RSS
Ważne:
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Mapy z atrakcjami lubuskiego 11.2019


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą mapą ścienną z atrakcjami województwa lubuskiego. To nasze kolejne wydawnictwo dofinansowane w ramach zadania publicznego ze środków województw lubuskiego- Urzędu Marszałkowskiego .

Orginał mapy do pozyskania w biurze LOTUR. Prosimy o informację per email lub tel. 

http://lotur.eu/news/show/1911

 

TurApka – nowa aplikacja POT do E-Certyfikacji Informacji Turystycznej

Autor: Administrator, dodano: 2022-02-01 10:43:06
Lubuska Regionalna Organozacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza wszystkie Informacje Turystyczne działające w województwie lubuskim do Certyfikacji swoich IT, jednocześnie informujemy,że gwiazdki zdobyte do tej pory , z dniem 28.12.2021r. straciły swoją ważność. Polska Organizacja Turystyczna uruchomiła internetową aplikację TurApka E-Certyfikacja Informacji Turystycznej. Za jej pomocą punkty lub centra informacji turystycznej mogą sprawniej przejść proces czterogwiazdkowej standaryzacji poziomu obsługi turystów. Nowa aplikacja została stworzona do obsługi procesu E-Certyfikacji Informacji Turystycznej i dostęp jest na portalu https://certyfikacja-it.pot.gov.pl/. Nowe rozwiązanie pozwala na sprawne i w całości elektroniczne przyjmowanie wniosków, ich weryfikację i nadawanie oceny podmiotom świadczącym usługi informacji turystycznej. Punkty lub centra informacji turystycznej na terenie całego kraju dobrowolnie wnioskują o bezpłatny udział w procesie standaryzacji w skali od 1 do 4 gwiazdek, określającej najwyższy poziom kryteriów w obsłudze turystów.

Lubuskie Anielskie Ogrody z wyróżnieniem

Autor: Administrator, dodano: 2021-11-28 13:09:22
Już po raz osiemnasty zostały przyznane Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej – najważniejsze nagrody w branży turystycznej. POT podczas uroczystej gali w Warszawie wyróżniła 14 produktów turystycznych Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to szczególny projekt wyłaniający najlepsze produkty turystyczne oraz rekomendujący je turystom z kraju i z zagranicy. Jest stałym elementem promocji Polski jako państwa atrakcyjnego turystycznie. Certyfikaty POT są przyznawane przez Kapitułę powołaną przez Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. W jej skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów. Kapituła kierowała się ideą, że produkty certyfikowane mają być swoistym drogowskazem dla turystów. Dokonując wyboru oferty turystycznej chcemy być pewni, że dobrze inwestujemy nasz czas i pieniądze. Do konkursu zgłoszono zgodnie z regulaminem 49 produktów turystycznych, dziewięć do Złotego Certyfikatu i 14 do Certyfikatu Specjalnego. Łącznie odnotowano 72 zgłoszenia do etapu ogólnopolskiego. Najważniejszą nagrodę - Złoty Certyfikat zdobyło Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Jest to unikatowe centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Kapituła przyznała również dziesięć Certyfikatów POT, a także jedno Wyróżnienie oraz Certyfikat Specjalny.

Mistrzostwa blogerów - Grafy w podróży o Ziemi Lubuskiej

Autor: Administrator, dodano: 2021-11-16 15:41:37
https://www.grafywpodrozy.pl/podroz-szlakiem-zabytkow-sakralnych-wojewodztwa-lubuskiego/ To nie jest przewodnik, raczej opowieść o naszej podróży po Ziemi Lubuskiej. Bardziej reportaż o trudnej historii, ludziach i całych społecznościach, których już nie ma. Zostały zabytki i wspomnienia. Dla nas podróżowanie nierozerwalnie wiąże się z poznawaniem historii i kultury. Ta opowieść jest bardzo subiektywna. Nawet nie próbujemy stworzyć kompletnego spisu zabytków albo listy top 10, które koniecznie trzeba odwiedzić. W niektóre miejsca trafiliśmy całkowicie przypadkowo, ale jest tu też kilka zabytków, o których zobaczeniu myśleliśmy od dawna.

Nie siedź w domu - wędruj z nami

Autor: Administrator, dodano: 2021-11-10 15:35:44
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w czwartek 11 listopada 2021 r. na 4. kilometrowy spacer po Ochli zakończony w Muzeum Etnograficznym, gdzie odbywać się będzie festyn z okazji Dnia Niepodległości oraz Święto Młodego Wina. Zbiórka uczestników w autobusie MZK linii 27 wyjeżdżającym z Centrum Przesiadkowego o godz. 9.19. Powrót do Zielonej Góry z Ochli autobusem MZK linii 27 - 13 minut po godz. 12, 13 14 itd. indywidualnie / według uznania uczestnika/ (bilety po 3.00 zł). Wstęp na teren festynu wolny . Wycieczkę poprowadzi Anna Szpręglewska. Na wyjeździe obowiązują maseczki i środki dezynfekujące. Dofinansowane ze środków Miasta Zielona Góra.

Laureaci -Konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną

Autor: Administrator, dodano: 2021-10-31 18:44:32
28 października br w Słońsku odbył się VI Sejmik Turystyczny w ramach lubuskich obchodów Światowego Dnia TURYSTYKI , podczas którego poznaliśmy laureatów konkursu Na Najlepszy Produkt Turystyczny - o Lubuską Perłę Turystyczną. Do konkursu zgłosiło się 7 produktów turystycznych, decyzją Lubuskiej Kapituły laureatami zostali : Anielskie Ogrody-ekologiczna akademia ogrodowa, Marina Santok, Pałac Mierzęcin wellnes&wine resort, Powyższe produkty otrzymały Lubuską Perłę Turystyczną oraz zostały nominowane do edycji centralnej o Certyfikat POT. Perłę Specjalną Kapituła przyznała- Pałacowi Wiechlice za produkt Zdrowy oddech w pałacowym klimacie nominując także do edycji centralnej w kategorii produkt specjalny.

Już jest - strona lubuskie.travel w wersji angielskiej

Autor: Administrator, dodano: 2021-10-29 20:10:59
Lubuskie.travel w wersji angielskiej ma wpłynąć na pozytywny i konkurencyjny wizerunek województwa lubuskiego poprzez udostępnienie szerokiej grupie turystów polskich oraz dzięki wersji angielskiej informacji na temat istniejących produktów i atrakcji turystycznych województwa lubuskiego.

VI Lubuski SEjmik Turystyczny

Autor: Administrator, dodano: 2021-10-28 18:10:13
28 października br w Słońsku odbył się VI Sejmik Turystyczny w ramach lubuskich obchodów Światowego Dnia TURYSTYKI z wiodącym hasłem „Turystyka ornitologiczna marką turystyczną województwa lubuskiego " W Sejmiku uczestniczyli Łukasz Porycki wicemarszałek województwa lubuskiego, Jacek Janowski przedstawiciel Polskiej Organizacji Turystycznej, Prezes Euroregionu S-N-B Czesław Fiedorowicz, przedstawiciele branży turystycznej, samorządowcy, przedstawiciele Parku Narodowego „Ujście Warty”, przedstawiciele parków krajobrazowych, leśnicy, stowarzyszenia działające w turystyce, mieszkańcy lubuskiego ,którym bliska jest turystyka. Gościliśmy także przedstawicieli zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego. Prelegenci prof. dr hab. Leszek Jerzak, dr inż. Marek Maciantowicz poruszyli tematykę Birdwatching na świecie i w Polsce, dr Paweł Czechowski opowiedział o turystyce ornitologicznej w województwie lubuskim, mgr Konrad Wypychowski zapoznał nas z tematem„ Królestwo Dzikich Gęsi – czyli jak bezpiecznie obserwować ptaki na terenie Parku Narodowego „Ujście Warty” natomiast Izabella Engel z turystyką przyrodniczą w Ujściu Warty - doświadczenia i perspektywy.

VI Lubuski Sejmik Turystyczny

Autor: Administrator, dodano: 2021-10-13 09:05:59
28.10.2021 w Słońsku , Ośrodku Muzealno-Edukacyjnym odbędzie się VI Lubuski Sejmik Turystyczny " Turystyka ornitologiczna marką województwa lubuskiego" w ramach Lubuskich obchodów Światowego Dnia Turystyki.
więcej Tagi: imprezy,

Nowoczesne technologie internetowe w turystyce.-szkolenie

Autor: Administrator, dodano: 2021-10-06 14:49:08
Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, w ramach działań wspierających tworzenie kompleksowego systemu informacji turystycznej, prezentacji szlaków i atrakcji turystycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii VR zapraszamy do udziału w dwudniowym cyklu szkoleniowym nt.: • Nowoczesne technologie internetowe w turystyce. • Vademecum przygotowania oferty i obsługi turysty z niepełnosprawnościami oraz osób starszych Szkolenie odbędzie się w dniach 26-27 października 2021r. w Ośrodku MARTINEZ w Lubrzy, ul. Klasztorna. W załączeniu przesyłamy szerszą informację wraz z programem, prezentacją osób prowadzących szkolenie oraz formularzem zgłoszeniowym (również w formacie WORD dla łatwiejszego wypełnienia). Szkolenie dedykowane jest dla osób zajmujących się informacją i promocją turystyczną: pracownicy LOT oraz punktów IT, a także urzędnicy miast, gmin i powiatów. Celem szkolenia jest pokazanie na konkretnych praktycznych przykładach jak można wykorzystać nowoczesne technologie do kreowania, rozwoju i promocji oferty turystycznej, w tym dedykowanej dla turystów z niepełnosprawnościami oraz osób starszych. Zgłoszenia (na załączonym formularzu) prosimy przesyłać do Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na adres: adres k.galazka@poczta.onet.pl w terminie do 12 października 2021r. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Karoliną Gałązką tel. 605225763 Liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnicy szkolenia otrzymają CERTYFIKAT wystawiony przez Ośrodek Szkoleń Turystycznych. Serdecznie zapraszamy Jadwiga Błoch - Prezes LOTUR Marek Migdal - Prezes Forum Turystyki Regionów

Nie siedź w domu - wędruj z nami

Autor: Administrator, dodano: 2021-09-22 06:17:01
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 26 września 2021 roku na spacer leśnymi i polnymi drogami na trasie: Czerwieńsk – Łężyca – Przylep . Trasa liczy 12 km. Zbiórka uczestników na dworcu PKS o godz. 9.25, odjazd autobusu o godz. 9.30 . Cena biletu 4,40 zł . Zakończenie wycieczki na lotnisku w Przylepie. Powrót do Zielonej Góry autobusem MZK o godz. 15.00 . Wycieczkę poprowadzi przodownik OTP- Józef Stański. Na wyjeździe obowiązują maseczki i środki dezynfekujące. Dofinansowane ze środków Miasta Zielona Góra.

Program MEiN Poznaj Polskę " bez LUBUSKIEGO"

Autor: Administrator, dodano: 2021-09-15 19:34:06
W związku z opublikowanym przez MEiN "Wykazem Punktów Edukacyjnych " programu Poznaj Polskę. Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" wystosowała list do Pana Ministra Czarnka. Szanowny Panie Ministrze, W związku z realizowanym przez MEiN programem Poznaj Polskę, pragniemy wyrazić nasze zaniepokojenie marginalnym potraktowaniem województwa lubuskiego. Z opublikowanego przez MEiN "Wykazu Punktów Edukacyjnych dla wszystkich klas" wynika, iż szkoły wnioskujące o dofinansowanie wycieczek, na naszym terenie będą mogły wybierać jedynie spośród 14 możliwych destynacji. To najwęższy katalog możliwości dla potencjalnych organizatorów wycieczek szkolnych spośród wszystkich województw. Przede wszystkim stoimy na stanowisku, że w lubuskim jest więcej wartościowych edukacyjnie miejsc, a wiele z nich, których brakuje na ww. wykazie jest znacznie bardziej atrakcyjnych. Jako największa organizacja turystyczna w regionie, ściśle współpracująca z Polską Organizacją Turystyczną i Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych, nie możemy być obojętni wobec tak niesprawiedliwego potraktowania naszego województwa na tle wszystkich pozostałych. Co więcej, otrzymujemy wiele zapytań od dyrektorów placówek edukacyjnych dotyczących przedstawionych Punktów Edukacyjnych objętych programem Poznaj Polskę. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż program Poznaj Polskę mógł zostać wdrożony przez MEiN w ramach przyspieszonych procedur, nie mniej jednak, jako Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR", nie możemy pozostać obojętni na fakt zepchnięcia naszego województwa na peryferia atrakcji edukacyjnych dostępnych dla polskich dzieci i młodzieży w ramach programu. W związku z powyższym oczekujemy na informacje dotyczące metody wyboru Punktów Edukacyjnych do programu Poznaj Polskę oraz wyjaśnienia zaistniałych dysproporcji w liczbie wskazanych przez MEiN Punktów Edukacyjnych między poszczególnymi województwami. Przede wszystkim zaś prosimy o wytłumaczenie, dlaczego na liście Punktów Edukacyjnych znalazło się najmniej destynacji z naszego regionu. Z wyrazami szacunku, PREZES LOTUR /-/ Jadwiga Błoch