Już jest dostępna aplikacja Lubuski Szlak Wina i Miodu Wirtualnie i Realnie na stronie www.lubuskie360.pl

16 stycznia 2024

Lubuski Szlak Wina i Miodu to szlak turystyczny łączący obiekty związane z produkcją wina i miodu, położone głownie na terenie województwa lubuskiego. W 2011 roku Szlak został wyróżniony w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny. W 2015 roku Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna LOTUR zrealizowała projekt w ramach którego powstała strona internetowa www.szlakwinaimiodu.pl oraz przeprowadzono szereg działań promujących szlak.

Lubuski Szlak Wina i Miodu Wirtualnie i Realnie to zupełnie nowa odsłona prezentacji tego szlaku, pozwalająca na zwiedzanie winnic i pasiek województwa lubuskiego z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań wirtualnych spacerów 360°. W ramach projektu powstała bezpłatna aplikacja internetowa, która prezentuje poszczególne punkty szlaku w formie panoram oraz filmów 360°, którymi użytkownik może dowolnie obracać i widzieć pełną perspektywę, dokładnie tak, jakby znajdował się w danym miejscu na mapie. Aplikacja jest dostępna dla każdego, kto ma dostęp do smartfonu czy komputera. Jest również dostępna na goglach wirtualnej rzeczywistości, będących w posiadaniu LOTURu.

W ramach projektu powstało siedemdziesiąt osiem zdjęć panoramicznych, wykonanych zarówno z ziemi jak i z perspektywy lotu ptaka, a na samej mapie szlaku znalazło się aż 39 winnic i pasiek. Każda z panoram posiada opis miejsca oraz wskazane atrakcje turystyczne, dzięki temu użytkownik może zobaczyć winnice lub gospodarstwo pszczelarskie „z powietrza”, a do wybranych miejsc, np. dworków, hoteli, czy chociażby pomieszczeń gospodarczych wejść i obejrzeć je „od wewnątrz”.

Lubuski Szlak Wina i Miodu Wirtualnie i Realnie to niezwykłe doświadczenie dla miłośników enoturystyki i apiturystyki oraz dla smakoszy, którzy pragną odkrywać tajemnice lokalnych winnic i pasiek oraz poznać inne atrakcje turystyczne regionu. Województwo lubuskie słynie przecież z malowniczych krajobrazów i różnorodnych form aktywnego spędzenia wolnego czasu.. Warto wybrać się w wirtualną podróż o charakterze edukacyjno-turystycznym, która pozwala podziwiać rozległe winnice i zadziwiające pasieki, poznać ich historię, a także tajniki produkcji lokalnych produktów oraz dowiedzieć się, jakie atrakcje turystyczne znajdują się w pobliskiej okolicy.

Urozmaiceniem na stronie lubuskie360.pl jest quiz z pytaniami o tematyce eno- i apiturystycznej oraz ciekawostki i atrakcje regionu.

Projekt Lubuski Szlak Wina i Miodu Wirtualnie i Realnie został zrealizowaniu dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp