RSS
Ważne:
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Mapy z atrakcjami lubuskiego 11.2019


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą mapą ścienną z atrakcjami województwa lubuskiego. To nasze kolejne wydawnictwo dofinansowane w ramach zadania publicznego ze środków województw lubuskiego- Urzędu Marszałkowskiego .

Orginał mapy do pozyskania w biurze LOTUR. Prosimy o informację per email lub tel. 

http://lotur.eu/news/show/1911

 

DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW!

Autor: Administrator, dodano: 2012-04-10 20:33:02
Poniższe informacje to propozycja dla poszukiwaczy wszelkiego rodzaju rekordów, atrakcji i miejsc niebanalnych, unikatowych, interesujących, do których nazw bez wahania dodamy określenia „naj”, „jeden z ….” czy „jedyny”!

Figura Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-22 12:59:42
Od jesieni 2010 r. nad Świebodzinem i okolicami góruje potężny Pomnik Chrystusa Króla Wszechświata. Figura Chrystusa Króla Wszechświata jest obecnie najwyższą figurą Chrystusa na świecie. Pomnik wraz z koroną mierzy sobie 36 m. wysokości (33 metry figura oraz 3 metry korona). Rozpiętość ramion figury sięga 24 m, zaś jej waga szacowana jest na 440 ton. Pomnik posadowiony jest na 16 m nasypie. Nie sposób nie zauważyć pomnika, dostrzeżemy go z daleka zbliżając się do Świebodzina.

Kuna - najstarszy pływający lodołamacz rzeczny na świecie

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-22 11:56:30
Statek kończy niebawem 130 lat. Wybudowany został w Gdańsku, w roku 1884 w stoczni Danziger Schiffswerft & Kesselschmiede Feliks Devrient & Co. dla Königlich Preussische Weichsel–Strombauverwaltung, jako czwarty z serii lodołamaczy parowych. Obecnie jego portem macierzystym jest Gorzów Wielkopolski. Miarą wydarzeń i przemian geopolitycznych w Europie Środkowej w XX wieku jest fakt, że statek pięciokrotnie w swojej historii zmieniał banderę, nie zmieniając w zasadzie swego rejonu działania. „Kuna” pływa obecnie jako statek muzealno–szkoleniowy. Przeznaczony jest do edukacji historyczno–kulturalnej, w szeroko pojętym zakresie historii dróg wodnych, żeglugi śródlądowej, budownictwa wodnego, ekologii, jak również kultury i historii regionu, w którym został przywrócony do życia.

Soluś – największy krasnal na świecie

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-22 11:48:24
Największy Krasnal na świecie mieszka w Parku Krasnala w Nowej Soli. Krasnal Soluś ma 541cm wysokości i został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Park Mużakowski

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-22 10:45:51
Park Mużakowski to park krajobrazowy powstały w I połowie XIX wieku, czołowy przykład europejskiej sztuki ogrodowej tego okresu, a zarazem jedyne w swoim rodzaju połączenie natury i sztuki ogrodniczej. Twórcą parku był książę Hermann von Pückler-Muskau, niemiecki arystokrata, teoretyk i praktyk ogrodnictwa krajobrazowego, który mistrzowsko wykorzystał naturalne ukształtowanie terenu doliny Nysy Łużyckiej łącząc walory obszaru, kompozycji roślinnych i elementów architektury. Dziś park rozciągający się na ponad 500 ha po polskiej oraz 200 ha po niemieckiej stronie granicznej rzeki Nysy Łużyckiej to wielka atrakcja turystyczna znajdująca się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Najstarszy Drewniany Kościół w Polsce

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-21 20:17:39
Drewniany Kościół pod wezwaniem Świętych Szymona i Judy Tadeusza Apostołów w Kosieczynie pochodzi z połowy XIV w., jest to prawdopodobnie najstarszy drewniany kościół w Polsce. Powstanie Kościoła datowane było na rok 1408, jednak według najnowszych badań dendrochrononologicznych uznano go za nieco starszy i ustalono, że powstał w roku 1389. Od roku 2006 Kościół poddawany jest gruntownej renowacji. Istniejący kościół został wzniesiony na rzucie prostokąta, z prosto zamkniętym prezbiterium od strony wschodniej, przedłużonym zakrystią, dobudowaną prawdopodobnie w wieku XVII.

Jedyne w Polsce Muzeum Wina w Zielonej Górze

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-21 17:54:18
Muzeum Wina w Zielonej Górze jest jedynym tego typu muzeum w Polsce. Daje ono odwiedzającym możliwość poznania etapów rozwoju winiarstwa od epoki średniowiecza po czasy współczesne, procesu produkcji wina, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji winiarskich w Zielonej Górze i okolicach. Muzeum prezentuje m.in. eksponaty, które towarzyszyły procesom wytwarzania wina, w tym m.in. napędzaną silnikiem elektrycznym miazgownicę, prasy winiarskie, filtry, pompy ręczne i elektryczne, urządzenia do korkowania i etykietowania butelek. Zobaczyć można również narzędzia wykorzystywane do uprawy winnych krzewów tj. szpadle, motyki, sekatory, kilofy, opylacze, opryskiwacze czy kosze do noszenia winogron. W muzeum znajduje się również ekspozycja fotograficzna poświęcona dawnym, lokalnym wytwórniom win i szampanów Grempler&Co. oraz Lubuskiej Wytwórni Win.

Łuk Mużakowa - najlepiej zbadana na świecie morena czołowa

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-21 16:36:52
Łuk Mużakowa to najlepiej zbadana na świecie spiętrzona morena czołowa, która jest widoczna gołym okiem z kosmosu! Morena ma kształt wygiętej ku północy podkowy. Środek Łuku Mużakowa przecina wstęgą graniczna rzeka Nysa Łużycka. Jest to pierwszy w Polsce obszar, który uzyskał rangę Geoparku Krajowego. Na terenie Geoparku znajdują się pozostałości po kopalni węgla brunatnego, fantazyjne formy erozyjne, zażelazione źródełka, antropogeniczne jeziorka o przepięknych barwach, stanowiące największy w Polsce zespół sztucznych zbiorników wodnych (jest ich ponad100) . Spacer po Geoparku Łuk Mużakowa to swoista lekcja geologii oraz największe geoatrakcje regionu. Obszar Geoparku pokrywa się z obszarem Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa.

Międzyrzecki Rejon Umocniony – unikatowy w skali Europy system umocnień

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-21 16:34:41
Fortyfikacje Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego zbudowane przez Niemców w latach 30-tych XX wieku, to jeden z najpotężniejszych tego typu systemów w Europie. Na odcinku ok. 100 km znajdziemy różnego rodzaju umocnienia i przeszkody wodne – betonowe zapory, kanały z systemem śluz, przepusty, mosty zwodzone i rolkowe oraz bunkry z pancernymi kopułami połączone podziemnymi tunelami o głębokości do 40 m i łącznej długości ponad 30 kilometrów. Linia Maginota powstała w obawie Francji przed Państwem Niemieckim, Międzyrzecki Rejon Umocniony jako system zabezpieczeń w wypadku ataku na Niemcy przez armię polską, będącą w sojuszu z Francją. W odróżnieniu od linii francuskiej, umocnienienia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego zostały zdobyte „bez jednego wystrzału”. Ten bezcenny zabytek fortyfikacji XX wieku możemy zwiedzać w dwóch miejscach, są to Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie oraz Pętla Boryszyńska.

Wiedźmin - Najstarszy i najgrubszy wiąz szypułkowy w Polsce i prawdopodobnie w Europie

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-21 16:32:30
Drzewo rośnie w Komorowie (obecnie dzielnicy Gubina), jadąc od Krosna Odrzańskiego, po wjeździe do Gubina należy skręcić w prawo w okolicy stacji benzynowej. Obwód Wiedźmina wynosi 887 cm, a wiek oszacowany został na 450 lat. Niegdyś z pnia wyrastały trzy potężne konary. Wewnątrz pnia znajduje się przestronna dziupla dochodząca do 5 m wysokości. Miejsce: Komorów, dzielnica Gubina, Powiat Krośnieński