RSS
Ważne:
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Mapy z atrakcjami lubuskiego 11.2019


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą mapą ścienną z atrakcjami województwa lubuskiego. To nasze kolejne wydawnictwo dofinansowane w ramach zadania publicznego ze środków województw lubuskiego- Urzędu Marszałkowskiego .

Orginał mapy do pozyskania w biurze LOTUR. Prosimy o informację per email lub tel. 

http://lotur.eu/news/show/1911

 

Gmina Lubniewice

Autor: Administrator, dodano: 2017-07-10 16:04:32
Miasto położone jest w środkowej części województwa lubuskiego w powiecie sulęcińskim na terenach o dużej lesistości. Miasto rozłożone jest w wąskim pasie pomiędzy dwoma jeziorami Lubiąż i Krajnik. Lubniewice zamieszkuje 2020 osób, co czyni je jednym z najmniejszych miast w Polsce. Duże akweny wodne (jezioro Lubiąż, Krajnik, Lubniewsko), nad którymi znajdują się zadbane plaże z kąpieliskami i przystaniami stwarzają doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych m. in. żeglarstwa, pływania, surfingu i windsurfingu. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt pływający i wędkarski. Bogate i urozmaicone lasy zachęcają do wycieczek konnych, pieszych i rowerowych. Wyznaczone są trasy konne, szlaki piesze oraz ok. 100 km ścieżek rowerowych. Dla wszystkich, których pasją jest natura, atrakcją będzie 1400 ha rezerwatu błotnego "JANIE" i zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Uroczysko Lubniewsko" z wieżą widokową. Tu właśnie można spotkać okazy fauny i flory takie jak rosiczka, bielik, zimorodek, wydra czy borsuk i rzadko spotykane pofałdowania terenu z licznymi jeziorami i strumieniami. W Lubniewicach działa 10 ośrodków wypoczynkowych, w tym 4 całoroczne, wyposażone w całe zaplecze noclegowe, żywieniowe, oraz rekreacyjno-sportowe (sprzęt pływający, rowery, boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa), są małe hoteliki, pensjonaty, pola campingowe, biwakowe, a także kwatery prywatne. Rozwija się też coraz szerzej agroturystyka.Można także u nas nauczyć się jazdy konnej lub korzystać z przejażdżek bryczką.

Gmina Łagów

Autor: Administrator, dodano: 2017-07-10 15:43:06
Łagów, to niewielka miejscowość w województwie lubuskim leżąca pomiędzy jeziorami Łagowskim i Trześniowskim. To tu jest średniowieczny Zamek Joannitów- obecnie w zamku mieści się hotel i restauracja. Łagów to wspaniałe miejsce na wypoczynek, przede wszystkim aktywny, liczne szlaki piesze, nordic walking, możliwość uprawiania sportów wodnych w tym nurkowania sprawia, że nie będziesz się tu nudził.

Gmina Lubrza

Autor: Administrator, dodano: 2017-07-10 15:42:23
Gmina Lubrza to gmina wiejska położona w Województwie Lubuskim w powiecie świebodzińskim. Powierzchnia Gminy Lubrza wynosi 122,28 km2. Według najnowszych danych gminę zamieszkuje 3415 tys. osób. Gmina Lubrza słynie z umocnień wybudowanych przez Niemców w latach 1935-49 będących największym obiektem tego typu w europie. Najsilniej ufortyfikowany odcinek centralny tworzy kilkadziesiąt bunkrów, połączonych podziemnymi tunelami znajdującymi się na głębokości 30 – 50 metrów, o łącznej długości ok. 30km. Gmina Lubrza to także malownicze widoki i piękne drzewostany oraz nie należy zapominać o przyciągającym coraz większą rzeszę turystów dorocznym festiwalu „Noc Nenufarów”.

Gmina Strzelce Krajeńskie

Autor: Administrator, dodano: 2017-07-10 15:42:22
Gmina Strzelce Krajeńskie to gmina miejsko-wiejska w Województwie Lubuskim, w powiecie strzelecko-drezdeneckim znajdującym się na północy Województwa Lubuskiego. Ziemia Strzelecka jest rejonem wybitnie rolniczym, z mocno zaakcentowaną gospodarką leśną, dobrze rozwiniętym handlem i usługami oraz niewielkim przemysłem - głównie w branży metalowej i obuwniczej. Siedzibą gminy są niespełna jedenasto-tysięczne Strzelce Krajeńskie. Blisko 40% powierzchni gminy zajmują lasy oraz czyste jeziora. To naturalne bogactwo wymusza na mieszkańcach szczególną dbałość o środowisko naturalne.

Gmina Bytnica

Autor: Administrator, dodano: 2017-07-10 15:42:00
Gmina Bytnica znajduje się w strefie chronionego krajobrazu "Pojezierze Lubuskie" i zajmuje powierzchnię 209 km2, którą zamieszkuje prawie 2,8 tys. mieszkańców. Położona jest w części środkowej województwa lubuskiego, przy trasie Świebodzin - Krosno Odrzańskie. Podstawowym walorem gminy są wspaniałe tereny turystyczno-wypoczynkowe. Zalesienie powierzchni sięga 78%, a mnogość jezior, z których nie wszystkie są do końca zagospodarowane, nadaje tym obszarom pewną dozę dzikości. Uzupełnieniem atrakcyjności przyrodniczej jest interesująca fauna. Podczas wędrówek leśnymi szlakami napotkać można dziki, sarny, jelenie, nad wodami zamieszkują bobry,wydry, zimorodki i bąki, a w przestworzach króluje orzeł bielik. Oczom uważnego obserwatora nie powinny umknąć żurawie, czarny dzięcioł, łabędź niemy, cyraneczka, perkoz rdzawoszyi i bytujący w opuszczonych dziuplach gołąb siniak, czy też kaczka zwana gągołem. Większość z tych zwierząt zamieszkuje tereny Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego, obejmującego 2755 ha powierzchni zajętej w ponad 86% przez lasy. Podziw wzbudza ukształtowanie terenu Parku z dużymi nachyleniami zboczy rynny polodowcowej, jeziorami, stawami, 17 torfowiskami, "pstrągowej" rzeki Gryżyny i 94 źródłami zboczowymi. W północnej części rozciąga się 7,5 km ścieżka przyrodnicza z 10 stanowiskami tematycznymi i 17 poglądowymi tablicami.

Gmina Iłowa

Autor: Administrator, dodano: 2017-07-10 15:41:00
Rozwój ogrodnictwa w XVII w. i założenie parku na początku XX w. określiły charakter Iłowej. Znajdujące się u nas ogrody, zwłaszcza chiński i japoński, wyznaczyły nowy kierunek w zagospodarowywaniu przestrzeni miejskiej. Miasto i okolice urzekają również obiektami o ciekawej architekturze – pamiątkami po niemieckiej przeszłości. Przyjedź tutaj, a poczujesz siłę magnetyzmu Iłowej.

Gmina Żagań o statusie miejskim

Autor: Administrator, dodano: 2017-07-10 15:40:41
Gmina Żagań położona jest w południowej części województwa lubuskiego. Od północy sąsiaduje z gminą Nowogród Bobrzański; od wschodu z gminami: Brzeźnica, Szprotawa i Małomice; od południa graniczy z gminą Osiecznica (województwo dolnośląskie); od zachodu z gminami: Iłowa i Żary. Gmina Żagań zajmuje powierzchnię 281 km2, co równa się 2% obszaru całego Województwa Lubuskiego. Rozciągnięty terytorialnie w linii południowej obszar gminy ma zróżnicowany krajobraz przyrodniczo-kulturowy. Część położona na północny-wschód od miasta Żagania odznacza się gęstą siecią osadnictwa i otwartym krajobrazem z rozległymi połaciami pól uprawnych. Część południową porastają lasy, będące północnym skrawkiem odwiecznych Borów Dolnośląskich, a nieliczne osady trzymają się nurtów Kwisy.

Gmina Babimost

Autor: Administrator, dodano: 2017-07-10 15:40:41
Gmina Babimost to gmina miejsko-wiejska w województwie lubuskim, w powiecie zielonogórskim. Powierzchnia gminy wynosi 92,75 km2 zaś liczba ludności to 6506 osób. Gmina Babimost to rejon atrakcyjny pod względem turystycznym. Doskonałe tereny obfitujące w grzyby i zwierzynę łowną przyciągają turystów. Na terenie gminy znajdują się prywatne stadniny koni, które oferują lekcje jazdy konnej oraz przejażdżki bryczką. 4 km od miasta, na uboczu wśród lasów, znajduje się ośrodek kolonijny na 130 miejsc.

Gmina Maszewo

Autor: Administrator, dodano: 2017-07-10 15:40:41
Gmina Maszewo znajduje się w południowo zachodniej części województwa lubuskiego. Liczy niewiele ponad 3 tys. ludności, która zamieszkuje powierzchnię około 214 km2. Gmina zalesiona jest w 67%, z urozmaiconą rzeźbą terenu z przepływającą rzeką Odrą, ze stawami i jeziorami, stanowi obszar typowo rekreacyjny bez większych "skażeń cywilizacyjnych", który może okazać się atrakcyjny nie tylko dla zbieraczy runa leśnego i wędkarzy, ale także dla turystów pieszych, rowerowych i kajakarzy. Urokliwy krajobraz podziwiać można również z powierzchni rzeki Odry płynąc szlakiem kajakowym wynoszącym około 60 km długości: Nietkowice - Radnica - Krosno Odrzańskie - Osiecznica - Połęcko - Szydłowo. Na terenie gminy znajduje się obszar przyrodniczy o ponadregionalnej wartości, obejmujący dolinę niewielkiej, czystej rzeki Pliszki (na wysokości Rzeczycy), z kompleksem lasów bagiennych, torfowisk i źródlisk. Występują tam stanowiska wielu rzadkich gatunków zwierząt i roślin.

Urząd Miejski w Drezdenku

Autor: Administrator, dodano: 2017-07-10 15:39:59
Drezdenko to miasto położone na północy Województwa Lubuskiego w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Leży na pograniczu Pojezierza Wielkopolskiego i Pomorskiego nad Notecią. Miasto liczy nieco ponad 10 tys. osób a jego powierzchnia wynosi 10,72 km2. Drezdenko jest jednym z najstarszych miast Województwa Lubuskiego. Otrzymało prawa miejskie w 1317 r. Na czele ponad 650 letniego miasta stoi burmistrz Maciej Pietruszak. Drezdenko posiada niepowtarzalne tereny naturalne oraz niezwykłe zabytki architektoniczne takie jak: Pałac późnobarokowy, kościół neogotycki czy też neorenesansowy ratusz. Drezdenko Również funkcjonuje w stowarzyszeniu „Lotur” promując się tym samym w regionie jak i w całej Polsce.