

Pedagog. Mama Ani i Marcina. Lubię literaturę, muzykę klasyczna i spacery. Chętnie poznaję swój kraj.

 

 

------------------------------

LILIANA KLEINERT

Uczestniczka kursu z zamiłowania do turystyki. Fanka „TURYSTYKI". Kurs dał mi okazję do przypomnienia i pogłębienia swojej wiedzy z zakresu turystyki i rekreacji.

 

 

------------------------------

CEZARY KONIECZNY

Lat 46. Zielonogórzanin. Z wykształcenia jestem historykiem, z zamiłowania turystą- krajoznawcą. Uwielbiam piesze wędrówki „z plecakiem", delektować się pięknem przyrody oraz poznawać ciekawe miejsca. Swoją turystyczną pasję realizuję zarówno w najbliższych okolicach Zielonej Góry, jak i w pozostałych regionach naszego województwa oraz kraju. Szczególną radość sprawiają mi wędrówki po górskich szlakach i podziwianie górskich widoków.

 

 

------------------------------

ZDZISŁAW KRUPA

Pracuję w centrum sportu i rekreacji w Babimoście na stanowisku dyrektora. Czas wolny przeznaczam na dalekie podróże. Jestem organizatorem wielu imprez sportowych jak i turystycznych. Uwielbiam wycieczki rowerowe.

 

 

------------------------------

IRENEUSZ LACHOWICZ

Bibliotekarz, mieszkam i pracuję w Nowej Soli, interesuję się regionem i turystyką (Powiat Nowosolski).

 

 

------------------------------

HALINA MACH

Jestem osobą dynamiczna, optymistką otwartą na wszelkie wyzwania, chętną poznawania ciągle czegoś nowego. Czas wolny spędzam czynnie. Pracuję na działce i w miarę możliwości wyjeżdżam zwiedzać kraj i świat. Zwiedziłam już prawie całą Europę oraz Tajlandię, Singapur, Egipt. Tunezję, Algierię. Cieszę się każdą podróżą. Czytam o kraju, do którego jadę- poznaję kulturę i ludzi.

 

 

------------------------------

MAŁGORZATA MARCINIAK

Z zawodu jestem technologiem żywienia, ostatnio wykonywany zawód - księgarz. Posiadam ukończony kurs pedagogiczny, możliwość szkolenia uczniów w dwóch zawodach, sprzedawca, kucharz. Pracuję zawodowo, ale zawsze jestem chętna poszerzać swoją wiedzę umiejętności.

 

 

------------------------------

WIESŁAW MARCZUK

Mieszkam w Zielonej Górze. Pochodzę z województwa zachodniopomorskiego. Moje zainteresowania to geografia, turystyka, języki obce, sport, motoryzacja.

 

 

------------------------------

BEATA MUSIAŁOWSKA

Licencjonowany przewodnik i pilot turystyczny. Znakarz nizinnych szlaków turystycznych, pieszych i rowerowych. Przewodnik turystyki pieszej, rowerowej górskiej i nizinnej narciarskiej. Zainteresowania: turystyka aktywna, ogrodnictwo, rękodzieło artystyczne, psychologia.

 

 

------------------------------

BARBARA NOSAL

Jestem osobą zorganizowaną. Cenie sobie punktualność, rzetelność, wiedzę. Lubię coś zmieniać w życiu, jestem otwarta na „nowe". Dużo zwiedzam, podróżuję, choć nie jestem związana zawodowo z turystyką.

 

 

------------------------------

ELŻBIETA POLIŃSKA

Od prawie 50 lat zielonogórzanka, a wcześniej kilka lat słubiczanka. Pracuję w Zielonej Górze. Wolny czas najczęściej spędzam wśród rodziny nad jeziorem. Moją pasją jest poznawanie nowych i uroczych miejsc naszego kraju.

 

 

------------------------------

JACEK PROSZOWSKI

Jestem zodiakalnym wodnikiem z umiłowaniem środowiska naturalnego, odnawialnym źródłem energii, budową Eko-wiosek i wszelkiej działalności artystycznej.

 

 

------------------------------

MACIEJ ROSZCZAK

Urodziłem się w Zielonej Górze, Ukończyłem Liceum Ekonomiczne. Pracuję, jako przedstawiciel handlowy i jeżdżę po kraju i mam okazję zwiedzania wielu ciekawych miejsc turystycznych i zabytków.

 

 

------------------------------

RYSZARD SKWARCZEWSKI

Z natury jestem pogodny, mam łagodne usposobienie - niekonfliktowy. Moje zainteresowania to geografia, historia Polski, turystyka.

 

 

------------------------------

MARZENA SŁOWIK

Wykształcenie średnie techniczne o specjalności budownictwo ogólne. Uprawnienia posiadane: przodownik turystyki pieszej PTTK. Znakarz nizinnych szlaków turystycznych. Współprowadząca ogólnodostępne wycieczki dla mieszkańców miasta i okolic z cyklu „Nie siedź w domu chodź z nami". Uprawiane dyscypliny turystyczne: narciarstwo śladowe i jazda na rowerze.

 

 

------------------------------

KRZYSZTOF STRUNIAWSKI

Jestem człowiekiem ciekawym świata, nowych wyzwań, myślącym pozytywnie. Zainteresowania moje skupiają się nie tylko na pracy zawodowej, ale na wszystkich aspektach życia, dzięki którym człowiek jest istotą myślącą, a nie maszyną nastawioną na określony cel, do którego dąży, gdyż „ Życie jest cwanym graczem, kiedy wydaje się nam, że mamy wszystkie karty w ręku, Ono zaczyna grać z nami w szachy".

 

 

------------------------------

RYSZARD SZOSTAK

Miły, sympatyczny, niekonfliktowy. Moje zainteresowania wiążą się z historią regionu, oraz pamiątkami związanymi z Zieloną Górą i winiarstwem.

 

 

------------------------------

WANDA ŚWIDZIŃSKA

Pasjonatka rozmów z ludźmi. Kocham przyrodę, kawę i podróże. Oddaję się w całości sprawie, która mnie zajmuje. Jestem ciekawa i zdobywam nowe umiejętności, zwiększając tym samym zakres własnej wiedzy.

 

 

------------------------------

TADEUSZ AUGUSTYNIAK

Moje zainteresowania to: historia, turystyka, rolnictwo. Zdobyta wiedzę spróbuję wykorzystać do prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego.

 

 

------------------------------

WIESŁAW TUCHOLSKI

Mam 49 lat jestem zatrudniony w miejskim zakładzie wodociągów i kanalizacji. Moje zainteresowania to wędkarstwo i żeglarstwo, oraz turystyka indywidualna. Często wybieram się na samodzielne wypady do lasu, nad wodę lub na ryby.

 

 

------------------------------

ELŻBIETA WITOWSKA

Turystyka jest moja pasja Uczestnictwo w projekcie pozwoliło mi poszerzyć wiedzę na ten temat.

 

 

------------------------------

BOŻENA WOLNY

Mieszkam i pracuję w Czerwieńsku. Interesuję się turystyką, jestem ciekawa świata, lubię podróżować, poznawać ciekawe miejsca, nowych ludzi. Kocham przyrodę, wędrówki po górach i wycieczki rowerowe.

 

 

------------------------------

MARIA ZDANOWICZ

Jestem zielonogórzanką prowadzącą własną działalność gospodarczą. Na kurs informatora turystycznego przystąpiłam ze względu na zainteresowania i turystyka jest też moją pasją.