RSS
Ważne:
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Mapy z atrakcjami lubuskiego 11.2019


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą mapą ścienną z atrakcjami województwa lubuskiego. To nasze kolejne wydawnictwo dofinansowane w ramach zadania publicznego ze środków województw lubuskiego- Urzędu Marszałkowskiego .

Orginał mapy do pozyskania w biurze LOTUR. Prosimy o informację per email lub tel. 

http://lotur.eu/news/show/1911

 

Lubuskie na ITB Berlin 2012

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-08 09:07:27

W dniach 7 - 11 marca odbywają się Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin 2012 - Jest to od lat jedno z najważniejszych światowych spotkań branży turystycznej. W hali nr 15.1 – na polskim stoisku - oferty wszystkich regionów oraz branży turystycznej, w tym również Lubuskie.

W tym roku tematem przewodnim lubuskiej prezentacji jest turystyka aktywna do której zachęcają „LOTUR”, Żagań, Zielona Góra, Sulęcin, Łagów oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Nasze propozycje to m.in. turystyka piesza z kijkami po lubuskich szlakach nordic walking, offroad na żagańskich poligonach, rowerowe eskapady w Sulęcinie, szlak atrakcji turystycznych Zielonej Góry oraz podziemnych tunele i budowle Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego z prezentacją makiety systemu umocnień. Regionalne przysmaki zapewniają: Ośrodek Kormoran z Sulęcina oraz Rezydencja Janków z Iłowej. W strefie lubuskiej również informacje na temat tegorocznego Festiwalu Przystanek Woodstock.


Pierwszy – branżowy - dzień berlińskich targów za nami. Stoisko Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej LOTUR gościło – touroperatorów, dziennikarzy, zaprzyjaźnione stowarzyszenia branży turystycznej z rynku niemieckiego. Wśród gości m.in. minister sportu i turystyki Joanna Mucha, wiceminister Katarzyna Sobierajska, ambasador RP w Berlinie Marek Prawda, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke, prezes Polskiej Izby Turystyki Janusz Korsak, dyrektorzy POiT za granicą z Włodzimierzem Szelągiem z Wiednia. Nasze stoisko odwiedziła takęe marszałek Wojewodztwa Lubuskiego Elżbieta Polak.

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie tradycyjnie są zorganizowane na terenach ekspozycyjnych Targów Berlińskich oraz w nowoczesnym Centrum Kongresowym ICC Messe Berlin, uznawanym za jedno z największych i najlepszych pod względem funkcjonalności na świecie.

 

Organizowane od 1966 roku Targi Berlińskie ITB są największą, najważniejszą i najbardziej prestiżową imprezą turystyczną na świecie. Są one przeznaczone dla specjalistów i praktyków branży turystycznej. Uczestnictwo w nich umożliwia bieżące śledzenie aktualnych tendencji oraz stwarza możliwość zapoznania się z wynikami badań naukowych ważnych zarówno dla administracji rządowych, jak i władz regionalnych i samych przedsiębiorców. W czasie trwania targów mają miejsce liczne seminaria i kongresy organizowane m.in. przez Światową Organizacje Turystyczną.

Co roku targi przyciągają rekordową ilość wystawców z ponad 200 krajów oraz odwiedzane są przez ponad 160 tysięcy osób z całego świata. Impreza gromadzi nie tylko reprezentantów światowej branży turystycznej, ale również przedstawicieli rządów, samorządów, członków korpusu dyplomatycznego, polityków i przedstawicieli biznesu.

W tym roku polska prezentacja na targach to przede wszystkim - przygotowania do UEFA EURO 2012TM. Makiety stadionów, reklamy, stoisko narodowe - wszystko będzie przypominało odwiedzającym, że to Polska jest gospodarzem turnieju. Goście mogą obejrzeć instalację multimedialną, wziąć udział w nowoczesnej zabawie interaktywnej, zobaczyć nowoczesne pokazy multimedialne, w tym także w 3D a na piłce „gigant" złożyć swoje podpisy. Część ekspozycji jest poświęcona czterem miastom – gospodarzom. Polska będzie widoczna nie tylko na targach. W wielu prestiżowych miejscach Berlina pojawiły się nasze reklamy. Na Dworcu Głównym Hauptbahnhof można, na przykład, obejrzeć stadiony w miniaturze, a w metrze i na największym ekranie Europy, w centrum Berlina przy ulicy Kurfürstendamm, najnowsze spoty reklamowe.

zdjęcia