TurApka – nowa aplikacja POT do E-Certyfikacji Informacji Turystycznej

01 lutego 2022

Lubuska Regionalna Organozacja Turystyczna „LOTUR” zaprasza wszystkie Informacje Turystyczne działające w województwie lubuskim do Certyfikacji swoich IT, jednocześnie informujemy,że gwiazdki zdobyte do tej pory , z dniem 28.12.2021r. straciły swoją ważność. Polska Organizacja Turystyczna uruchomiła internetową aplikację TurApka E-Certyfikacja Informacji Turystycznej. Za jej pomocą punkty lub centra informacji turystycznej mogą sprawniej przejść proces czterogwiazdkowej standaryzacji poziomu obsługi turystów. Nowa aplikacja została stworzona do obsługi procesu E-Certyfikacji Informacji Turystycznej i dostęp jest na portalu https://certyfikacja-it.pot.gov.pl/. Nowe rozwiązanie pozwala na sprawne i w całości elektroniczne przyjmowanie wniosków, ich weryfikację i nadawanie oceny podmiotom świadczącym usługi informacji turystycznej. Punkty lub centra informacji turystycznej na terenie całego kraju dobrowolnie wnioskują o bezpłatny udział w procesie standaryzacji w skali od 1 do 4 gwiazdek, określającej najwyższy poziom kryteriów w obsłudze turystów.

Zalety poddania się temu procesowi to m.in.:

udział w networkingu branżowym
wzmocnienie pozytywnego wizerunku punktu lub centrum it
rozwijanie profesjonalizmu istniejących biur obsługi informacji turystycznej (stacjonarnej i cyfrowej) dla turystów
promocja najlepszych certyfikowanych informacji turystycznych w mediach i serwisie POT
partnerstwo w ramach Forum Informacji Turystycznej i przy projektach promocyjnych POT
udział w Konkursie POT pn. Na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce
udział w szkoleniach branżowych
POT wychodzi naprzeciw oczekiwaniom związanym z rozwojem Polskiego Systemu Informacji Turystycznej (PSIT) i wprowadzaniem udogodnień w organizacji przetwarzania wniosków w trybie elektronicznym we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi.

POT zamierza sprawnie przeprowadzić program certyfikacji do 30 czerwca, tak aby usystematyzować w podobnym czasie standaryzację jednostek informacji turystycznej w całej Polsce.

Nowością tej edycji E-Certyfikacji, poza modyfikacją wymogów z zakresu dostępności architektonicznej dla osób ze szczególnymi potrzebami/niepełnosprawnościami oraz kompetencjami kadr, jest również wprowadzony QR kod potwierdzający ocenę zadowolenia przez samych turystów odwiedzających biura informacji turystycznej.

Regulamin i kryteria są dostępne w załączniku oraz  w TurApce.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp