RSS
Ważne:
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Mapy z atrakcjami lubuskiego 11.2019


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą mapą ścienną z atrakcjami województwa lubuskiego. To nasze kolejne wydawnictwo dofinansowane w ramach zadania publicznego ze środków województw lubuskiego- Urzędu Marszałkowskiego .

Orginał mapy do pozyskania w biurze LOTUR. Prosimy o informację per email lub tel. 

http://lotur.eu/news/show/1911

 

Jubileusz PTTK

Autor: Administrator, dodano: 2013-04-21 19:21:39

Po przerwie i poczęstunku kontynuowano spotkanie prezentacją multimedialną z licznych kronik Koła Morena przedstawioną przez Beatę Musiałowską – aktualną prezeskę Koła. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza pierwsze lata działalności i rajdowe zdjęcia z wesołymi przygodami ich uczestników. Na zakończenie spotkania dzięki Oli, jej gitarze i wspólnemu śpiewaniu odżyły wspomnienia rajdowych wieczorów przy ogniskach.

Na ręce Zarządu Koła  złożono wiele życzeń i gratulacji od zaprzyjaźnionych turystów a szczególnie zapadły w serce piękne życzenia Prezesa Klubu Turystyki Pieszej „Chwast” Kol. Waldemara Osypińskiego.

Koło PTTK „MORENA” powstało 14 marca 1968 roku jako koło zakładowe przy „Geoprojekcie”- przedsiębiorstwie geologiczno-geodezyjnym. Początkowo zrzeszało pracowników  tego przedsiębiorstwa i ich rodziny, to właśnie im miało zapewniać  wypoczynek poprzez uprawianie turystyki pieszej nizinnej i górskiej. Z czasem swoją działalnością objęło szersze grono turystów wykraczając po za ramy przedsiębiorstwa i zapraszając do udziału w rajdach i wycieczkach członków innych kół zakładowych i mieszkańców Zielonej Góry. Już w 1972 roku odbyły się pierwsze ogólnodostępne wycieczki a ich uczestnicy byli zapraszani na łamach lokalnej prasy.

Pierwsze lata działalności to głównie wycieczki  w góry od Karkonoszy po Bieszczady , a w czasie zakazu przebywania w strefie przygranicznej  penetracja Gór Kaczawskich, Rudaw Janowickich i Gór Świętokrzyskich,  zwłaszcza przez mamy i ciocie z ich pięcio- sześcio letnimi pociechami.

Amatorzy silniejszych wrażeń byli organizatorami  i uczestniczyli w rajdach sprawnościowych, imprezach na azymut,  rajdach nocnych, szczególnie w Góry Kocie i okolice żar. A  i Wzgórza Piastowskie  nie były pomijane. Członkowie Koła systematycznie szkolili się powiększając kadrę Koła o organizatorów turystyki PTTK, przodowników turystyki pieszej i górskiej, a współcześniej o licencjonowanych pilotów i przewodników turystycznych, strażników ochrony przyrody, instruktorów krajoznawstwa, ochrony przyrody  i ochrony zabytków.

Obecna  działalność Koła to przede wszystkim prowadzenie wycieczek tematycznych w cyklu „Nie siedź w domu wędruj z nami”. Organizacja spotkań i konferencji turystycznych . Prace znakarskie na szlakach  turystycznych pieszych, konnych, rowerowych i NW. Działalność  krajoznawcza i popularyzatorska turystycznego narciarstwa nizinnego. Uczestnictwo w życiu turystycznym PTTK i regionu poprzez przedstawicielstwo we władzach Oddziału Zielonogórskiego PTTK, Oddziałowej Komisji Rewizyjnej, Lubuskiej Organizacji Turystycznej. Udział w Konferencjach sympozjach i szkoleniach Unijnych.

zdjęcia