„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.
„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą mapą ścienną z atrakcjami województwa lubuskiego. To nasze kolejne wydawnictwo dofinansowane w ramach zadania publicznego ze środków województw lubuskiego- Urzędu Marszałkowskiego .
Orginał mapy do pozyskania w biurze LOTUR. Prosimy o informację per email lub tel.
http://lotur.eu/news/show/1911
Duża szansa pojawia się w związku z nowym lotniskiem Berlin Brandenburg International (BBI ) - wraz z otwarciem lotniska w czerwcu 2012 roku pojawią się też nowe międzynarodowe połączenia, które mogą otworzyć nowy potencjał turystów z rynków trzecich i innych kontynentów. Turyści ci mogą łączyć pobyt w Berlinie z ofertami
z całego regionu. Należy zatem podjąć próbę właściwego pozycjonowania regionu Odry. Porozumienie o współpracy jest idealną bazą wypracowywania produktów turystycznych.
Organizacje turystyczne,odpowiedzialne za promocję turystyczną swoich regionów, planują wymieniać doświadczenia i działać wzajemnie i konkretnie w zakresie promowania produktów turystycznych regionu partnerskiego. Realizacja porozumienia o współpracy regionalnych instytucji zajmujących się promocją turystyczną regionów przygranicznych stanowi dynamiczne rozszerzenie zakresu kooperacji między tymi regionami. Oferta turystyczna regionów cechuje się dużymi podobieństwami. Efektem realizacji tego porozumienia będzie wzmocnienie potencjału turystycznego oraz wzajemne utrwalanie pozytywnego turystycznego wizerunku partnerskich regionów. Zwiększenie sąsiedzkiego ruchu turystycznego
to także w dalszej perspektywie lepsze wzajemne poznanie się mieszkańców sąsiadujących regionów przygranicznych i budowanie przyjacielskich relacji oraz wspólnej lepszej, bezpiecznej przyszłości.
W Poczdamie w dniach 24-25 odbyło się na zaproszenie VisitBerlin kolejne robocze spotkanie partnerów projektu Partnerstwo Odra w zakresie rozwoju współpracy turystycznej. W spotkaniu uczestniczyli Catarin Erceg i Marzenna Hartman z visitBerlin, Martin Fennemann zTMB Tourismus-Marketing Brandenburg GmbH, Jadwiga Błoch Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna"LOTUR", Ewa Przydrożny z Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej oraz przedstawiciele Zachodniopomorskiej Organizacji Turystycznej i Mecklenburgi Vorpommerni
Celem projektu, który będzie trwał dwa lata jest wypromowanie regionu nadodrzańskiego, jako atrakcyjnego turystycznie zarówno wśród jego mieszkańców, turystów polskich i niemieckich, jak również turystów z krajów trzecich. Działania partnerów projektu będą się skupiać na prezentacjach regionów w mediach, tworzeniu wspólnych ofert turystycznych, prezentacji regionu i partnerów na specjalnej stronie internetowej, wymianie doświadczeń, przygotowaniu wspólnych broszur promocyjnych.
LOTUR