RSS
Ważne:
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Mapy z atrakcjami lubuskiego 11.2019


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą mapą ścienną z atrakcjami województwa lubuskiego. To nasze kolejne wydawnictwo dofinansowane w ramach zadania publicznego ze środków województw lubuskiego- Urzędu Marszałkowskiego .

Orginał mapy do pozyskania w biurze LOTUR. Prosimy o informację per email lub tel. 

http://lotur.eu/news/show/1911

 

Pokazy Szortów na Filmożarciu !!!

Autor: Administrator, dodano: 2011-11-04 13:49:08

 

Pokazy Szortów na Filmożarciu !!!

Największa w Polsce akcja pokazowa filmów krótkometrażowych już w listopadzie po raz 10 rusza w Polskę! Tym razem pokażemy 22 filmy z całego świata w 30 miejscach w całym kraju. Czeka Was 4,5h prawdziwej uczty filmowej. Rozbudzimy w Was apetyt Aperitifem, nasycimy Głównym daniem, żeby na koniec dopieścić Superdeserem. Pokazy odbywać będą się w klubie "4 Róże dla Lucienne" podczas środowego Filmożarcia w dniach 9, 16, 23 listopada 2011 od godz.20.00. Pokazy Szortów w Zielonej Górze współorganizuje Fundacja Kombinat Kultury w ramach współpracy z Festiwalem Filmowa Góra. Wstęp jak zwykle za darmo !!!


Zapoznaj się z programem filmowym na stronie pokazów. Odbierz kartę do głosowania przed seansem w miejscu pokazu. Oceń filmy i wpłyń na wynik konkursu na najlepszy tegoroczny film: "Polish Audience Award". Po powrocie do domu wymieniaj opinie o filmach z ludźmi z całej Polski na facebooku.

Pokazy Szortów od 10 lat organizuje Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej. Współorganizatorem wydarzenia w tym roku jest CANAL+. Szukajcie pokazów w swoim mieście. Zabierajcie znajomych. Oglądajcie najlepsze szorty na świecie! Wjazd jak zwykle za darmo!


STRONA POKAZÓW

"4 Róże dla Lucienne"
Zielona Góra
Stary Rynek 17
tel.(68) 325 50 93
www.4roze.pl

środa godz.20.00 wstęp wolny

9, 16, 23 listopada 2011


  W skład pokazu APERITIF który odbędzie się 9 listopada 2011 o godz. 20.00 (WSTĘP WOLNY!) wejdą następujące filmy:
___

Ma mort à moi (Moja własna śmierć)
reż. Mathieu Mazzoni
Francja, 2010, 10'

Mężczyzna, ratując kobietę z pewnej śmierci, spada z klifu. Robi to, aby trafić do gazety, która opublikowała, iż umarł on z powodu zatrucia przeterminowanego jogurtu. Czy uda mu się wymyślić swoją własną śmierć?
____

An Act of Love (Akt miłości)
reż. Edward Dick
Wielka Brytania, 2010, 15'

Drew zgadza się oddać spermę siostrze swojej żony, ale fakt, iż kobiety zaplanowały naturalną technikę inseminacji, wprowadza go w ogromne zakłopotanie...
____

Bear (Niedźwiedź)
reż. Nash Edgerton
Australia, 2011, 8'

Chłopak przygotowuje niespodziankę urodzinową dla swojej dziewczyny. Sprawa przybiera jednak zupełnie inny obrót niż zaplanował.
Film otrzymał nominację do nagrody Złota Palma.
____

Schwarz Weiss Deutsch (Czarno-białe Niemcy)
reż. Nico Sommer
Niemcy, 2011, 11'

Kamera szerokokątna, kilka cięć, żadnego montażu, kanapa, para. Oboje opowiadają nam o swoim związku, a także o innych sprawach. Kobieta uprzejmie i taktownie, mężczyzna pełen dogmatów. Oboje stopniowo ujawniają nam całą prawdę o życiu w Niemczech.
____

La Gran Carrera (Wielki wyścig)
reż. Kote Camacho
Hiszpania, 2010, 7'

Rok 1914. Tor wyścigowy Lasarte ogłasza konkurs z najwyższą w historii nagrodą w wysokości pół miliona peset. Do walki staje osiem najlepszych na świecie ogierów i klaczy. Zażartą rywalizację obserwują goście z całego świata, wśród których są zwykli amatorzy wyścigów oraz rasowi hazardziści.
____

French Courvoisier
reż. Valérie Mréjen
Francja, 2009, 14'

Koniec posiłku. Ośmioro ludzi nadal siedzi przy stole. Wspominają różne sytuacje z życia przyjaciela, którego niedawno stracili.
Film otrzymał nagrodę Unifrance na festiwalu w Cannes w 2010.
____

Getting Air
reż. Mark Noonan
Irlandia, 2010, 8'

Film o trójce młodych przyjaciół, którzy próbują znaleźć więź zarówno między sobą jak i z dorosłymi. Spotkanie z policjantami sprawia, że ich relacje wchodzą na inny tor.
____

The astronaut on the roof (Astronauta na dachu)
reż. Sergi Portabella
Niemcy, 2010, 12'

Dwóch młodych filmowców chce napisać scenariusz filmu, który uczyni ich sławnymi. Opierają się na słowach Godarda: Wszystko, czego potrzebujesz, by zrobić film, to dziewczyna i pistolet. Tak więc zaczynają. A potem... chłopiec, samochód, kradzież, astronauta, zakrwawiony palec człowieka w koszu na śmieci, postać o imieniu Mystery Man, pokój w motelu, seks i ninja i... O czym jest ten film?

ZAPRASZAMY!

-----