RSS
Ważne:
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Mapy z atrakcjami lubuskiego 11.2019


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą mapą ścienną z atrakcjami województwa lubuskiego. To nasze kolejne wydawnictwo dofinansowane w ramach zadania publicznego ze środków województw lubuskiego- Urzędu Marszałkowskiego .

Orginał mapy do pozyskania w biurze LOTUR. Prosimy o informację per email lub tel. 

http://lotur.eu/news/show/1911

 

Lubuskie Produkty Turystyczne

Autor: Administrator, dodano: 2013-10-01 09:51:51
Lubuskie jeden z najpiękniejszych regionów zachodniej Polski. Leżący na pograniczu polskoniemieckim malowniczy obszar, gęsto zalesiony, urozmaicony przez liczne rzeki i jeziora to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu przez miłośników przyrody i turystyki aktywnej. Różnorodność atrakcji czekających na turystów w tym pięknym zakątku jest ogromna. Obszar województwa - ukształtowany pod wpływem zlodowaceń - środkowopolskiego i bałtyckiego -krajobraz piaszczystej równiny sandrowej, wysoczyzny i ciągi wzgórz morenowych poprzecinanych głębokimi dolinami i pradolinami rzek. Znaczna część Lubuskiego to Pojezierza Południowobałtyckie. Lubuskie leży w dorzeczu Odry. Główne rzeki to Odra, Nysa łużycka, Bóbr oraz Warta, Noteć i Obra. To właśnie w ich zakolach i starorzeczach znajdują się najpiękniejsze rezerwaty i urocze mokradła. Zapraszamy Do zapoznania się z Lubuskimi Produktami Turystycznymi!

Najlepsze produkty turystyczne Polski 2003-2012"

Autor: Administrator, dodano: 2013-03-27 13:14:06
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z e-wydawnictwem "Najlepsze produkty turystyczne Polski 2003-2012", zawierającego wszystkie certyfikowane produkty turystyczne wyłonione w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny. The Best publishing company "tourist products of Poland 2003-2012" E-book. We are inviting to download!

Certyfikowane Produkty Turystyczne Województwa Lubuskiego

Autor: Administrator, dodano: 2010-11-15 16:12:53
Polska Organizacja Turystyczna od 2003 roku jest organizatorem konkursu: „Na Najlepszy Produkt Turystyczny”. Ma on na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych , nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację. Idea konkursu zakłada również wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie nowych produktów turystycznych. Wszyscy laureaci otrzymują Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, który jest gwarancją najwyższej jakości proponowanej oferty. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi Lubuskimi Certyfikowanymi Produktami oraz produktami, które otrzymały Lubuską Perłę Turystyczną.
więcej Tagi: konkursy,

BUNKRY I NIETOPERZE - Lubuska Perła Turystyczna 2009, Certyfikat POT 2003

Autor: Administrator, dodano: 2010-11-15 16:10:24
Główne atrakcje to kilka podziemnych tras turystycznych (jedna całoroczna – Grupa Warowna Scharnhorst, druga sezonowa – Pętla Nietoperska), poprowadzone na powierzchni, obiekty bojowe (Panzerwerki) w podziemiach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, z jedynym zachowanym w 100 % Panzerwerkiem 717, wpisanym do rejestru zabytków oraz Podziemna trasa turystyczna „Pętla Boryszyńska” – Boryszyn całoroczna trasa turystyczna, dla ruchu pieszego.
więcej Tagi: konkursy,

PRZYSTANEK WOODSTOCK - Złota Lubuska Perła Turystyczna 2009, Certyfikat POT 2003

Autor: Administrator, dodano: 2010-11-15 16:05:05
Największy niebiletowany letni Festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Polsce, od 1997r w Żarach a od 2004r w Kostrzynie nad Odrą. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Na każdym Przystanku Woodstock występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Grają oni na dużej i małej scenie (zwanej folkową).
więcej Tagi: konkursy,

WEEKEND W RZECZPOSPOLITEJ PTASIEJ - Certyfikat POT 2004, Najlepsza Europejska Destynacja Turystyczna 2009

Autor: Administrator, dodano: 2010-11-15 16:02:10
Słońsk to miejscowość i gmina położona w województwie lubuskim, na obszarach Parku Narodowego i Parku Krajobrazowego „Ujście Warty”, a zarazem jednego z największych w Europie terenów podmokłych, rozciągających się na przestrzeni kilku tysięcy hektarów i gromadzących w okresie wędrówek setki tysięcy ptaków.
więcej Tagi: konkursy,

NOC NENUFARÓW - Certyfikat POT 2004

Autor: Administrator, dodano: 2010-11-15 16:00:39
Lipcowa sztandarowa impreza plenerowa w gminie Lubrza, która odbywa się od 1997 roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Goszcza”. Rozpoczyna się w godzinach popołudniowych i trwa do białego rana. Jej punktem kulminacyjnym jest barwne widowisko na jeziorze Goszcza. Turyści i uczestnicy imprezy we wspólnej zabawie oglądają bajkowe widowisko na wodzie pn. „Noc Nenufarów”, nawiązujące do legendy o nadaniu nazw poszczególnym jeziorom gminy: Goszcza, Lubie, Oczko Małe itp. oraz miejscowości Lubrza
więcej Tagi: konkursy,

LATO MUZ WSZELAKICH - Certyfikat POT 2004

Autor: Administrator, dodano: 2010-11-15 15:55:40
Cykliczna impreza w Zielonej Górze, odbywająca się w lipiecu i sierpieniu. Miasto zamienia się wtedy w największy amfiteatr świata. Artyści rodzimi i obcojęzyczni biorą udział w koncertach i różnorodnych spektaklach na scenach i ulicach, w wystawach, wernisażach plastycznych, spotkaniach ze sztuką ludową, pokazach filmowych i potańcówkach. Gwar publiczności miesza się z muzyką, piosenką, niebo nie skąpi słońca, a brawa dla artystów i wykonawców nie milkną.
więcej Tagi: konkursy,

WINOBRANIE – ŚWIĘTO WINA - Certyfikat POT 2007, Certyfikat Internautów 2007

Autor: Administrator, dodano: 2010-11-15 15:54:06
Dni Zielonej Góry – Winobranie co roku to święto zaczyna się uroczystym przekazaniem kluczy do miasta bogowi wina i rozkoszy – Bachusowi. Towarzyszy mu orszak hałaśliwych, nadużywających wina satyrów i sylenów – bóstw niższego rzędu o postaci ludzkiej, z koźlimi uszami, nogami i ogonem, centaurów oraz urodziwych bachantek. Kult Bachusa, którego symbolami są bluszcz i kiść winogron, uprzyjemniają wesołe pochody, a obrzędy odbywają się wśród tańców, okrzyków i przy akompaniamencie muzyki. W pierwszą sobotę Winobrania Bachus przejmuje symboliczną władzę nad miastem i od tej pory wino leje się strumieniami.
więcej Tagi: konkursy,

WIELKA UCIECZKA – THE GREAT ESCAPE - Złota Lubuska Perła Turystyczna 2010, Certyfikat POT 2008

Autor: Administrator, dodano: 2010-11-15 15:51:51
Muzeum Martyrologii Alianckich Jeńców Wojennych (docelowo: Muzeum Wielkiej Ucieczki) powstało w 1971 roku na terenach niemieckich obozów jenieckich z okresu II wojny światowej. W 1939 roku powstał na tym miejscu obóz Stalag VIII C przeznaczony dla podoficerów i szeregowych żołnierzy wojsk lądowych. Wielka Ucieczka na trwałe wpisała się w historię miasta.
więcej Tagi: konkursy,