RSS
Ważne:
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Mapy z atrakcjami lubuskiego 11.2019


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą mapą ścienną z atrakcjami województwa lubuskiego. To nasze kolejne wydawnictwo dofinansowane w ramach zadania publicznego ze środków województw lubuskiego- Urzędu Marszałkowskiego .

Orginał mapy do pozyskania w biurze LOTUR. Prosimy o informację per email lub tel. 

http://lotur.eu/news/show/1911

 

Po przygodę na wodę między Wartę i Odrę

Autor: Administrator, dodano: 2011-08-29 23:32:55

Podróż przebiegała pod znakiem turystyki aktywnej, ale miała również akcenty kulinarne, dlatego też rozpoczęła się w Gorzowie Wlkp., w którym uczestnicy spotkali się w Cukierni Śnieżka, gdzie w sąsiedztwie Gorzowskiej Katedry, mieli okazję spróbować lokalnych wyrobów, w tym podobno najlepszych pączków w tym mieście.  Następnie w towarzystwie Tomasza Chwalisza z Urzędu Miasta w Gorzowie grupa udała się na Bulwar Nadwarciański, aby tutaj wejść na pokład „Kuny". Widziana z pokładu tego najstarszego w Polsce, a nawet Europie, o czym zapewniał Kapitan Jerzy Hopfer, pływającego lodołamacza, perspektywa Gorzowa robiła duże wrażenie. Miasto i rzeka tętniły życiem, a dziennikarze z uwagą słuchali niezwykle ciekawej historii statku.

Z gościnnego Gorzowa grupa udała się do Lubniewic, gdzie Burmistrz Tomasz Jaskuła przygotował wyjątkowe atrakcje. Rejs stateczkiem wycieczkowym po Jeziorze Lubiąż spowodował, że dziennikarze nie mogli oderwać wzroku od jego tonących w zieleni brzegów oraz tafli czystej wody. Bardzo ciekawa była również wizyta w nowej kolonii kormoranów, gdzie udało się sfotografować przedstawiciela tego gatunku. Wiele emocji wzbudziła „Wyspa miłości", o której jeszcze późnym wieczorem rozmawiano wśród uczestników.  Niesamowitych wrażeń dostarczyła wizyta w Rezerwacie Janie oraz w okolicach Zalewu Wałdowice, gdzie niepodzielnie króluje przyroda. Ale najbardziej zmysły uczestników rozpalił wędzony pstrąg, którego kosztowali w przepięknym Gospodarstwie Agroturystycznym „KOS". Talent kulinarny gospodyni spowodował, że z wielkim żalem opuszczano to miejsce.

Następnie obrano kierunek na Mierzęcin, gdzie podczas uroczystej kolacji dziennikarze poznali największe atrakcje turystyczne województwa lubuskiego i degustowali wina z pałacowych piwnic. Wczesnym rankiem zapoznali się z historią obiektu, z wieży pałacu podziwiali lokalną infrastrukturę, a później odwiedzili m.in. Ogród Japoński, przystań kajakową oraz drugą, co do wielkości winnicę w Polsce.

Drugi dzień wizyty przebiegał pod znakiem Zachodniopomorskiego, grupa udała się do Barlinka, gdzie zwiedziła stare miasto, muzeum i jezioro. Oczywiście i tutaj silny nacisk położono na akcent kulinarny, czyli degustowano tradycyjne i najlepsze w Barlinku lody. Ich receptura stosowana jest z powodzeniem już przez trzecie pokolenia barlineckich cukierników.

Później w swych gościnnych progach powitał Myślibórz. Największą atrakcją tego miasta jest Jezioro Myśliborskie, ogromny akwen, który jest rajem dla motorowodniaków i żeglarzy. Ale Myślibórz to również zabytki architektury i ciekawa historia, którą poznano w miejskim muzeum. Dowodem na to, że grupa odwiedziła wszystkie ważne miejsca na szlaku historycznym miasta, było uroczyste pasowanie uczestników na Tarczę Myślibora, której otrzymanie jest uwarunkowane odwiedzinami na szlaku. Teraz na dziennikarzy czekał rejs po jeziorze. Gospodarze miasta pokazali cały akwen i scharakteryzowali infrastrukturę turystyczną miejscowości. Jednak największą atrakcją dla uczestników była możliwość osobistego stania za sterem stateczku. Następnie pełni wrażeń uczestnicy udali się na Stanicę Żeglarską gdzie z pieczoną karkówką i pysznymi sałatkami czekał jej szef oraz Burmistrz Arkadiusz Janowicz.

W trzecim dniu podroży dziennikarzy gościła Wielkopolska. To była najbardziej aktywna część podróży, bo wymagająca od jej uczestników kilkugodzinnego wysiłku fizycznego. W Starym Osiecznie czekały kajaki i suchy prowiant na czas 6-cio godzinnego spływu. Po profesjonalnej odprawie, i założeniu kolorowych kapoków rozpoczął się spływ kajakowy po Rzece Drawie. Przed uczestnikami do pokonania była 22 kilometrowa trasa od Starego Osieczna do Krzyża Wlkp. Czekały przepiękne krajobrazy, po prawej stronie Lubuskie, po lewej Wielkopolska, urocze stanice kajakowe, gdzie można się zatrzymać na posiłek lub nocleg, łąki i pastwiska oraz naturalne przeszkody w postaci powalonych przez nurt rzeki drzew, które okazały się czasem trudne do pokonania. Wesoła, dziennikarska grupa dotarła bezpiecznie do celu, by już w Krzyżu Wlkp. skosztować przepysznego ciasta drożdżowego z kawą.

Następnie grupa udała się do Wronek gdzie w Hotelu Olimpijskim czekała kolacja oraz wykład na temat rozwoju turystyki kajakowej w regionie. Bardzo ciekawa była prezentacja dyrektor hotelu na temat atrakcji turystycznych i sposobu ich prezentacji turystom przez hotel. Później rozpoczęła się dyskusja na temat rozwoju turystyki oraz związanych z nią problemach.

Rano dziennikarze pożegnali Wronki i udali się do domów. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie o ofercie turystyki wodnej w trzech regionach wkrótce dowiedzą się spragnieni aktywnego wypoczynku i kontaktu z przyrodą turyści.

Zapraszamy do galerii zdjęć z podrózy studyjnej

zdjęcia