RSS
Ważne:
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Mapy z atrakcjami lubuskiego 11.2019


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą mapą ścienną z atrakcjami województwa lubuskiego. To nasze kolejne wydawnictwo dofinansowane w ramach zadania publicznego ze środków województw lubuskiego- Urzędu Marszałkowskiego .

Orginał mapy do pozyskania w biurze LOTUR. Prosimy o informację per email lub tel. 

http://lotur.eu/news/show/1911

 

Żagań – "miasto o 197 obliczach”

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-20 21:55:51
Nie sposób nie zachwycić się Żaganiem! Duch nieprzeciętnych postaci z dawnych epok, wspaniałe zabytki architektury i zachwycająca przyroda, to elementy, które powodują, że warto odwiedzić to miasto. Wędrówkę proponujemy rozpocząć od barokowego pałacu, dawnej siedziby Książąt Żagańskich, który uchodzi za jeden z najcenniejszych zabytków architektury barokowej w Polsce. Charakterystyczne dla pałacu są 197 oblicza diabła, czyli maszkarony umieszczone nad pałacowymi oknami, a co ciekawe każde z nich jest inne. W Pałacu siedzibę ma Punkt Informacji Turystycznej, w którym uzyskać można informacje o Żaganiu i umówić się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W niewielkiej odległości w Poagustiańskim Zespole Klasztornym – uznanym za Pomnik Historii, znajduje się zabytkowy kościół p.w. Najświętszej Marii Panny, dawna biblioteka klasztorna z imponującym księgozbiorem oraz kolekcją globusów, a także poklasztorny konwikt i spichlerz. W Żaganiu znajduje się Kaplica Bożego Grobu, która jest wierną kopią Kaplicy Grobu Chrystusowego w Jerozolimie. W Europie są tylko dwie takie Kaplice, w niemieckim Goerlitz i właśnie w Żaganiu.

Wielka Ucieczka – The Great Escape

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-07 10:01:44
Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu jest miejscem gdzie przetrzymywano ponad 10 tys. jeńców wojennych. Chcąc uniknąć śmieci, część z nich zdecydowała się na ucieczkę, kopiąc podziemne tunele. Replika Tunelu „Harry”– stwarza dzisiaj jedyną możliwość „bezpośredniego” uczestnictwa w Wielkiej Ucieczce. W zrekonstruowanej części mamy możliwość przejechania się wózkiem i doświadczenia takich samych emocji, które towarzyszyły uciekinierom podczas tak spektakularnego i odważnego przedsięwzięcia. Na kanwie tej historii powstał popularny w latach 60. film „Wielka ucieczka” ze sławnym Charlesem Bronsonem. Wcielił się on w rolę polskiego pilota Włodzimierza Kolanowskiego będącego jednym z inicjatorów i „mózgów” owej ucieczki.

Lubuski Szlak Wina i Miodu

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-07 09:56:39
Hodowla winorośli oraz produkcja wina to tradycyjne zajęcie związane z regionem lubuskim od kilku stuleci. Obecnie lubuskie wina oraz miody powstają w winnicach i gospodarstwach rodzinnych, które zachwycą turystów atmosferą i uwiodą smakiem lokalnych dań i trunków. Na szlaku znajdziemy nie tylko winnice i pasieki, ale również muzea, hotele i gospodarstwa agroturystyczne. Turystyka kulturowa, kulinarna i aktywna to połączenie, które uwiedzie niejednego konesera. Tradycją regionu jest również coroczne święto wina i winiarzy rozpoczynające się zwykle w pierwszym tygodniu września w Zielonej Górze. Podczas obchodów Winobrania miasto oraz obiekty na Szlaku Wina i Miodu tętnią życiem. Gościnni właściciele winnic zapraszają turystów, pragnących poznać tajniki hodowli winogron oraz produkcji wina. Warto wyruszyć na LUBUSKI SZLAK WINA I MIODU !

Festiwal „Przystanek Woodstock” w Kostrzynie nad Odrą

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-06 18:32:47
Największy festiwal open air w Europie. Od kilkunastu już lat na przełomie lipca i sierpnia festiwal gromadzi w Lubuskiem kilkaset tysięcy fanów rocka i dobrej zabawy w myśl idei przewodniej festiwalu „Miłość, przyjaźń, muzyka”. W roku 2011 na festiwalowym polu o wielkości 100 hektarów spotkała się rekordowa liczba fanów Przystanku Woodstock – na występach gwiazd polskiej i światowej sceny bawiło się 700.000 osób z różnych krajów Europy. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2012.

Międzyrzecki Rejon Umocniony - Podziemne trasy turystyczne

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-06 18:30:11
Fortyfikacje Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego zbudowane w latach 30-tych XX wieku, to jeden z najpotężniejszych tego typu systemów w Europie. Największą atrakcją są bunkry z pancernymi kopułami połączone podziemnymi tunelami o głębokości do 40 m i łącznej długości ponad 30 kilometrów. Ten bezcenny zabytek fortyfikacji XX wieku możemy zwiedzać w dwóch miejscach, są to Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie oraz Pętla Boryszyńska. Są to obiekty całoroczne, choć w sezonie jesienno-zimowym zwiedzanie zostaje ograniczone, w związku z utworzeniem na terenie umocnień największego na terenie Europy rezerwatu nietoperzy. Każdego roku w podziemiach zimuje ok. 30.000 osobników z 12 gatunków.

Park Mużakowski

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-06 18:18:45
Park Mużakowski to park krajobrazowy z 1. połowy XIX wieku, czołowy przykład europejskiej sztuki ogrodowej tego okresu, a zarazem jedyne w swoim rodzaju połączenie natury i sztuki ogrodniczej. Leży nad Nysą Łużycką, po obu stronach granicy Polski i Niemiec. Założył go – na obszarze o powierzchni ponad 700 ha – książę Hermann von Pückler-Muskau, arystokrata niemiecki, uznany literat, teoretyk i praktyk ogrodnictwa krajobrazowego. Książę był pomysłodawcą i autorem parku, przy którego realizacji pomagało mu liczne grono doradców: Karl Friedrich Schinkel – autor projektu przebudowy głównych budynków rezydencji i budowli parkowych, August Schirmer – malarz, John Adey Repton – architekt angielski oraz ogrodnik Jacob Rehder – kierownik prac parkowych.

Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-06 14:47:48
Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort jest wyjątkowym miejscem, gdzie duch historii dyskretnie przeplata się z nowoczesnością, a wino jest pasją i stylem życia. Jako jedyny w Polsce obiekt tego typu, Pałac Mierzęcin posiada swoją własną winnicę, przetwórnię i piwnicę win.

Rzeczpospolita Ptasia

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-06 11:00:55
Słońsk to miejscowość i gmina położona w województwie lubuskim, na obszarach Parku Narodowego i Parku Krajobrazowego „Ujście Warty”, a zarazem jednego z największych w Europie terenów podmokłych, rozciągających się na przestrzeni kilku tysięcy hektarów i gromadzących w okresie wędrówek setki tysięcy ptaków.